Soutěžní družstva hlubočských hasičů bojovala o postup na mistrovství republiky

Publikováno 30. 08. 2009 v rubrice Sport, Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

Krajské kolo soutěže v požárním sportu - ŠumperkV sobotu 22. 8. 2009 se obě soutěžní družstva hlubočských hasičů - družstvo žen i družstvo mužů - zúčastnila oblastního krajského kola soutěže v požárním sportu. Tuto soutěž letos pořádalo okresní sdružení Šumperk a zúčastnilo se jí 9 nejlepších družstev Olomouckého kraje v obou kategoriích.

Stalo se již pravidlem, že se tyto soutěže pořádají na stadionech s tartanovým povrchem, což zaručuje kvalitní výkony soutěžících. Ani tato soutěž nebyla výjimkou, a tak se běhalo na krásně opraveném Tyršově stadionu v Šumperku.

Poctivá příprava

Všichni dobře věděli, že soutěž na této úrovni je kvalitně obsazená a tomu jsme podřídili přípravu. Běhové disciplíny jsme trénovali na stadionu Lokomotivy Olomouc a požární útoky na sídlišti v Hlubočkách, kde jsme pravidelně čelili otázkám „Kdy už bude ta soutěž, teď v sobotu?”. Nutno dodat že muži i ženy vzali tuto přípravu vážně, až jsme je museli občas krotit, aby to s tréninkem nepřehnali.

Krajská soutěž hasičů v ŠumperkuVýsledky soutěže v požárním sportu

V sobotu jsme tedy zúročili vše, co jsme do tréninku dali. První disciplína - 100 m překážek se mužskému družstvu nečekaně povedla a součet časů 110,48 s nás poslal na průběžně druhou pozici. Ženy takové štěstí neměly a musely se spokojit pouze s 6. místem. Štafety - druhá disciplína, nám vynesly v obou případech 4. místo. Nebylo to pro nás zklamání, ale druhá pozice, na kterou jsme ve štafetě mužů útočili a smolně o ni v závěru přišli, přeci jenom trochu mrzí. Holt štěstěna je stvoření vrtkavé a nestálé.

Družstvo mužů - hasiči z HlubočekZato v požárním útoku, královské disciplíně požárního sportu, jsme si spravili chuť. Je známá věc, že Hlubočáci požární útok umí a v Šumperku jsme to potvrdili. Muži předvedli na nástřikové terče, do nichž je nutno nalít 10 litrů vody, než vypnou časomíru, čas 25,39 s a tuto disciplínu vyhráli. Ženy předvedly pěkných 28,26 s a vklínily se mezi Radíkov a Moravský Beroun. Ženy se tímto výkonem vyhouply na třetí pozici v celkovém hodnocení a muži potvrdili třetí pozici s minimální ztrátou bodů na konkurenty.

Hlubočky nepostoupily, přesto nezklamaly

Družstvo žen - hasiči HlubočkyTento výkon nás těší i přesto, že nám vítězství v kategorii mužů uteklo pouze o “lusknutí prstů”. Na co však můžeme být skutečně hrdí je to, že za Hlubočky nastoupili Hlubočáci a ne tak, jak tomu bylo v mnohých družstvech, kde bylo víc profesionálních hasičů než „domácích”. Družstvo mužů i žen doplnily pouze dvě posily, a to jsou lidé, kteří s námi spolupracují více let. Ukazuje se, jak je důležitá práce s mládeží, protože všichni naši členové jsou odchovanci našich mládežnických kolektivů a jsou příslibem do dalších let.

Video: Krajská soutěž v požárním sportu - Hlubočky muži

Video: Krajská soutěž v požárním sportu - Hlubočky ženy

Chtěl bych tedy poděkovat všem závodníkům za vzornou reprezentaci a přístup, veliteli sboru Jaroslavu Bockovi za podmínky, které i ve složité situaci dovedl vytvořit, a také OÚ Hlubočky za vstřícnou spolupráci.

Družstvo žen reprezentovali: Švécarová Klára, Fialová Anna, Sovová Alena, Musilová Miroslava, Siegelová Radka, Brablíková Lenka, Zatloukalová Lenka, Bocková Alena, Jahnová Ludmila, Zonová Hana; vedoucí družstva: Pazdera Pavel

Družstvo mužů: Navrátil Jaroslav, Navrátil Jiří, Kořínek Petr, Wolf David, Neštrák Ladislav, Pecko Martin, Hlavinka Zdeněk, Sova Zdeněk; vedoucí družstva: Brázdil Zbyněk

Umístění na prvních třech místech

Kategorie Muži:

  1. Pěnčín (okr. Prostějov) - 6 b.
  2. Olšovec (okr. Přerov) - 6 b.
  3. Hlubočky - 7 b.

Kategorie Ženy:

  1. Moravský Beroun (okr. Olomouc) - 5 b.
  2. Radíkov (okr. Přerov) - 6 b.
  3. Hlubočky - 12 b.

Ing. Zbyněk Brázdil

Rubrika: Sport, Černá kronika, policie a hasiči | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. jarda (14.11.2009 - 10:28) odpovědět IP: 77.48.24.30

    moc hezky si to tam napsal..

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.