Reakce na otevřený dopis Rudolfa Berezy

Publikováno 27. 07. 2010 v rubrice Názory občanů « zpět « úvod

Reakce na otevřený dopis, který byl umístěn v obci na vývěskách pravděpodobně pana Berezy, neboť na vývěskách není nikde uvedeno, patří-li nějaké politické straně nebo hnutí. Jsou snad tyto vývěsky placenou reklamou nějaké soukromé osoby?

Skiareál v Hlubočkách na Cukráku (tzv. olomoucký ledovec)Pane Berezo,

děkuji Vám, že mi děláte reklamu. Jestli o tom něco víte, tak i negativní reklama je reklamou. Snažíte se již dlouho a já jsem Vaše výplody fantazie většinou ignoroval, i když některé byly tak sprosté a urážlivé, že se daly i žalovat. Myslel jsem si, že jste slušný člověk, bývalý disident. O Vašem disentu nechci polemizovat, protože o tom skoro nic nevím, ale Vaše slušnost dostává vážné trhliny.

Otevřený dopis Rudolfa BerezyNazval jste mě darebákem, zlodějem a podobně. Myslím, že jste opět přestřelil a už nevíte co říkáte a horší je, co píšete. Vy si snad myslíte, že když jsem se svým společníkem do areálu nad kostelem vložil více než 40 miliónů korun, že to zavezu nějakým jak Vy říkáte „bordelem“? Vážený pane za dobu co stavba terénních úprav existuje již na mě bylo posláno spoustu kontrol.

Ano ta první nedopadla zcela podle mých představ a udělal jsem chyby v dokumentaci potřebné pro ukládání zeminy. Dostali jsme, ne malou, pokutu, kterou jsme však řádně uhradili. Avšak pokud by tato kontrola zjistila, že do areálu navážíme skutečně něco co se nesmí a co by mohlo poškodit životní prostředí, tak by kromě udělení pokuty také nařídila sanaci území, tj. odvoz toho, podle Vás „bordelu“, na skládku.

Ještě jednou proto opakuji, pokuta nebyla za to, že jsme poškodili životní prostředí, ale za to, že jsme nepředložili všechny požadované doklady. To ovšem byla první kontrola která byla provedena v roce 2007. Od té doby proběhlo několik dalších kontrol, naposledy na jaře tohoto roku. Všechny tyto kontroly již dopadly tak, že bylo konstatováno, že plníme všechny vyhlášky a zákony spojené s tímto dílem, že vedeme řádnou evidenci, k převzatému materiálu jsou požadované doklady a tudíž že nepoškozujeme životní prostředí.

Dále jsme za několik desítek tisíc korun nechali zpracovat autorizovanou osobou potřebné analýzy rizik, které potvrzují, že k sesuvům či ohrožením životního prostředí i po dokončení díla nedojde.

Jestli jste však v době naší nepřítomnosti Vy sám dovezl k nám nějaký nepovolený, nebo snad nebezpečný odpad jenom proto, aby jste nám ublížil, tak si uvědomte, že jste se dopustil minimálně přestupku. Věřím však, že tak daleko jste nezašel.

Co se týká předvolebních programů, jsem přesvědčen, že se mi podařilo mnohé splnit, ale myslím si, že v některých věcech jsem občanům zůstal dlužen a nepodařilo se vše tak jak jsem si představoval. Protože nejsem neomezený vládce, neboť jsem jen jeden z 15-ti, tak je v podstatě nemožné uvést do života vše co jsem si předsevzal. O rozbití výsledků voleb spolu můžeme polemizovat mezi 4 očima tak maximálně 5 minut (pokud to za tu dobu někdo nepochopí, tak to nepochopí nikdy). Podle mě výsledky voleb byly jasné; 4 mandáty KSČM, 4 mandáty Nezávislí, 2 mandáty SOS, 2 mandáty Mladí a nezávislí, 1 mandát ODS, 1 mandát Sdružení nezávislých kandidátů a konečně 1 mandát Společně pro.

Z výše uvedeného plyne, že největší právo v obci vládnout a sestavovat koalice měly zcela legitimně dvě strany a to KSČM a Nezávislí. Pomohl jsem k vládnutí KSČM a způsob, kterým to bývalý starosta dělal se s mým svědomím neslučoval. Nebudu tvrdit, že jsme po té z našeho středu 15-ti zastupitelů zvolili toho nejlepšího. Nebudu tvrdit, že jsem byl od počátku s touto volbou zcela spokojen. Jenže když neexistovala dohoda mezi dvěma nejsilnějšími subjekty a nikdo jiný z nově utvořené koalice neměl tu možnost se starostování ujmout, byla volba provedena tak jak byla.

Každopádně jsem byl s touto volbou smířen lépe než s tou první. Pan Dr. Dosoudil byl občany řádně zvolen jako zastupitel a proto měl právo být zvolen starostou. Všichni víme, že má spoustu osobních chyb a problémů, které už asi úplně napravit nepůjdou, ale v zásadních věcech se vždy zachoval jako správný starosta a také jeho zásluhou se spoustu důležitých věcí dotáhlo do zdárného konce.

