Škola v přírodě 2009

Publikováno 18. 06. 2009 v rubrice Příroda, Školy a školky « zpět « úvod

Škola v příroděPoslední měsíc v tomto školním roce jsme se ZŠ Mariánské Údolí zahájili týdenním pobytem v hloubi Hostýnských vrchů a to v chatové oblasti ležící poblíž obce Chvalčov.

Tentokrát jsme se vrátili zpět do minulosti do doby kamenné. Hned první den jsme se rozdělili do pravěkých tlup a vytvořili tak věkově rozdílné skupiny tvořené z žáků prvních až pátých tříd.

Každá tlupa si připravila svůj pokřik, název tlupy pravěká jména. Společně jsme se naučili pravěkou hymnu Mamuti, mamuti, s níž jsme zahajovali každé naše nové dobrodružství.

Škola v příroděV tlupách se děti učily spolupráci ve skupině, pomáhat mladším spolužákům, respektovat ostatní, sám být respektován. Při hrách a soutěžích si žáci rozšiřovali vědomosti z oblasti prvouky, vlastivědy a přírodovědy.

V pravěké olympiádě si vyzkoušeli svoji zdatnost a obratnost, odvahu při večerní stezce lesem. Nechyběl ani zpěv u táborového ohně při opékání špekáčků „mamuta”.

Škola v příroděVe čtvrtek jsme vyšli z naší osady na výpravu. Úkolem bylo zdolat staroslavný Hostýn, jehož vrchol obklopují mohutné valy, pozůstatky pravěkého hradiště. Navštívili jsme tu barokní poutní chrám Panny Marie, křížovou cestu a kamennou rozhlednu.

V pátek jsme se rozloučili s místní krajinou a po obědě se vrátili z pravěkého putování zpět domů do současnosti.

Mgr. Eva Charamzová

Rubrika: Příroda, Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.