Ski areál Hlubočky se modernizuje

Publikováno 18. 08. 2011 v rubrice Co se děje v obci, Sport « zpět « úvod

Blíží se konec prázdnin a ve Ski areálu se pilně pracuje. Právě probíhá velká oprava odstavné plochy před restaurací v areálu a jako největší a za poslední roky nejzásadnější akce začne výměna technologie vleku za robustnější, výkonnější, pohodlnější a s větší odbavovací kapacitou.

Caprun Cup 2011 - závody ve Ski areálu HlubočkyDále se připravuje vybudování zpevněné odstavné plochy pro automobily vedle nedávno nově zrekonstruované příjezdové komunikace k areálu. Jako poslední letošní významnou investicí pak bude nákup výkonnějšího a hlavně podstatně modernějšího stroje na úpravu sjezdových tratí.

Dvoumístný vlek bude dovezen z Rakouska

Co se týká stavby vleku, jedná se o již použitou technologii dovezenou z Rakouských Alp, která projde kompletní rekonstrukcí a repasí. Všechny původně zelené podpěry budou povrchově znovu opracovány a kompletně pozinkovány. Je to vlek od výrobce Doppelmayr s vysokým vedením lana, který bude vybaven frekvenčním měničem pro pomalý rozběh.

Podpěra vleku, která stála původně v Rakousku a půjde do HlubočekTažné lano bude vedeno ve výšce cca 6–7 m nad terénem. Na laně bude pověšeno cca 60 dvoumístných bubínkových unášečů. Výhodou tohoto vleku bude, že v případě nižší návštěvnosti se jedná o vlek samoobslužný, v případě velké návštěvnosti budou vlekaři k dispozici, aby pomohli návštěvníkům a tím urychlili odbavení lyžařů.

Vyšší kapacita vleku pak zajistí menší čekací doby v době největších návalů. Další výhodou tohoto vleku je, že sjezdová trať může křižovat vlečnou stopu vleku. Stavba tohoto vleku by měla být zahájena na začátku září tohoto roku a dokončena do konce listopadu, a to tak, aby bylo možné zahájit zimní sezónu třeba již tak brzy, jako tomu bylo v minulém roce.

Stavba měla začít již v roce 2007

Při zajišťování dvoumístného vleku jsme se v minulosti setkali s mnoha problémy. Tato akce – stavba nového dvoumístného vleku – byla zahájena již v roce 2007. Avšak základním problémem bylo, že se v době zahájení akce společnost Ski areál Hlubočky dostala do finančních potíží, které byly způsobeny velmi špatnou zimní sezónou, která zahájení akce předcházela. Bylo tedy potřeba akci přerušit a nejdřív stabilizovat společnost.

Kladka, která bude na novém vlekuPřestože se po dlouhých 4 letech podařilo zaplatit všechny úvěry a pohledávky vzniklé v minulosti, rozhodli jsme se, že nebudeme realizovat stavbu zcela nového vleku, ale pokusíme se zajistit vlek zánovní. Se sháněním zánovního vleku jsme započali již před rokem touto dobou, a to s tím, že pokud by se jej podařilo sehnat rychle, stavba by byla realizována ještě před minulou sezónou.

Pro mě zcela nečekaně nebyla na trhu vyhovující technologie, která by byla vhodná na tuto sjezdovku, nebo která by byla natolik v dobrém stavu, abychom byli ochotni ji realizovat. První slušná nabídka se objevila na konci jara tohoto roku a hned nato jsme obdrželi nabídku, se kterou jsme souhlasili. Celá stavba a samotná montáž technologie bude realizována na klíč, abychom měli jistotu, že zařízení bude fungovat dle našich představ a k plné spokojenosti návštěvníků areálu.

Kladka, která bude na novém vlekuOprava odstavné plochy před restaurací

Oprava odstavné plochy před restaurací v areálu je stavba, která navazuje na rekonstrukci příjezdové komunikace. Tato plocha byla původně zrealizována v roce 2003, avšak nesprávným používáním, kdy jsme na plochu několikrát vjeli i se strojem na úpravu sněhu, a provedením překopů pro odkanalizování budovy pokladny a druhých toalet byla pevnost této plochy již zcela zničena, a proto bylo přistoupeno k její celkové opravě. Kromě toho bude okolí restaurace podstatně hezčí a v letních měsících i bezprašné.

Nákup nového stroje na úpravu sjezdových tratí bude realizován na podzim tohoto roku. Bude se jednat o stroj, který již bude vybaven frézou multiflex, která umožňuje podstatně kvalitnější úpravu povrchu sjezdových tratí. Stroj bude také podstatně výkonnější, a proto bude podstatně snadnější a rychlejší rozhrnování hromad sněhu z prvního zasněžování před zahájením sezóny.

Pokud to finance, čas a včasné získání stavebního povolení dovolí, rádi bychom ještě letos zrealizovali zpevněnou odstavnou plochu pro automobily na louce naproti areálu a kostelu.

My jako provozovatelé areálu se i nadále budeme snažit, aby areál lákal co nejvíce návštěvníků, aby byli všichni zcela spokojeni a abychom i nadále dělali jen tu nejlepší reklamu obci Hlubočky. Do budoucnosti máme ještě další velké plány, jak dále zkvalitnit a rozšířit služby pro naše návštěvníky. O tom však zase někdy příště…

Michal Stojmenov, Ski areál Hlubočky

Video: Ski areál Hlubočky na jaře 2010

Video: Projížďka po Ski areálu v Hlubočkách

Rubrika: Co se děje v obci, Sport | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.