Strašidelná halloweenská škola

Publikováno 31. 10. 2012 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Poslední říjnový den 31. 10. 2012 jsme připravili pro žáky naší Základní školy v Hlubočkách – Mariánském Údolí Strašidelnou halloweenskou školu plnou strašidel a strašiúkolů. Večer byl vyvrcholením projektového dne s názvem Halloween.

Dopoledne se žáci sešli v tělocvičně, kde si zazpívali strašidelnou písničku a seznámili se se halloweenským svátkem a jeho zvyky. Poté se rozešli do tříd a vyráběli různá strašidla a ozdoby na večer. Na závěr projektového dne si děti školu vyzdobily.

Strašidelná halloweenská školaVečer u vchodu všechny vítala čarodějnice, která dětem vysvětlovala pravidla a předala jim strašikartu, kde školní strašidla zaznamenávala jejich úspěchy ve strašidelné škole. Děti po pětičlenných skupinkách plnily strašiúkoly. První potkaly hejkala, ten měl pro ně nachystané byliny a omamné vůně, které rozpoznávaly svým čichem. Další čarodějnice prověřila jejich paměť, u kostlivce musely rozluštit zašifrovanou zprávu a na konci chodby u třetí čarodějnice prošly tajuplným tunelem, kde na jeho konci měly ve tmě hmatem zjistit, co ukrývá. Poslední úkol byl u strašidelného dědka.

Strašidelná halloweenská školaV jeho černé truhle hledaly ukryté předměty. Na závěr se vrátily k čarodějnici, která děti za splněné úkoly odměnila sladkou odměnu a žolíkem.

Rodiče si zpříjemnili čekání na své ratolesti drobným občerstvením U Bílé paní, na kterém se podílely i maminky našich dětí. Děkujeme! Akce pro děti se vydařila, odcházely spokojené a na druhý den si vyprávěly, jaké zážitky si ze strašidelného večera odnesly.

Mgr. Lucie Hladíková, ředitelka školy

Rubrika: Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.