Problémy s kanalizací a rozkopanou silnicí v Hlubočkách přetrvávají

Publikováno 30. 01. 2012 v rubrice Co se děje v obci « zpět « úvod

Problémy s rozestavěnou kanalizací v Hlubočkách, jejíž IV. etapu obec zahájila v květnu minulého roku, stále přetrvávají. Evropská komise zastavila čerpání dotací a po měsíci stavebních prací musela být zastavena i stavba kanalizace, po které zůstala rozkopaná silnice v Dukle. Jak se situace vyvíjí nyní?

Hlubočky-Dukla – letecký pohledNa počátku všeho stálo rozhodnutí EU, že obce a města nad 2 tis. obyvatel ve všech členských státech musí být řádně odkanalizovány a opatřeny čističkami odpadních vod. Česká republika se jako jediná z přistupujících zemí před vstupem do unie v roce 2003 nesmyslně zavázala pokrýt celých 100 % svého území a navíc v nereálně krátké době. Vláda následně přenesla zákonem tento závazek na obce a města. Na druhou stranu Evropská unie slíbila zafinancovat stavby vodohospodářské infrastruktury (VHI) z dotačních programů.

Kanalizace od hřbitova po pomník

Jelikož v Hlubočkách stále chybí část kanalizace v úseku od zatáčky pod hřbitovem po památník Dukly, byl v minulých letech vypracován projekt s žádostí o dotaci v rámci 7. výzvy Operačního programu Životního prostředí, do kterého se zapojilo 45 obcí a měst včetně Prahy. V případě naší obce se jedná o dotaci ve výši 41 mil. Kč z celkového rozpočtu cca 54 mil. Kč na stavbu.

Projekt kanalizace byl v několikaletém administrativním procesu bez problémů schválen Ministerstvem životního prostředí a Státním fondem životního prostředí (MŽP, SFŽP), výběrové řízení na dodavatele stavby proběhlo také v pořádku, a obec tak dostala zelenou pro realizaci stavebních prací, které byly zahájeny v květnu roku 2011. Brzy se však ukázalo, že s čerpáním dotace bude problém, a výstavba kanalizace musela být zastavena.

EU nechce proplácet dotace, na nichž vydělají soukromé firmy

Evropské komisi se nelíbí, že má spolufinancovat projekty, na nichž bude následně vydělávat soukromá firma a navíc aniž by se generoval kapitál pro budoucí opravy či modernizaci. Část vodohospodářské infrastruktury v ČR je ve vlastnictví měst a obcí či jimi ovládaných firem, většina měst a obcí je však částečným vlastníkem a dlouhodobě pronajímá síť soukromým provozovatelům.

Operační program Životní prostředí a EU – Fond soudržnosti

Konkrétně v Hlubočkách je podstatná část kanalizace i vodovodu ve vlastní Vodohospodářské společnosti Olomouc, a. s. (VHS), v níž má obec majetkový podíl cca 4 %, a která již před několika lety investovala asi 40 mil. Kč do vybudování nové čističky odpadních vod v Mariánském Údolí. VHS se ale nedohodla s provozovatelem vodovodů Moravskou vodárenskou a. s. (MoVo) na změně stávající provozní smlouvy s platností od r. 2000 do r. 2020 tak, aby byla způsobilá pro EU. A to je základní problém, aby mohly být akceptovány tzv. podmínky přijatelnosti. Je nutno podotknout, že obec Hlubočky se s MoVo dohodla.

Černá listina obcí a měst

Hlubočky-DuklaPřestože speciálně vytvořený ministerský tým „Voda“ několikrát vyjednával s Evropskou komisí v Bruselu, jejich stanovisko je dosud neoblomné a čerpání dotací pro některé obce je zřejmě definitivně ztraceno. MŽP nyní zvažuje, že problémové obce vyřadí ze seznamu žadatelů o dotace a přenechá peníze dalším obcím, na které se původně nedostalo – dotace je totiž potřeba vyčerpat do roku 2015. Na „černé listině“ je dle zjištění Aktuálně.cz několik desítek měst a obcí včetně Hluboček a Prahy s její 10miliardovou investicí do čističky odpadních vod.

Kdo za to může?

