Stanice mladých techniků pořádala 1. modelářskou soutěž

Publikováno 28. 05. 2010 v rubrice Informace z okolí, Sport « zpět « úvod

Dne 22. 5. 2010 uspořádala Stanice mladých techniků Mariánské Údolí na polním letišti v Přáslavicích soutěž leteckých modelářů v kategorii RCEK.

Jednalo se o první soutěž tohoto druhu u nás. Všichni měli obavy, jak to zvládneme. Vše komplikovalo počasí, které nám příliš nepřálo. Bylo velké štěstí, že se v pátek podařilo najít několik hodin bez deště, abychom připravili plochu.

Modelářská soutěž Stanice mladých technikůBěhem samotného závodu jsme měli také štěstí, protože kolem letiště přešlo několik bouřek, ale až na krátké přeháňky se dalo poměrně bez problémů létat. Jen na závěr ve finále byli ti nejlepší vystaveni zkoušce v podobě vydatného deště. Nikdo to však nevzdal a celá soutěž se zdárně dolétala. Vše bylo korunováno vítězstvím našeho člena Radka Malčíka, který měl za soupeře dalších 17 modelářů z těchto klubů: LMK Polanka, LMK Paskov, NH Ostrava, MK Aeroklub Hranice, MK RL Kocourkov a LMK Zbyslavice. A to se v tomto počasí dá určitě považovat za slušnou účast.

Na závěr chci poděkovat všem, kteří se zasloužili o to, že jsme tuto soutěž dokázali uspořádat. Poděkování patří také sponzorům – obci Hlubočky, obci Přáslavice, firmám MORA MORAVIA, s. r. o., Honeywell Aerospace Olomouc s. r. o. a modelářské prodejně Helimodels.

Doufám, že se všem soutěžícím u nás líbilo a že příští rok na druhém ročníku se zase sejdeme.

Zdeněk Malčík

Mohlo by vás také zajímat:

Rubrika: Informace z okolí, Sport |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.