Štěpánská párty ve stylu rock a reggae

Publikováno 06. 01. 2011 v rubrice Kultura « zpět « úvod

Štěpánská pártyŠtěpánské datum 26. 12. v roce 2010 tentokrát vyšlo na neděli, přesto se pořadatelé rozhodli uspořádat v tento den v předsálí kulturního domu hudební párty na oslavu konce Vánoc.

Pozvání přijaly 3 kapely a jako bonus na závěr i jedno neformální uskupení hudebníků. O zábavu bylo tedy předem postaráno…

Nirvana revival jako za starých časů

Nirvana revivalPrvní se na podium dostala kapela Nirvana revival, hrající převzaté skladby někdejší slavné americké legendy. I když kluci dlouhou řadu let nevystupovali, podařilo se jim během velmi krátké doby nazkoušet asi hodinové vystoupení, ve kterém dokázali, že jim to stále výborně hraje, a že Nirvana má stále své příznivce. Kurt Cobain kdysi řekl: „Je lepší být nenáviděn proto co jsi, než být milován pro to, co nejsi.”, v tomto případě ovšem spíše platí, že lidé milují Nirvanu pro to, jaká byla.

Neverlay pokřtili CD

NeverlayNeverlay z Mariánského Údolí vystupují veřejně od roku 2008 a shodou okolností mají stejného zpěváka jako předchozí kapela. Během roku 2010 nahráli CD Rescue Me a tohle byla nejlepší příležitost, jak své nové rockové album představit fanouškům a pokřtít ho na domácí půdě. Roli kmotra převzal Lukáš Mareček - frontman další kapely Homebwoyrasta, multižánrový instrumentalista, hudební pedagog a skladatel.

Homebwoyrasta - rastamani z Olomouce

HomebwoyrastaŘíká se, že sehnat kvalitní reggae kapelu je „kumšt”, ovšem v tomto případě máme štěstí, že jedna taková působí přímo v našem okolí. A není to kapela ledajaká. Během své existence oslovili Homebwoyrasta publikum po celém Česku a dokonce se jim podařilo uspět i v zahraničí. Její složení napovídá, že se jedná o kvalitní olomoucký výběr ostřílených hudebníků, poskládaný z kapel Blues Angels, One Night Stand, Havárna a Traviny Jas.

Vystoupení skupiny bylo zlatým hřebem večera, na který se všichni těšili. Je vidět, že lidi reggae baví a bylo to znát i při koncertě těchto dredatých sympaťáků Na Letním.

AfterpartyAfterparty

Na závěr proběhla ještě improvizovaná afterparty, podobně jako při nedávné Muzice pro nezaujaté uši. Akustické kytary, bonga, sympatická zpěvačka kapely Good enough mother a dokonce se přidali i někteří účastníci z publika. Ukončení akce tedy proběhlo v klidu a pohodě.

Závěrem

Štěpánskou párty navštívilo bezmála 150 lidí, což je na místní poměry pěkné číslo. Bar také šlapal na jedničku a celková atmosféra přispěla k příjemnému ukončení Vánoc.

Nezbývá než poděkovat všem vystupujícím, pořadatelům, návštěvníkům, obci Hlubočky za poskytnutý finanční grant a těšit se nashledanou někdy příště?

Petr Plíska

Fotogalerie: Štěpánská párty 26. 12. 2010

Rubrika: Kultura |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (2)

  1. Špera (07.01.2011 - 13:25) odpovědět IP: 194.228.113.179

    Ahoj, zdravím všechny účastníky akce (fanoušky i účinkující) a chci všem poděkovat, že se podíleli na tomto parádním večeru. Samozřejmě také kamarádům za barem a u vstupného.
    Doufám, že se všem akce líbila.

    1. bourec (10.01.2011 - 19:02) odpovědět IP: 88.146.150.2

      az na tu travu

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.