O problému s dlouhodobými smlouvami provozovatelů VHI se přitom vědělo už při vyjednávání podmínek o vstupu ČR do unie. Počátek problémů však sahá až do devadesátých let minulého století, kdy mnoho měst a obcí pustilo do svých majetkových struktur západní firmy za nevýhodných provozních podmínek. Pak již následovalo dlouhé období nečinnosti, liknavosti a neplodných jednání MŽP a SFŽP s Evropskou komisí (EK) místo toho, aby byla nastavena jasná pravidla pro čerpání dotačních prostředků EU, jak česká strana závazně slíbila. A tak nutně musela EK dojít trpělivost a řekla dost! Bohužel také pro Hlubočky, čímž nastala současná, zatím patová situace. Vina je jednoznačně na české straně.

Hlubočky-Dukla (Foto: Michal Slánský)

Nedostavěná kanalizace a rozbitá silnice

Po přípravě budování kanalizace zbyla rozbitá silniceS podivem je, že i když instituce MŽP a SFŽP byly ze strany EU předem informovány o možném zastavení čerpání dotací u obcí s problémovými smlouvami, povolily zahájení stavby a upozornily obecní úřad na negativní stanovisko EK až s půlročním zpožděním, kdy už měsíc probíhaly práce a byla rozkopaná silnice. Stavba musela být zastavena a lidé z Hluboček a okolí tak dodnes jezdí po rozbité vozovce. Nikdo však v současné době nedokáže odpovědně říct, jak dlouho to bude ještě trvat.

Podle starosty Hluboček Ivo Černíka nemá obec dostatek vlastních prostředků na dofinancování kanalizace, do úvěru v současné všeobecné hospodářské krizi nepůjde, a proto intenzivně hledá i alternativní zdroje financování z národních zdrojů. Mnohá jednání na nejvyšší možné úrovni se uskutečnila, jiná probíhají.

Stavební technika po měsíci ukončila nedobrovolně činnostNezbývá než doufat, že současné vedení MŽP a SFŽP, které stále ještě jedná s úředníky v Bruselu, najde rychlé a účinné řešení tohoto dlouhodobého problému, do kterého se obce nedostaly vlastní vinou, nesou ale tíhu za neschopnost, chybná rozhodnutí a nečinnost minulých vlád. Určitou nadějí je, že nynější vedení MŽP aktuálně připravuje vyhlášení nového dotačního programu, který by měl být přijatelný i pro Hlubočky. Můžeme tomu věřit?

Petr Plíska

Mohlo by vás také zajímat:

Rubrika: Co se děje v obci | Téma: , ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (59)

 1. Karel (31.01.2012 - 19:24) odpovědět IP: 90.178.174.224

  Parchanti jste vy !!!!! Ne stát !!! Tak si utáhněte opasky a opravte cestu DARMOŽROUTI !!!!!! Pouštět se do něčeho na co nemáte peníze na účtě !!!!

 2. pavel (31.01.2012 - 20:32) odpovědět IP: 176.97.243.154

  presne tak!!!je to uz hnus co se tady deje!!!!hlavne ze mate opraveny Urad a Letni,to je dulezity!!!tak se konecne proberte a zacnete neco delat…….

 3. Petr Plíska (31.01.2012 - 21:46) odpovědět IP: 176.97.245.28

  To je samozřejmě nesmysl. Dotace z EU jsou propláceny až po realizaci staveb na základě dodaných dokladů, kontrol apod. Nejprve si o tom něco zjistěte, než začnete nadávat…

  1. Jirka (01.02.2012 - 18:01) odpovědět IP: 176.97.242.1

   tak proč se to nedodělá….Ty asi nemusíš každý den jezdit po tankodromu…zajímalo by mě jestli mi někdo proplatí taky účet za tlumiče a jiné opravy stím spojené…to mi taky stačí donést doklad a bude mi proplacen?????????

   1. martin (11.02.2012 - 9:59) odpovědět IP: 217.170.97.33

    Máš pravdu já už musel nechat opravovat kuláky a moc bych za to nedal že 80% viny je ná té naší krásné cestě.Fakturu mám skovanou takže pokud by se někdo chystal uplatńovat nějaký nárok po obci rád se přidám.

