Rodinné centrum Broučci zahajuje činnost v nových prostorách

Publikováno 12. 04. 2013 v rubrice Co se děje v obci, Školy a školky « zpět « úvod

Jsme moc rádi, že můžeme oznámit znovuotevření Rodinného centra Broučci. Poté, co centrum muselo uvolnit prostory v ZŠ Hlubočky ve prospěch nové počítačové učebny pro školáky, se maminkám ani obci nedařilo náhradní prostory zajistit. Po krátkém působení v domě složek na Posluchově (který ale není vhodný pro dlouhodobé používání v zimních měsících) musela být činnost centra omezena víceméně na aktivity bez vlastního zázemí.

Společnou cestou naproti rodině a dětem

RC Broučci na Pohádkovém lese 2012Když se ale podařilo obci dohodnout s firmou DEL uvolnění prostor v suterénu ZŠ v Mariánském Údolí a firma DEL se přestěhovala do nových prostor v nedalekém domě služeb, mohly začít přípravy na úpravu nových prostor pro centrum. Podařilo se nám zapojit v rámci místní akční skupiny Bystřička, o. p. s. společně s Velkou Bystřicí a obcí Bukovany do projektu „Společnou cestou naproti rodině a dětem“.

Kurz vzdělávání pro rodičeZe získaných cca 220.000,- Kč jsme byli schopni prostory nejen vybavit vším potřebným vybavením, ale získali jsme i prostředky na organizaci prvních aktivit v centru. Vymalování a příprava prostor už bylo otázkou pro brigády maminek a tatínků, nadšených z nových prostor, když potřebné materiály zajistila obec.

Vzdělávací programy, kroužky a kurzy

Jsme hrdí na to, že centrum bude nejenom plné hraní pro děti, ale budou tam pravidelně probíhat např. výtvarné kurzy a nezapomněli jsme i na vzdělávací programy, jako je např. kurz efektivního rodičovství. Kurzy startují již od května, počet přihlášených účastníků bude max. 10.

Podrobné informace o kurzech a termínech jejich konání se dozvíte na webových stránkách www.brouccimu.estranky.cz, facebooku nebo na telefonu 777 688 947. Podstatná informace je, že kurzy budou pro veřejnost zdarma, důležité ovšem je včasné přihlášení, jelikož počet míst v kurzech je omezen. Naše centrum se nebude zaměřovat pouze na malé děti, ale chceme oslovit i větší děti, pro které centrum bude otevřeno i v odpoledních hodinách .

Tvořivé dílnyPlánujeme nabízet nejenom různé kroužky, např. cvičení a hrátky s dětmi, zdravotní cvičení pro dospělé, divadelní kroužek apod., ale rovněž také různé akce, mezi které bude patřit každoroční konání Pohádkového lesa . Našim záměrem je i pořádání různých výletů jak do přírody, tak za poznáním různých zajímavostí našeho kraje.

Chceme, aby centrum sloužilo nejenom dětem a maminkám, ale rádi bychom uvítali i tatínky, prarodiče nebo další rodinné příslušníky.

Proto jsme také změnili název z „mateřského“ centra na „rodinné“ centrum a zveme tímto všechny k jeho návštěvě nejen 18. 4. 2013 na „Dni otevřených dveří“, ale i kdykoli později.

Na závěr bychom chtěli poděkovat obci Hlubočky za podporu, ale rovněž všem rodičům, kteří se podíleli na všech pracích, které byly potřeba, aby se centrum stalo místem, kde se nám všem bude líbit. To už ale bude záležet jen na nás v občanském sdružení a na všech návštěvnících rodinného centra.

Rodinné centrum Broučci, obec Hlubočky

Rubrika: Co se děje v obci, Školy a školky |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.