Schůze Svazu postižených civilizačními chorobami s divadlem

Publikováno 25. 03. 2012 v rubrice Kultura « zpět « úvod

Ve čtvrtek 22. března se v kulturním domě v Mariánském Údolí uskutečnila členská schůze Svazu postižených civilizačními chorobami (SPCCH), spojená s divadelním představením ochotnického souboru z Velké Bystřice. Cílem setkání bylo zhodnotit aktivity místní organizace (115 členů) za rok 2011. Jako host se schůze zúčastnil starosta obce PhDr. Ivo Černík.

Svaz postižených civilizačními chorobami - schůze s divadlemČlenové se scházejí každou druhou středu v měsíci při „přátelském posezení“ na které jsou zváni hosté s přednáškou a následnou besedou. Zvláště slavnostní jsou setkání o Velikonocích a před Vánoci, která jsou doprovázena i hudební produkcí. Dosavadní útočiště, kterým byl H-klub přestalo z vícero důvodů vyhovovat a schůzky proto probíhají U Stariatů v Hlubočkách-Vsi.

Mimoto se organizují turistické výšlapy a výlety, které loni vedly na Posluchov, za rybami do Tylova a na výstavu Baroko v Olomouci. Nejvzdálenějším cílem bylo pivovarské muzeum v Hanušovicích. Dík patří hlavní organizátorce akcí, paní Martě Špannerové.

Divadelní soubor Osvětové besedy Velká Bystřice - představení Mátový nebo citron?Stejně jako loni je na programu ozdravný pobyt v lázních Luhačovice. Dřívější autobusové zájezdy se pro finanční náročnost již nepořádají.

Členové myslí na své přátele dlouhodobě upoutané na lůžko a nemocné, pro které připravují balíčky ovoce a někteří jsou také nápomocni při pořádání akcí mimo svou organizaci. Tak tomu bylo např. při koncertu dechové hudby Hanačka z Břestu.

Nakonec byl vysloven dík členům výboru na kterých spočívá práce s organizací svazových aktivit, jmenovitě: Bedřichu Šindlerovi, Evě Šindlerové, Martě Špannerové, Vlastě Patajové, Pavle Dreiseitelové, Halině Kropáčové, Alici Seidlerové, Drahomíře Kučkové, Evě Válkové, Haně Polzerové, Daně Gruntové, Lubomíru Slukovi a Josefu Kučkovi.

(mb)

Rubrika: Kultura |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.