Rozloučení s deváťáky

Publikováno 02. 07. 2012 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Stalo se v Hlubočkách už před mnoha desítkami let tradicí, že se s žáky 9. třídy, kteří končí povinnou školní docházku na ZŠ Hlubočky, rozloučí zástupci školy i obce na slavnostní akci.

Rozloučení s deváťákyI letos tomu bylo stejně. Žáci 9. třídy se svou třídní učitelkou a ředitelkou školy navštívili 27. 6. 2012 Obecní úřad v Hlubočkách, kde je v obřadní síni přijali starosta a místostarosta obce za přítomnosti tajemnice. V rámci krátkého slavnostního programu se pak s nimi a jejich školskými léty strávenými ve školách v obci rozloučil starosta obce PhDr. Ivo Černík a popřál jim mnoho úspěchů v jejich dalším studiu i v osobním životě. Žáci se také zapsali do pamětní knihy obce.

Mimochodem na již tradiční akci v kulturním domě „Muzika pro nezaujaté uši“ bývají vystaveny i různé kroniky obce a většina ze starších návštěvníků hledá ten svůj podpis (Jak jsem se tehdy podepisoval? Kdy to bylo…?). Pak už jen závěrečná společná fotka třídy, paní ředitelky a třídní učitelky a představitelů obce a hurá na prázdniny.

Rozloučení s deváťákyPo letech, kdy dnešní absolventi ZŠ Hlubočky ukončí své další vzdělávání, nastoupí do práce či začnou podnikat a založí své nové rodiny, budou určitě vzpomínat na školu spíše v dobrém a to špatné, pokud je tam potkalo, ustoupí do pozadí. Zjistí také, že se budou muset po celý svůj další život vzdělávat a pracovat na sobě, že skončení povinné školní docházky je jen malou kapitolou na jejich další životní pouti. Budou to hodnotit stejně, jako starosta a místostarosta – dnešní šedesátníci – při letošním vzpomínání se svými spolužáky v budově ZŠ po 45 letech od opuštění „jejich“ školy.

Takže ještě jednou přejeme našim deváťákům, ať se jim přechod do života nás dospělých vydaří a ať se jim i nadále život v naší obci líbí.

Ing. Antonín Plíska – místostarosta, foto: Pavel Rozsíval

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Školy a školky |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.