Soutěž Hlídek mladých zdravotníků

Publikováno 25. 05. 2012 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

V pátek 4. května 2012 jsme se s dětmi, které navštěvují kroužek Mladý zdravotník, již potřetí zúčastnili soutěže Hlídek mladých zdravotníků. Ta se konala v areálu Domu dětí a mládeže Olomouc a v přilehlém parku. Organizoval ji pro nás Oblastní spolek Českého červeného kříže Olomouc.

Kroužek Mladý zdravotník ZŠ Mariánské ÚdolíSoutěže se zúčastnilo 10 hlídek mladých zdravotníků z Olomouce a okolí. Naši školu reprezentovala 2 družstva, za družstvo A soutěžili Renáta Běhalová, Tomáš Bodinek, Václav Giesel, Jindřich Potůček a Klára Šišková. Do družstva B patřily Nikol Ditmarová, Eliška Henklová, Adéla Králíčková, Magdaléna Prečová a Nikola Volková.

Stanoviště první pomoci

Jakmile jsme se zapsali a posilnili svačinkou, vyrazili jsme plnit úkoly, které nás čekaly na pěti stanovištích. Na prvním nás čekala obvazová technika. Dalo by se říci, že to bylo jedno ze snadnějších stanovišť. U druhého seděla dívka, která byla pobodaná od včely, takže jsme jí měli poskytnout první pomoc.

Stanoviště první pomociTřetí stanoviště už bylo o něco náročnější. Našim úkolem bylo ošetřit dvě zraněné dívky, které se srazily při honičce na schodech. Jedna z nich měla poraněný kotník a druhá rozbitou hlavu. Čtvrtým úkolem, nejjednodušším ze všech, byl transport raněného pomocí stoličky a odpovědi na doplňující otázky. A na posledním stanovišti byli opět dva zranění, kteří se honili na louce a spadli. Jeden z nich si zapíchl do dlaně střep, který ležel na zemi, ten druhý se o střepy pouze pořezal. Nejtěžší na tom byl fakt, že jsme nemohli používat věci, které jsme měli v lékárničce, ale museli jsme pouze improvizovat.

Po absolvování všech stanovišť jsme netrpělivě čekali na výsledky a počítali jsme tak s pátým, šestým místem. Proto pro nás bylo vyhlášení velkým překvapením. Pořadatelé nejdříve oznámili, kdo se umístil na 10.–4. místě, a ani na jednom jsme se nenacházeli. Naše napětí stoupalo, nemohli jsme uvěřit, že by obě naše družstva obsadila medailové pozice.

Úspěch na soutěži a postup do dalšího kola

Ocenění malých zdravotníkůPotom nastala ta chvíle, kdy jsme se dozvěděli, že družstvo A naší školy se umístilo na krásném 3. místě a družstvo B dokonce vyhrálo – a tím pádem postupuje do regionálního kola v Ostravě. Naše radost byla, a ještě pořád je, nepopsatelná, protože dvojnásobný úspěch jsme opravdu nečekali! Takže ze soutěže jsme si neodvezli jen úžasné zážitky, ale také plno dárečků a hlavně bronzové a zlaté medaile a diplomy, kterým jistě najdeme pěkné místo na zdi nejen doma v pokojíčku, ale i ve škole.

Děkujeme všem za dobrou reprezentaci školy. Pevně věříme, že neuděláme ostudu ani v Ostravě, kde se koná regionální kolo soutěže.

Michaela Niklasová, ZŠ Mariánské Údolí

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Školy a školky |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.