 4. MS (01.02.2012 - 7:34) odpovědět IP: 195.39.6.182

  Peníze na dokončení kanalizace v nedohlednu. Já se tedy ptám, kdy bude rozkopaná cesta uvedena do minimálně původního stavu jako před započetím prací.

  1. Josef Hrbek (01.02.2012 - 9:54) odpovědět IP: 176.97.242.60

   Uvědomuji si, že rozkopaná cesta je problém.

   Z článků jsem pochopil, že se začalo kopat v okamžiku, kdy byly na základě projektu přislíbeny dotace. Přestalo se kopat, jakmile bylo jasné, že po dokončení kanalizace peníze z dotací v dohledné době na účtu obce nebudou přisány, když bychom tak museli celou kanalizaci zaplatit jen z prostředků obce, což v součtu není žádná sranda, ano?

   Dosud ale není jasné, zda dotace na kanalizaci nakonec budou či nikoliv.

   V této situaci je nešikovné cestu spravovat, přestože rozumím tomu, že je to surové: Když dotace budou, bude se pokračovat ve stavbě kanálu a po dostavbě se dá samozřejmě dopořádku i cesta. Když definitivně nebudou, musí se opravit rozbitá silnice.

   A protože doposud není jasné - nikoliv však vinou vedení obce - vůbec nic, musíme vydržet!

   Můžu se ale mýlit, jasně; máte-li jiný názor, opravte mi ten můj, prosím!

   Josef Hrbek

 5. MS (01.02.2012 - 13:39) odpovědět IP: 195.39.6.182

  V tuto situaci, kdy vedení obce není schopno udělat jednoznačné rozhodnutí, a argumentuje pouze s možnou vidinou dotací, které by umožnili pokračování prací na kanalizaci (tím pádem úpravě silnice) jsou nuceni občané snášet jízdu po rozbité cestě. Uvědomte si, že to není cesta v nějaké boční ulici, kde projede jen pár místních obyvatel,ale spojovací komunikace (jediná!) na Olomouc. Do jara se stejně teď nic nedá dělat, ale do té doby se konečně rozhodněte k tomu, aby se položil aspoň provizorní živičný povrch a jízda přes tento úsek přestal být utrpením.

  1. čenda (01.02.2012 - 17:32) odpovědět IP: 217.170.97.33

   ano přesně tak -souhlas

 6. david chromek (01.02.2012 - 19:36) odpovědět IP: 217.170.97.34

  Lidi domluvte se spolu a jděte na obecní uřád všichni najednou a udělejte tam nátlakovou akci když vás bude dost tak aspon budou mít strach že se něco děje.Nevěřte jim ani slovo budou lhát co to jde jenom aby se vás zbavily mám vlastní zkušenost co to jsou za lidi.
  Cestu zničit to umí vymlouvat se a lhát taky však po ní nejezdí a tak je jim to jedno.
  Staví nám na posluchově pracháč obec mu a firmě vše dovolí a starosta je se stavbyvedoucím jedna ruka když se potkají tak se zdraví tak že si pomalu spolu dají pusu.
  Až dostaví tak to nějak spolu vykoumou aby se mu dobře tady žilo a odrbou obec a bude tu nová cesta.Nesmíte to vzdát .

  1. Josef Hrbek (01.02.2012 - 22:03) odpovědět IP: 176.97.242.60
 7. david chromek (02.02.2012 - 22:15) odpovědět IP: 217.170.97.34

  Bylo by dobré udělat schůzi a tam si promluvit s občany.
  Taková veřejná debata aby se ukázalo co občani mají na srdci a mohli si to veřejně vyříkat s vedením obce a oni to můžou aspon občanům lépe vysvětlit obhájit svoji praci co pro nás dělají.

  1. Petr Plíska (04.02.2012 - 14:03) odpovědět IP: 176.97.245.28

   Můžete se na to osobně zeptat radních a zastupitelů na veřejném zasedání zastupitelstva obce, které je naplánovano na pondělí 27. 2. od 16 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu. Doporučuju ale přečíst si článek ještě jednou a pořádně…

 8. cesta (04.02.2012 - 13:52) odpovědět IP: 217.170.96.35

  Tak to valte pres orat vubec bych se nestval.