V této koalici, kterou se neúspěšně pokusil rozbít pan Hrbek (u té první úspěšný byl), se podle mého názoru podařilo spoustu dobrých věcí. Konečně se podařilo zahájit výstavbu sítí pro nové rodinné domy v Mariánském údolí avšak za cenu o více než 2 x nižší, než byla původní rozpočtová cena. I přes mnoho nadávek a přes skoro roční zpoždění se tímto krokem nejen mě, ale mnoha dalším zastupitelům podařilo obci ušetřit desítky miliónů korun.

Také se podařilo zajistit ne málo finančních prostředků z různých dotačních titulů na mnoho projektů, které se v obci realizovaly, realizují, případně se realizovat budou v nejbližší době. Pro příklad; parkoviště u zdravotního střediska, cyklostezka, hasičská zbrojnice aj. Ono zajistit finanční prostředky z dotačních titulů není práce na pár měsíců, ale nyní se teprve naplno projevuje práce, která byla za minulé období odvedena.

Dále se podařilo úspěšně a jsem přesvědčen, že pro obec výhodně, narovnat vleklý dlouholetý spor s významným subjektem působícím v obci, s kamenolomem Hrubá Voda. Nebudu si přivlastňovat zásluhy, že to vše je moje práce, ale jsem přesvědčen, že jsem svým dílem k těmto úspěchům výrazně přispěl.

Bez mála na konci tohoto volebního období mohu konstatovat, že se za svou práci pro blaho obce nestydím a ba naopak jsem pyšný, že jsem svým malým dílem mohl přispět k rozkvětu a rozvoji obce, který bude určitě pokračovat i v příštím volebním období, ať bude u kormidla „Petr nebo Pavel“, protože je nastartováno mnoho věcí, které jsou již v běhu, jako s pomocí dalšího dotačního titulu stavba kanalizace v Hlubočkách, a při rozumném vedení by se neměly zastavit. Jsem rád, že do vedení obce byl jako místostarosta zvolen pan Filípek, který rozvoji obce obětoval mnoho ze svého volného času a který jednal vždy na rovinu bez postranních úmyslů a s jeho největší pomocí se většina projektů realizovala.

Závěrem se budu opakovat. Nestydím se za práci, kterou jsem pro obec odvedl, a ani za to, jak zdárně pokračuje budoucí prodloužení sjezdovky ve skiareálu. A pro Vaši informaci si dovolím poznamenat, že až vybudováním příměstského střediska se obec Hlubočky dostala do povědomí veřejnosti nejen v mikroregionu, ale i na celé Moravě.

Dále obec Hlubočky díky lyžařskému středisku je známa odborné veřejnosti z lyžařského průmyslu po celé zemi. Pokud mě chcete „vymetat“ z radnice, tak prosím. Z práce pro obec jsem žádný užitek neměl a naopak jsem touto činností strávil mnoho času ze svého volna. Věřím, že se Vám podaří najít zajisté lepší a především poslušnější lidi, kteří Vám nebudou odporovat. Já si budu vždy stát za svým názorem, a pokud udělám chybu, jako každý smrtelník, tak se nebudu schovávat.

Vzhledem k Vašemu věku Vám přeji hlavně hodně zdraví.

Michal Stojmenov

Mohlo by vás také zajímat:

Rubrika: Názory občanů | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (3)

  1. Josef Hrbek (30.07.2010 - 20:36) odpovědět IP: 86.81.134.98

    …amen!!

  2. libor (30.03.2014 - 6:27) odpovědět IP: 176.97.247.172

    pan Bereza .se pořád prsí jaký byl disident .mám velké pochybnosti o člověku,který před pár lety zaplat pánbůh ukončil kariéru řidiče autobusu se na silnici choval jak do…….tek,nedával ukazatel směru,hlavně při rozjezdu a odbočování vlevo.po svém si kroutil pravidla a spoléhal na to,že nikdo nesmí ohrozit autobus při výjezdu ze zasiávky.Vždy se rozjel,když osobní auto bylo vedle autobusu,nebo se vůbec nepodíval–na co,kdyby něco tak ho chránil zákon.Mě osobně toto ohrožení provedl několikrát a co se časem dozvěděl toto dělal pravidelně všem.Dokonce ho pár řidičů drželo pod krkem.Já jsem řidič profesionál ,jezdil jsem s kamionem ,ale to jak se choval pan Bereza na silnici ,to nemá chybu,a je zarážející,že tento člověk je v komisi dopravních přestupků–je to hnus,co všechno je v této obci možné.

  3. rumplcimprcampr (01.04.2014 - 20:13) odpovědět IP: 176.97.244.28

    jj souhlas mimoradne protivny clovek

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.