Ski Areál Hlubočky se připravuje na zimní sezónu

Publikováno 19. 09. 2008 v rubrice Co se děje v obci, Sport « zpět « úvod

Léto skončilo a pomalu se blíží další zima. Jaká bude ukáže příštích pár měsíců, ale práce na přípravě areálu na zimní sezónu jsou již v plném proudu. I přes to, že minulé dvě zimy byly abnormálně teplé, tak nějaký provoz v areálu byl, a protože se jedná o mechanická zařízení, tak ta potřebují pravidelnou údržbu.

V posledních 14 dnech se prováděly drobné opravy na levém vleku, kdy bylo potřeba vyrovnat první podpěru. Pro to, aby se podařilo v co nejkratší době vyrobit co nejvíce sněhu, byla odeslána všechna čerpadla na celkovou rekonstrukci.

Skiareál HlubočkyAby se tak mohlo stát, bylo zapotřebí tato čerpadla vytáhnout z čerpací jímky. A protože to nejsou žádná tintítka, ale velmi těžká zařízení dlouhá více než 4 m, byl pozván jeřáb, který s demontáží výrazně pomohl. Celá oprava čerpadel bude trvat v závislosti na náročnosti opravy od 14 dnů do 1 a půl měsíce. Jakmile budou čerpadla přivezena zpět, budou okamžitě namontována. Montáž je však ještě náročnější než demontáž, a proto bude potřeba trocha umu, štěstí a příznivého počasí, aby se montážní práce neprotáhly na více dní. Před samotnou montáží, právě v době, kdy je jak čerpací, tak odkalovací jímka prázdná, probíhá čištění těchto jímek od naplavených nečistot. Toto čištění však samozřejmě probíhá každý rok na podzim, aby se čerpadla neničila příliš znečištěnou nebo zkalenou vodou.

Také proběhla dvouletá pravidelná kontrola sněžných děl a byly opraveny, nebo vyměněny příliš opotřebované nebo provozem zničené díly. Dalším nezbytným pomocníkem v areálu je rolba na úpravu sjezdovky. Ta byla, jako každoročně, podrobena celkové předsezónní prohlídce.

V době vydání říjnového čísla obecních novin bude probíhat postupně oprava poškozených částí, aby stroj sloužil k potřebě provozovatele a hlavně uživatelů co nejlépe. V blízké budoucnosti proběhnou pravidelné roční revize vleků a jejich elektrických částí, aby byla zaručena bezpečnost návštěvníků areálu. Všechny vleky v areálu již samozřejmě splňují nové, náročné nároky na tato zařízení, která jsou upravena zákonem „Nařízení vlády 70/2002″. Ke všem vlekům byl vydán paspart dle tohoto zákona řádně a včas.

V minulých dvou letech proběhla za pomoci získaných prostředků z  programu SROP spolufinancovaným  EU a  Olomouckým krajem další významná investice. Jak si pravidelní návštěvníci areálu zajisté všimli již v minulých dvou neslavných sezónách, bylo pořízeno nové automatické, nízkohlučné sněhové dělo značky SUFAG Supersilent.

Motorové čtyřkolkyBylo posíleno osvětlení sjezdových tratí a na konci minulého a začátku tohoto roku byl vyměněn přestárlý vlek za nový. Pro rozšíření letních aktivit byly zakoupeny a úspěšně provozovány motorové čtyřkolky, bylo pořízeno 7 zcela nových bezpečnějších minikár a staré byly odprodány. Pro nejmenší děti bylo postaveno nové dětské hřiště. Z vlastních prostředků pak majitelé střediska provedli celkovou rekonstrukci centrálního vleku a ve spolupráci s lyžařskou školou zakoupili nový 50 m dlouhý přenosný vlek, který bude touto lyžařskou školou využíván.

V horní části areálu a částečně v prostřední části nalevo od vleků stále probíhají terénní úpravy. Vlevo od vleků tyto terénní úpravy probíhají za účelem vyrovnání další části sjezdovky a následné vybudování lepšího snowparku. Dále stále provozovatelé a majitelé areálu doufají, že se podaří v budoucnu prodloužit sjezdovky o několik desítek metrů, a to i přes to, že někteří, pravděpodobně závistiví, nebo mstiví občané posílají anonymní udání (podepsáni občané Hluboček, kteří se údajně bojí podepsat), že se na terénní úpravy naváží nepovolený, případně kontaminovaný odpad.

Z těchto udání plyne, že jsou v obci Hlubočky lidé, kteří se snaží jakýmikoliv, a to i takto podlými způsoby provozovatele a majitele poškodit. Je smutné, když se někdo uchyluje k těmto metodám a nemá tolik odvahy jako nejmenovaný pán na zastupitelstvu, aby se postavil a vše otevřeně řekl. Avšak provozovatel je přesvědčen, že jeho důvody rozhodně nejsou ty, které uvedl a že se veřejně oháněl jen zástupným problémem.

Protože se zima již rychle blíží, dovolují si majitelé areálu pozvat všechny milovníky zimních sportů k návštěvě areálu a věří, že blížící se zima bude lepší, a že sníh na sjezdových tratích vydrží déle než vloni a předloni. Přejí všem aby si jej všichni zájemci o lyžování a snowboarding užili do sytosti.

Video - ukázka ze snowparku ve Ski Areálu Hlubočky:

Další informace o Ski Areálu v Hlubočkách naleznete na adrese: www.skiarealhlubocky.cz 

Michal Stojmenov

Rubrika: Co se děje v obci, Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.