 9. Leopold Bubeníček (05.02.2012 - 13:52) odpovědět IP: 176.97.246.146

  V článku i v diskusních příspěvcích chybí jeden konkretní údaj, nutný pro případné rozhodnutí - kolik by bylo zapotřebí financí, uvést rozkopaný úsek do sjízdného stavu. Pokud vedení obce odmítá vzít úvěr na dostavbu kanalizace z titulu všeobecné hospodářské krize a současně se neví, zda nějaké dotace budou a zda je obec Hlubočky vůbec dostane (je na nějaké černé listině?), tak je rozumné a většina občanů to jistě uvítá a podpoří, když se silnice opraví. Když po určité době (nebude to asi během 1-2 let) dojde k realizaci kanalizace, tak se bude muset silnice opět rozkopat. Nebude to asi první ani poslední případ v této obci. Před několika lety se na ulici Letní dělala kolem bývalého oplocení u kulturního domu hloubková kanalizace, chodník se osadil novými dlaždicemi, po několika málo letech se dlaždice odvezly a chodník se osadil novými zatravňovacími dlaždicemi a mohlo se zde parkovat. Zapoměl se však odstranit základ z bývalého oplocení, takže je parkoviště zbytečně úzké a tím celý prostor nevyužitý. Takže závěr - pokud oprava silnice nebude dražší než celá kanalizace, tak opravit.
  Bubeníček

  1. Michal Slánský (05.02.2012 - 14:17) odpovědět IP: 176.97.242.237

   Plně souhlasím s tím, aby se cesta alespoň provizorně opravila, již v současné době není sjízdná, aniž by si člověk nepoškodil vozidlo (snad jen v protisměru, ale to brzy také nebude pravda, vzhledem k tomu že tímto způsobem jezdí všichni). Nevěřím tomu, že by se v nejbližší době realizovala dostavba kanalizace. Tak by aspoň stálo za to, opravit tuto již zdevastovanou vozovku. Uvědomte si, že se nejedná o nějakou vedlejší silnici, ale o jedinou silnici, která spojuje Hlubočky s Olomoucí.
   Michal Slánský

 10. Halapartna (05.02.2012 - 15:05) odpovědět IP: 176.97.242.185

  Pokud bude ve vedení obce tahle komunistická svoloč, tak obec Hlubočky bude ve smyslu jakýchkoliv dotací, až na tom posledním místě. “Chudáci” spluobčané z Hluboček části Dukly. Fakt, že dědinám s komunistickým vedením, se dotace dávaj jako posledním, nikdo samozřejmě nahlas neřekne.
  Jak dlouhou komunikace, o které je řeč, bude v takovém stavu, jako je doposud?. Vykašlete se na celou kanalizaci a dejte komunikaci zpět do pořádku. Jakmile bude jisté, že peníze na kanalizaci budou, tak ji udělejte. Bohužel to bude dražší, ale to se nedá nic dělat.
  Nechceme jezdit po tankodromu!

  1. čenda (08.02.2012 - 10:20) odpovědět IP: 217.170.97.33

   myslím si totéž

 11. Zbyněk Brázdil (05.02.2012 - 21:44) odpovědět IP: 217.170.97.33

  Pokud jde o částku, která byla poptána po firmách které tyto páce provádějí, jednalo se u nejnižší nabídnuté částky o necelých 600 tis. korun. Šlo by o provizorní zpevnění vozovky vrstvou zhutněného kamene a následným asfaltovým zástřikem a vysypáním kamínky (jak se dříve dělaly silnice). Tato informace zazněla na listopadovém zastupitelstvu s tím, že se stavba brzy znovu rozběhne a tudíž by to byly zbytečně vynaložené peníze. Přijďte na zastupitelstvo 27. 2. a můžeme tuto otázku výhodnosti investice znovu otevřít.

