Správné využití minigolfu

Publikováno 12. 09. 2009 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Ve dnech 9. a 10. 9. 2009 bylo na minigolfu u Kulturního domu v Mariánském Údolí plno dětí. To paní Klementová spolu s vychovatelkami ze školní družiny při ZŠ Hlubočky-Dukla - paní Sečkovou, Erbesovou a Mádrovou zorganizovaly v odpoledních hodinách pro žáky 1.- 4. tříd návštěvu tohoto areálu a umožnily jim seznámit se s touto hrou.

Žáci ZŠ Hlubočky-Dukla při minigolfuBylo sice vidět, že mnozí žáci mají poprvé možnost si vyzkoušet své dovednosti, ale o to inteznivněji se snažili dosáhnout dobrých výsledků. A někteří byli opravdu velmi úspěšní. Velice si pochvalovali toto zpestření běžné činnosti družiny, líbila se jim i jízda vlakem a brali to jako pěkný výlet.  

Pokud to bude počasí v příštích týdnech umožňovat, slíbily vychovatelky spolu s paní Klementovou, že se tato velmi úspěšná akce bude opakovat. A to také proto, že z kapacitních důvodů se jí nemohli zůčastnit všichni žáci, navštěvující tuto družinu. Uvažují také, že uspořádají turnaj svých žáků v minigolfu. 

Podle paní  Klementové to může být i výzva pro ostatní školní družiny a v příštím roce by se mohl uskutečnit například i turnaj nejlepších hráčů jednotlivých družin při základních školách. Snad tyto akce přispějí i k větší aktivitě rodičů, kteří by mohli se svými dětmi v letních měsících navštěvovat minigolf. 

Paní Klementové i vychovatelkám ze školní družiny při ZŠ Hlubočky - Dukla patří poděkování a přání mnoho úspěchů při organizování dalších akcí. 

Leopold Bubeníček

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Školy a školky |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (3)

 1. Josef Hrbek (14.09.2009 - 0:53) odpovědět IP: 88.146.150.236

  Dobrý den.

  Jsem nevýslovně šťastný, že paní Klementová spolu s vychovatelkami ze školní družiny při ZŠ Hlubočky-Dukla - paní Sečkovou, Erbesovou a Mádrovou zorganizovaly a zvládly v odpoledních hodinách pro žáky 1.- 4. tříd návštěvu tohoto areálu - v této četnosti jako jediné - umožnily (žákům) seznámit se s touto hrou; nicméně si myslím, že by tento prostor
  před KD Hlubočky v Mar. Údolí - šel využít i smysluplněji než tento “atraktivní prostor” využít jen pro pořádání občasného minigolfu, co říkáte vy, občané???

  Dějuji za případné náměty či návrhy.

  Josef Hrbek

 2. leopold bubeníček (15.09.2009 - 7:39) odpovědět IP: 88.102.11.243

  ……. a co k tomuto tématu říkáte, navrhujete a projednáváte vy - zastupitelé a zaměstnanci OÚ a jaké jsou závěry? Že je toto “hřiště” málo využívané, to se projevilo již krátce po jeho zbudování před mnoha léty. A nemá to i nějakou souvislost s provozem “restaurace Na Letním”? Zamýšleli jste se a hlavně projednávali, popř. schvalovali nějakou koncepci celého areálu? Vědí občané, že obec doplácí na KD ročně cca 1,5 až 2 mil. Kč, při větších opravách i více? Záměry by měli zpracovávat především odpovědní zaměstnanci OÚ vč. vedení a předkládat do ZO návrhy. Iniciativa občanů je také velmi vítána, je však otázkou, zda se vůbec někdo o takovouto iniciativu zajímá. Zatím mi to totiž připadá jako “házení hrachu na zeď”. Takže je dobře, že paní Klementová dělá to, co dělat má a snaží se, mimo jiné, i o maximální využití stávajícího minigolfu.

  Leopold Bubeníček

 3. Jana (17.09.2009 - 8:48) odpovědět IP: 85.92.35.64

  Musím říct, že to žáčkům moc přeju. Proč by ale taky nešlo využít minigolf občas při hodinách tělocviku? A nejen pro první stupeň? Vždyť školu máte hned vedle. Je to taky sport a když si vzpomínám na to, jak jsme my v tělocviku neustále dělali kotouly nebo hráli volejbal, který se většině tímto znechutil, byli bychom nadšení za každé zpestření, byť jen jednou, dvakrát do roka. Dnešní osnovy to umožňují. Paní vychovatelky měly skvělý nápad.

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.