Rekonstrukce Domova důchodců na Hrubé Vodě

Publikováno 24. 09. 2011 v rubrice Co se děje v obci « zpět « úvod

Domov důchodců na Hrubé VoděKromě zateplení obecního úřadu a kulturního domu v Hlubočkách, o kterých jsme již informovali, probíhala od podzimu minulého roku také rekonstrukce budov Domova důchodců na Hrubé vodě.

Projekt “Realizace energeticky úsporných opatření” byl z velké části financován z fondů Evropské unie a umožnil zateplení hlavní budovy, opravu fasády, výměnu oken a dveří.

Rekonstrukcí prošel také menší dům u domovaRekonstrukcí prošla také sociální zařízení a druhý menší domek patřící k domovu, kde je nyní 5 dvoulůžkových pokojů se sociálním zařízením.

Opravy probíhaly od října 2010 do 30. 6. 2011 a účastnily se jich firmy Ptáček a I-therm. Celkové náklady byly 2.800.000,- Kč, z toho příspěvek z dotací EU činí 2.400.000,- Kč. Energetické úspory budou vyčísleny až po uplynutí zimní sezóny. Připomeňme ještě, že zřizovatelem domova není obec Hlubočky, ale Olomoucký kraj.

Snad tedy senioři budou mít nyní příjemnější pobyt a domov důchodců ušetří peníze, které bude moci využít účelněji.

(ppl)

Mohlo by vás také zajímat:

Fotogalerie: Rekonstrukce domova důchodců

Rubrika: Co se děje v obci | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (2)

 1. Olomoucký kraj (25.09.2011 - 20:34) odpovědět IP: 88.146.150.236

  Nejenom zřizovatelem, nýbrž i vlastníkem nemovitostí Domova důchodců v Hrubé Vodě je Olomoucký kraj.

  http://nahlizenidokn.cuzk.cz/MapaIdentifikace.aspx?&x=-535081&y=-1115221&maplayers=%208244EA23

 2. VADÍ-NEVADÍ (01.10.2011 - 20:19) odpovědět IP: 88.146.150.2

  Vzhledem k tomu, že mám možnost srovnávat ” jak bylo a jak je”, je fakt už na první pohled viditelná pronikavá změna exteriéru i interiéru všech budov v DD Hlubí Voda. A nejen to : Je třeba poděkovat vedení DD i všem zaměstnancům - od sestřiček, kuchařek, ekonomické vedení až po všechen personál tzv. pomocný (ten je však snad nejvíc viditelný mezi klienty DD) za všechno, co pro seniory tohoto zařízení dělají (vzpomenu výlety, sportovní odpoledne, zpívánky, oblíbenou kávu v cukrárně v Dukle…)

  Jednu připomínku si dovolím ale mít - a to je stav zdejšího sadu. Dokážu si představit omlazené stromy, z nichž by šla sklízet přehršel ovoce, některé, které by nešly zachránit, nahrazené možná okrasnými keři, lavičkami a chodníčky… Nejsem ani zahradní architekt, ani sadař či zahradník. Možná by stáčilo pozvat na návštěvu krajského hejtmana a nějakou vizi předložit - snad by se našly nějaké penízky na revitalizaci či trvalé vytvoření pracovního místa pro zahradníka (možná by se mohlo jmenovat i jinak).

  Ještě jednou díky za vše, co se v poslední době pro lepší život seniorů v DD Hrubá Voda udělalo.

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.