 12. Leopold Bubeníček (06.02.2012 - 12:29) odpovědět IP: 176.97.246.146

  Děkuji pane Brázdile za informaci, částka do 1 milionu naši obec určitě neohrozí a alespoň polovina obyvatel a valná většina chalupářů a turistů bude velmi spokojena. Nečekal bych na nic, snad jenom na lepší počasí, které umožní tyto práce realizovat.
  P.S. na zastupitelstva od posledních voleb již nechodím
  Bubeníček

 13. kladivo (07.02.2012 - 19:26) odpovědět IP: 176.97.244.28

  no uz sem par lidi oratem v ranich hodinach jet videl jenze tam za chvilku budou stat pat a mat aby vykazali nejakou cinost a rozbit jim hubu knicemu neni

 14. kuk (11.02.2012 - 12:05) odpovědět IP: 176.97.244.238

  Nazdarek .Ti nasi komousci nic neudelaj .Tunelari.

 15. Petra (14.02.2012 - 16:22) odpovědět IP: 176.97.242.93

  Je to všechno na h…. kazdej den jezdim do Hlubocek a poklazde kdyz potkam auto doprotivky musim odbocit do te nehorazne rozkopane jamy .
  diry tak jsou tak velke ze tomu davam jeste chvilku a ukaze se nejaky clovek ktery prijde stim, ze si na ceste do Hl rozbil auto. a pak jsem zvedava co bude obec delat….
  No samo ze nic, ptz se z toho vseho dokazou vyvlect tak jako vzdy ze vseho.
  HLAVNI JE, ZE PENIZE JSOU NA OPRAVU OBCE A KULTURNIHO DOMU…..

  myslim ze pan starosta a mistostarosta by meli sednout do auta a zkusit si udelat par jizd po ceste do Hlubocek……. a jsem zvedava jak se budou tvarit az najedou do nejake hluboke diry….

  1. Michal (15.02.2012 - 11:28) odpovědět IP: 195.113.148.241

   plně souhlasím, měl by si pan starosta a místostarosta sednout do svého VLASTNÍHO VOZU a jezdit po této již zcela zdevastované časti vozovky celý den, aby je to opravdu hodně bolelo - až budou platit opravy na svém autě

   UVĚDOMTE SI NA OBCI, ŽE TATO KOMUNIKACE NENÍ ŽÁDNÁ VEDLEJŠÍ ULIČKA, KDE PROJEDE PÁR VOZU DENNĚ, ALE HLAVNÍ A JEDINÁ SILNICE PRO OBČANY ČÁSTI HLUBOČKY A HRUBÁ VODA!!!

   Michal

 16. Radek (15.02.2012 - 20:52) odpovědět IP: 176.97.243.240

  Zajímalo by mě, proč se neudržují oba jízdní pruhy . Rozkopanou část cestáři nechtějí shrnovat ?? Nebo je to schválně neudržované, aby se zahladily díry sněhem?? Jízda po zdevastované polovině je opravdu zážitek jak autem tak pěšky.

 17. kladivo (19.02.2012 - 14:38) odpovědět IP: 176.97.244.28

  nevi nekdo jestli by se dal uplatnit narok na nahradu za opravy ?

 18. Martin (21.02.2012 - 18:20) odpovědět IP: 217.170.97.33

  Lidi zapomeňte na cestu. Pro jidi se tu nic nedělá. Dojde to tak daleko,že bude cesta naprosto nesjízdná. Dají tam dopravní značky a semafor a budeme čekat a čekat.

 19. Bývalý občan (21.02.2012 - 22:01) odpovědět IP: 178.77.230.254

  Úroveň diskuse zde je krásným příkladem a zdůvodněním , proč jsou věci jak jsou. V době , kdy okolní obce fachaly na získávání grantů , se v této obci dlouhá léta toliko handrkovalo , kdo má jaký triko , a dělala se tzv. politika. Jedna partaj plivala na druhou , jak fundovaný člověk je a jaký má názor se cedilo přes stranické sekretariáty. Když došly argumenty , vytahovala se minulost , osobní antipatie atd. Jaksi jste zapomněli , že ten manšaft má kopat v jednom dresu. Dresu Hluboček. Pokud vás nadále bude zajímat víc kdo za koho kandidoval , než kvalita a přínos , budete mít rozkopané cesty … Koukněte se k sousedům. ..Jsem mimo už drahně let , občas zabrousím na tento web a je mi z toho sakra smutno.Mám jaksi obavy , zda obec , kde jsem strávil krásná léta života, je ještě schopna z tohoto marasmu vyjít. Je mezi vámi mnoho nenávisti.Velká huba neznamená velkej mozek. Jste , bohužel , ČR v malém.Se všemi důsledky. Vinu nesou , bez vyjímky všechna zastupitelstva , která se vystřídala na této lodi.Položte si otázku , kdy jste měli na čele osobnosti? Lidi , kteří důvěru ve volbách dostali, přenechali poslušně svá místa v rámci politikaření , neschopným , o to hlučnějším, kterým důvěra udělena nebyla.Dohodnout se dá cokoliv.. To ovoce nyní trháte. Myslím , že trocha zamyšlení nad nedávnou minulostí neuškodí. Kolik takových volebních období přišlo v niveč…Tak čemu se divíte?

