Rok 2011 v hlubočské hasičárně

Publikováno 03. 12. 2011 v rubrice Sport, Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

Ani v tomto roce hasiči nezaháleli, ale toho si jistě každý bedlivý pozorovatel všiml. Nadále jsme chránili majetek a zdraví občanů, připravovali se na zásahovou činnost, udržovali techniku, pořádali kulturní akce, pracovali s mládeží, závodili a přitom se i sami bavili. Jistě že ne pořád, ale zábava je pro nás určité odreagování, které je nutné po některých událostech.

Těch bylo několik, jak požárů, tak i technických pomocí, a to od havárií a sebevraždy až po likvidaci nebezpečného hmyzu. Vzhledem k tomu, že většina těchto událostí byla popsána na hlubočském webu, není nutno je podrobně rozepisovat. Musím však poznamenat, že poslední dobou přibývá technických pomocí, při kterých je nutno použít vyprošťovací techniku – hydraulické nůžky. Dobrá zpráva je, že z dotací bude toto zařízení pořízeno i pro jednotku naší obce.

Výměna velitele jednotky

Okresní soutěž 4. 6. 2011 Šumvald - ženy 1. místo, muži 3. místo

V souvislosti se zásahovou jednotkou nemohu opomenout ještě jednu zprávu z počátku roku, kdy v květnu došlo k výměně velitele jednotky – Jaroslava Bocka nahradil Petr Pazdera. Tento dlouholetý člen hasičů svou funkci dobře zvládá, a jednotka tedy pokračuje v plnění povinností jako plně funkční a akceschopná.

Zásahovou činnost nelze vykonávat bez patřičného školení, a tak i letos na nás čekala celá řada cyklických školení a také školení na pomoc při událostech velkého rozsahu (povodně, evakuace osob a chemické havárie) pro JPO II ve vojenským výcvikovým prostoru Libavá a IMZ záchrana osob z havarovaných vozidel.

Nová výbava a technika

Ukázka dýchacích přístrojů hlubočských hasičů

V letošním roce jsme také doplnili díky dotaci dva přetlakové dýchací přístroje, a tak nás v příštím roce čeká ještě přeškolení nositelů dýchací techniky. Po něm ještě naše jednotka projde simulátorem reálného požáru, aby se hasiči seznámili s jevy, které při požáru vznikají.

Údržba techniky je jeden z největších problémů naší jednotky. Náklady na pořízení nové techniky, především cisternového vozu jsou obrovské, ale vzhledem k technickému stavu současné techniky může být tato investice brzy nevyhnutelná.

Zatím se tedy snažíme udržet současnou techniku v provozuschopném stavu, což stojí nejenom značné úsilí, ale každoročně i dost velké množství finančních prostředků.

Hasičský plesSpolečenské akce

Letos jsme uspořádali již 3. ročník společenského plesu, podle odezvy od návštěvníků povedený, a tak i letos 28. ledna 2012 uspořádáme ples opět. Za společenskou událost lze považovat dětskou soutěž a soutěž dospělých. Obě tyto soutěže měly skvělou kulisu diváků a pobavily nejen závodníky, ale i občany obce.

Dětská soutěž proběhla v zahradě školky v červnu, soutěž dospělých v září v kolonce. Tam jsme ji byli nuceni přesunout z důvodu výstavby hřiště, které nám na louce, jíž občané neřeknou jinak než „hasičská“, vyrostlo. Bohužel toto hřiště leží v místě dřívější trati útoku, a tak dnes řešíme, jak tuto trať na tuto louku umístit. Pevně věřím, že se nám podaří trať upravit tak, jak jsme ji měli připravenou, i když to opět budou hodiny dřiny a potu, které tam budeme muset zanechat.

Soutěž v požárním útoku - SDH Hlubočky - muži

Hasičské sportovní soutěže v roce 2011

Ve sportovní oblasti se soutěží zúčastnili jak ženy tak i muži. Okrskové kolo vyhráli obě družstva, ale okresní kolo bylo pro mužské družstvo nešťastné kvůli zraněním, a tak z třetího místa nepostoupili. Zato ženy okresní kolo vyhrály a v Ostravě reprezentovali olomoucký okres. Tam je bohužel provázela smůla, a tak sen o postupu na mistrovství republiky se rozplynul. V pohárových soutěžích byly výsledky střídavé, ale byla tu jedna změna oproti loňskému roku, a to ta, že poháry nevozily pouze ženy.

Soutěž v požárním útoku - SDH Hlubočky - ženy

Mužům se začala vracet forma a ženami zůstali pozadu o jeden dva poháry. Jak muži, tak i ženy se letos zúčastnili Tohatsu Cupu, olomoucké extraligy a celé řady dalších pohárovek. Krom toho nevynechali i závody jednotlivců jak v soutěžích běhu na sto metrů s překážkami, tak i takzvané TFA, které se běží v zásahovém obleku s dýchacím přístrojem a zásahovou přílbou.

Mladí hasiči z HlubočekMladí hasiči

Mladí hasiči nedělali naší obci ani trochu ostudu, ale naopak ji opět vzorně reprezentovali. Avšak naše předpoklady, že starší žáci zúročí své zkušenosti a budou bojovat na čelních místech a mladší teprve získávat zkušenosti, vzaly brzo za své. A tak zatímco na okresní soutěži starší žáci polykali hořkou slinu na 3. místě, mladší žáci se radovali z 1. místa.

V okresní lize se později i starší žáci polepšili a srovnali umístění s mladšími žáky, a tak se nám dvakrát stalo, že jsme ze soutěže vezli dvě první místa, z každé kategorie jedno, jak se říká double. Mladší žáci nakonec ligu ve své kategorii vyhráli a starší žáci se přes neúspěch z jara vyhoupli na celkové druhé místo.

Dětská hasičská soutěžDěti se také zúčastnily běhu na 60 m s překážkami – Olomouckého draka –, na konci prázdnin jsme se svezli na raftech a nemohu opomenout zimní dětskou soutěž v hale ZŠ Hlubočky, která je jedna z mála zimních soutěží pořádaných na okrese Olomouc. Tato soutěž proběhne i začátkem příštího roku (14. ledna 2012) a ve spolupráci s okresním sdružením hasičů připravujeme letní tábor. Zde je možnost přihlásit i děti, které nejsou členy sdružení hasičů, a tak pokud by Vaše děti měli zájem zúčastnit se tohoto tábora, kontaktujte některého z vedoucích mládeže mladého hasiče.

PF 2012

Hasiči - HlubočkyTento rok ještě neskončil, a my už máme plnou hlavu akcí na příští rok. Plány nejsou o nic menší, než byly v tomto roce, a tak nám držte palce, aby se vše povedlo tak, jak si představujeme, aby nám technika vydržela, dostavily se úspěchy při závodech dospělých i dětí a abychom mohli sloužit občanům tak, jak je třeba.

Přejeme vám, abyste naši pomoc potřebovali co nejméně, aby se vám splnily všechny sny a přání, a také pevné zdraví, protože to je nad všechny poklady světa.

Mnoho štěstí v roce 2012! Hasiči Hlubočky

SDH Hlubočky ženy – krajské kolo Ostrava 2011

SDH Hlubočky muži – požární útok v Hlubočkách Dukle 17. 9. 2011

Hlubočky na TFC Drahlov 2. 7. 2011 – 1. místo

Rubrika: Sport, Černá kronika, policie a hasiči | Téma: , ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.