Školy v novém hávu

Publikováno 15. 10. 2013 v rubrice Co se děje v obci, Školy a školky « zpět « úvod

Závěr loňského školního roku byl pro nás netradiční. Končili jsme o 4 dny dříve, abychom 28. června 2013 mohli obě budovy připravit a předat stavebním firmám. Těšili jsme se, že se konečně dočkáme nových oken, zateplení budov a fasád. To vše se mohlo realizovat díky aktivitě našeho zřizovatele obce Hlubočky a poskytnutým dotacím v rámci projektu „Snížení energetické náročnosti budov“.

Škola v Hlubočkách - Vsi po zateplení s novou fasádouVeškeré stavební úpravy ve Vsi byly naplánovány ve výši 3,5 milionu a na Dukle ve výši 1,5 milionu korun. Konečná suma vynaložených prostředků se ale v průběhu realizace pozměnila a vyšplhala se o několik stovek tisíc nahoru.

Práce začaly hned od prvního dne prázdnin. Bouralo se, vyměřovalo, dohadovalo, přestavovalo a plánovalo. Ve Vsi šly práce podle harmonogramu a vše se stíhalo a kromě dobře odvedené práce se přidal i úsměv a radost z toho, že se budova školy měnila k lepšímu.

Škola v Hlubočkách - Dukle po zateplení s novou fasádouNa Dukle tomu tak bohužel nebylo a dokonce byl ohrožen i začátek školního roku. Ale nakonec se přece jen vše podařilo. To, že školní rok jsme začali tak jako na ostatních školách, je zásluhou nejen firmy Beskydgroup, s. r. o. z Frýdku Místku (zateplení ve Vsi) a firmy MILIMEX s. r. o. z Ostravy (zateplení v Dukle), ale především díky nesmírnému nasazení správních zaměstnanců, kteří dali obě školy zpátky do pořádku.

Ruku k dílu přidaly i paní učitelky a pracovní parta z obce. Poděkování za další velké či menší práce nám zajistily firmy z regionu – Elektroinstalace Miroslav Roth, Truhlářství Zdenek Malčík, Okapy Jan Stáňa, Josef Jakubčo, I-THERM Olomouc, Malířství-natěračství Pavel Sámel, Zámečnictví Jiří Veselý.

Slavnostní otevření školy po zatepleníŠkoly v novém kabátě si mohli všichni, kdo měli zájem, prohlédnout zvenku i zevnitř na Dni otevřených dveří 26. září 2013. A mně nezbývá, než nám popřát, aby se dětem do školy chodilo ještě radostněji a škola měla ten nový kabát co nejdéle.

Mgr. Libuše Balášová, ředitelka školy

Fotogalerie: Zateplování základních škol v Hlubočkách Vsi a Dukle

Rubrika: Co se děje v obci, Školy a školky | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.