Sjezdovka v Hlubočkách spustila nový vlek

Publikováno 23. 12. 2011 v rubrice Co se děje v obci « zpět « úvod

Aktualizováno: Sněhové kanony v noci na pondělí sypaly umělý sníh na sjezdovku v Hlubočkách. Stejně tak v nadcházejících dnech provozovatelé jednoho z nejníže položených lyžařských středisek v kraji sněžovali, aby v pátek mohli rozjet nový vlek a přivítat první lyžaře.

Skiareál Hlubočky s původním vlekem„Teploty byly hraniční, ale sněžili jsme. V dalších dnech budou podmínky pro výrobu umělého sněhu příznivější. V pátek chceme vlek spustit,“ popisoval včera provozovatel hlubočského lyžařského areálu Michal Stojmenov.

V Hlubočkách nabídnou sportovcům nové přepravní zařízení. Starou technologii zde odstranili a lyžaře budou přesouvat na kopec dvoukotvovým vlekem. Kapacitu dosavadního vleku zvedne na nejdelší sjezdovce na dvojnásobek. V horní části svahu se lyžaři dočkají rozšíření sjezdovky. Posílena bude levá větev osvětlení.

Nový vlek ve skiareáluNovinkou bude v Hlubočkách se čtyřmi sjezdovkami i bezdotykové odbavování na vleku, kdy už lyžaři nebudou muset zasouvat jízdenky do čtecího zařízení.

„Lyžař bude mít permanentku v kapse a nebude ji muset vůbec vytahovat. V dnešní době lidé vyžadují komfort. Tento systém je obdobou toho, co vloni nabízela Dolní Morava,“ uvedl již dříve Stojmenov.

Daniela Tauberová, zdroj: Olomoucký Deník, foto: Petr Plíska

Online webkamera ve Skiareálu Hlubočky:

Skiareál Hlubočky - webkamera sjezdovka

Archiv kamery ve Skiareálu Hlubočky. Více info na www.skiarealhlubocky.cz

Video: Big Shock snow riding ve Skiareálu Hlubočky v roce 2009

Mohlo by vás také zajímat:

Rubrika: Co se děje v obci | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.