Sportovní hry mikroregionu Bystřička vyhrála ZŠ Hlubočky

Publikováno 12. 06. 2012 v rubrice Sport, Školy a školky « zpět « úvod

V letošním roce se uskutečnil v pátek 8. června 2012 ve sportovním areálu Letná ve Velké Bystřici již 6. ročník sportovních her Mikroregionu Bystřička. Tentokrát se jich zúčastnilo 405 soutěžících. Jako obvykle se zúčastnily čtyři úplné základní školy – Velká Bystřice, Velký Újezd, Tršice a Hlubočky – a dalších pět škol, které mají jen 1. stupeň. Tato akce mikroregionu byla podpořena z Programu obnovy venkova Olomouckého kraje.

Sportovní hry mikroregionu BystřičkaPo slavnostním zahájení v 8 hod. se naplno rozběhly všechny soutěže. I přes drobné přeháňky se ve všech disciplínách tvrdě bojovalo o prvenství až do 13.30 hod. Žáci prvního stupně soutěžili v disciplínách vybíjená, kopaná a atletický víceboj. Ve víceboji jsme obsadili 4. místo a vybíjenou jsme v obou kategoriích vyhráli. Družstvo v kopané jsme i přes množství malých fotbalistů v FK Hlubočky v této kategorii nebyli schopni postavit. Přesto v součtu všech disciplín nakonec zvítězili žáci ZŠ Hlubočky.

Žáci druhého stupně soutěžili v kopané, basketbalu, volejbalu, beach přehazované a tenise. V tenise jsme obsadili 2., 3. a 4. místo, v přehazované 2. místo, v basketbalu 2. místo a v kopané 6.–7. ročník 1. místo a 8.–9. ročník 3. místo. V součtu všech výsledků se žáci Hluboček i v této kategorii škol 2. stupně stali celkovými vítězi.

Ve výkonech žáků i ve výsledcích v jednotlivých kategoriích se projevila dobrá příprava na letošní ročník, a tak si naši sportovci zaslouží velkou pochvalu za mimořádně úspěšnou reprezentaci Hluboček.