Rej masek a Olomoucký Kaprun Cup 2009

Publikováno 25. 02. 2009 v rubrice Kultura, Sport « zpět « úvod

V sobotu 21. 2. 2009 se v lyžařském areálu v Hlubočkách na Cukráku konalo tradiční maškarní dopoledne Rej masek. Celá akce odstartovala hned v 9 hodin ráno zápisem masek, který probíhal celé dopoledne. Od rána současně probíhal bohatý program pro děti a ostatní veřejnost.

Rej masek

Rej masek ve Skiearálu Hlubočky 2009Vše bylo zahájeno demojízdou instruktorů Lyžařské školy Hlubočky, po které probíhaly soutěže a hry převážně pro děti. Bylo to buzení obra, hon na kůzle a hra na rybičky a rybáře. Děti, které hrály a soutěžily ,získávaly body, které se sčítaly. Nejvyšší počet bodů byl odměněn hodnotnou cenou „Největší šikula”. Všichni soutěžící dostávali ceny při soutěžích a hrách a každý, kdo se zapsal do soutěže o nejlepší masku, obdržel drobnou cenu.

Rej masek ve Skieareálu Hlubočky 2009Po celé dopoledne probíhaly další soutěže jako například ring volný, paralelní slalom na lyžích pro 4 lyžaře, kde každý účastník obdržel sladkou odměnu. Dětem byl k dispozici ke svezení poník, pro starší motorová čtyřkolka a pro ty již zletilé sněžný bar s míchanými nápoji. Během dopoledne se oficiálně zaregistrovalo okolo 50 masek, i když na kopci se jich pohybovalo zhruba dvojnásobný počet. Dopoledne bylo zakončeno vyhlášením nejlepších masek, kdy ta nejlepší získala nové lyže.

Olomoucký Kaprun Cup

Olomoucký Kaprun Cup 2009S malým zpožděním byl v odpoledních hodinách uspořádán také již tradiční závod v obřím slalomu, a to jak pro lyžaře, tak i pro snowboarďáky. Po prohlídce trati byla odstartována nejmladší kategorie „Myšáci” což jsou děti do věku 6 let a nejmladší závodníci ještě nedosáhli ani 4 let.

Dále závod pokračoval podle kategorií a věku až po nejstarší z nich, což jsou „Masters”. Závodu se zúčastnilo celkem 55 závodníků, kdy všichni podávali výkony na hranici svých možností. Všichni závodníci v dětských kategoriích byli odměněni sladkou odměnou a v každé kategorii byli vyhlášeni 3 nejlepší. Celý závod i s vyhlášením skončil až v podvečerních hodinách.

Po setmění pak instruktoři spolu se zájemci z řad veřejnosti předvedli na zhasnuté sjezdovce světelného hada, který byl zakončen ohňostrojem. Sněžný bar pak byl k dispozici do pozdních hodin k diskotéce na sněhu. Pro zpestření celého dne hrál v areálu DJ Waizí reprodukovanou hudbu a veškeré dění vtipně komentoval Petr Lesák zvaný „Poulíček”.

Olomoucký Kaprun Cup 2009Závěrem můžeme konstatovat, že se podařil jeden krásný slunečný zimní den plný zábavy a soutěží, který mohl nadchnout každého účastníka, přičemž organizace byla zvládnuta tak, že pro ostatní veřejnost, která si do areálu přijela jen zalyžovat či zaprkýnkařit, byla volná celá sjezdovka bez jakéhokoliv omezení. Ke zdárnému průběhu akce napomohla i příroda, která nám nadělila za poslední týden dobrých 30 cm přírodního sněhu, a tak celé okolí se po létech opět tvářilo zimně.