Štrauzák 2008 - aneb kopeček pravdy posedmé

Publikováno 06. 08. 2008 v rubrice Přehled akcí « zpět « úvod

cyklista - ilustrační fotoV sobotu 6. září 2008 se uskuteční již sedmý ročník cyklistické jízdy dovrchu na čas Štrauzák 2008. Závod se bude konat na již tradičním hlubočském kopečku, kterému místní neřeknou jinak než „Štrasgrunt”. Trať je dlouhá 4400m a převýšení je pouhých 230m . Prezentace a start závodu bude u restaurace „Pod Vráblem”, cíl je na kótě „Dómský les” ve výšce 551 m. n. m. Každý přihlášený cyklista obdrží startovní číslo a pak může kdykoliv ve startovním okně, které je od 12:00 do 14:00, tento kopeček pokořit. Za úspěšné zdolání obdrží cennou dřevěnou pamětní medaili.

Výsledky budou vyhlášeny v místě startu okolo půl čtvrté a na úspěšné závodníky čeká řada cen, které věnovali štědří sponzoři v čele s obcí Hlubočky . Každý vítěz kategorie dostane pohár, první tři v kategorii medaili a věcnou cenu. Soutěžit se bude v těchto kategoriích: absolutní pořadí, tříčlenná družstva, sedačky a tažná zařízení, a jednotlivci, zvlášť muži a ženy, do 10, 15, 20, 40 let a nad 40 let.

Minulého ročníku tohoto klání se zúčastnilo 120 cyklistů a nejlepší závodník Miloš Janeczko kopeček vyjel za 13 minut a 14 sekund, nejmladší aktivně jedoucí účastnici Pavle Pejzlové bylo 5 let, nejstarší veterán Pepa Šuba přesáhl šedesátiletou hranici o jeden rok . Jako i minulé roky moderování akce se zhostí Mirek Roth mladší a na bezpečnost cyklistů při závodu bude dohlížet obecní policie. O občerstvení vyčerpaných závodníků a hlasivek znavených fandů se postará restaurace „Pod Vráblem”. Výsledky závodění budou zveřejněny na internetových stránkách závodu www.meki.cz v sekci Štrauzák, kde budou ke stažení i akční fotografie přímo z trati a videozáznam z vyhlášení vítězů.Na všechny aktivní účastníky a příznivce tohoto závodu se druhou zářijovou sobotu těší pořadatelé.

Martin Pejzl

Rubrika: Přehled akcí | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.