Rozloučení se školním rokem a hurá na prázdniny

Publikováno 04. 07. 2009 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

V pondělí 29. 6. 2009 v 16. hod. jsme se sešli za Základní školou v Mariánském Údolí, kde se konala Zahradní slavnost s názvem Když máš radost a víš o tom… a zahájena byla stejnojmennou písničkou. Čekala nás zde vystoupení jednotlivých tříd a oddělení školní družiny. Děti z první třídy a děvčata z I. oddělení školní družiny nám zatančily, druháci zazpívali písničku Tři citronky, třeťáci si zahráli na pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících.

Konec školní roku v ZŠ Mariánské ÚdolíŽáci 4. třídy si vytvořili svůj vlastní televizní program, do kterého zahrnuli hudební hitparádu i večerníček, páťáci si připravili baladu Tři tamboři a děti z II. oddělení nám zahrály pohádku O hodném a zlém království. Samozřejmě nesmělo chybět ani vystoupení dětí, které celý rok pilně cvičily v kroužku Zpívánky s flétnou, ty si pro rodiče připravily pásmo pohádkových písniček a zahrály nám k tomu na flétnu. Celý program byl zakončen písničkou, kterou jsme se naučili na Škole v přírodě, tu pro nás vymyslela paní učitelka Kozelková a dala jí název Mamuti.

Konec školní roku v ZŠ Mariánské ÚdolíPro všechny bylo připravené malé občerstvení v podobě nápojů a jednohubek, které připravovali žáci 3. třídy se svou paní učitelkou.

I když nás nakonec vyhnal déšť, odcházeli jsme všichni spokojeni, že se nám ten den pěkně vydařil a že jsme za naše vystoupení sklidili odměnu v podobě potlesku.

Školní projekty v roce 2009

V úterý 30. 6. 2009 jsme se tradičně sešli v tělocvičně, kde byly vyhodnoceny splněné projekty, které jsme přes rok plnili. V rámci EVVO jsme se zapojili do těchto projektů:

  • Poznáváme zvířata (návštěva ZOO zaměřená na ohrožené druhy)
  • Bramboriáda
  • Les ve škole - sázení stromků (500 ks jedlí, borovic a buků)
  • Den Země - Odpady, třídění a využití odpadového materiálu
  • Sběr starého papíru ( nejlepší sběrači: 1.třída - Renata Běhalová, 2.třída - Adéla Králíčková, 3.třída - Michal Švec, 4.třída- Gabriela Stloukalová, 5.třída - Aneta Rakusová, celkem 9 735kg)
  • Celoroční hra recyklohraní zaměřená na zpětný odběr baterií, akumulátorů a elektrozařízení a plnění úkolů s daným tématem (nejlepší sběrači - 1. třída - Tomáš Bodinek, 2. třída - Klára Honzíková, 3. třída - Veronika Franková, 4. třída - Tereza Kijonková a třídní kolektiv, 5. třída - Radka Višnievská (celkem 34 kg baterií)

Na závěr jsme se slavnostně rozloučili s naší pátou třídou, a potom se rozešli do svých tříd rozdat si již očekáváné vysvědčení.

Vypracovaly: Michaela Niklasová a Mgr. Eva Charamzová

Rubrika: Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.