  1. David (21.02.2012 - 22:47) odpovědět IP: 176.97.243.131

   svatá pravda!!

 20. Tomáš Mádr (27.02.2012 - 11:05) odpovědět IP: 93.99.185.17

  Sice jsem se v prosinci odstěhoval z Hluboček, ale občas ještě do Hluboček musím. Jak to v prosinci bylo obtížně průjedné, tak teď o víkendu je již cesta ve své provizorně opravené části nesjízdná, možná tak rychlostí chůze, ve druhé části je ZATÍM jenom pár velkých děr. Ono ani před rozkopáním to nebylo nic extra, ale tohle už je doopravdy síla. Docela by mě zajímalo, kolik budou stát provizorní opravy této silnice. Teď se to sice dobře říká, ale pokud není v dohledu dodělání aspoň této části kanalizace, nestálo by za to, tu provizorní cestu udělat lépe - třeba tam dát panely? Sice by to drncalo, ale nebyly by tam díry podobající se pasti na drobnou zvěř.

 21. Michal (27.02.2012 - 19:01) odpovědět IP: 176.97.242.237

  Docela rozvinutá diskuze k aktuální problematice. Co kdyby se také vyjádřil k této situaci někdo z vedení obce!!! Jak to tak vypadá, tak to asi nepřipadá v úvahu. Mám obavy, že tato část obce je vůbec nezajímá. Jen pro informaci, už i druhý pruh začíná být docela zdevastovaný.

  1. Michal (29.02.2012 - 18:47) odpovědět IP: 176.97.242.237

   Jen pro informaci, kdyby obec a její vedení nevědělo kde čerpat finance využitelné i k tomu, aby silnice v naší obci vypadaly lépe než nyní.

   Na evropském účtu s dotacemi pro region zbývá 2,5 miliardy. Pro obce i podnikatele

   Pro Olomoucký region bylo přichystáno sedmnáct miliard korun. Poslední dvě a půl miliardy zbývá rozdělit v letošním roce. Zájemci se mohou od března do září přihlásit do několika výzev. “Je to příležitost pro obce, neziskové organizace i podnikatele, jak zrealizovat své projekty,” upozornil Ivan Matulík, ředitel úřadu regionální rady středomoravského regionu. Obce tak mají šanci s pomocí evropských peněz zrekonstruovat například náměstí, školy, mohou ale přijít i s projektem na podporu volnočasových aktivit nebo ze sociální oblasti.

   *************************************************************************************
   Prostředky mohou jít také do oprav silnic, mostů či budování cyklostezek.
   *************************************************************************************

   Peníze na své projekty mohou získat i neziskové organizace či podnikatelé. “Dotace může obcím pokrýt až tři čtvrtiny nákladů, podnikům podle velikosti čtyřicet až šedesát procent,” zmínil Matulík.

   Odkaz na celý text zde:
   http://zpravodajstvi.olomouc.cz/clanky/Dve-a-pul-miliardy-zbyva-rozdelit-na-regionalnich-dotacich-sanci-maji-obce-i-podnikatele-17912

 22. klokan (27.02.2012 - 20:42) odpovědět IP: 88.100.80.13

  tak lidi, pro ně už je problem vyřešen… dali tam cedulky s třicitkou a basta… podle mých zkušeností s tim jak se tu vše odrbavá to tak zůstane nadlouho , a ta třicítka co předepsali je i tak pro auto smrtelná , mělo by tam být spíše 3 kh/h

  1. Jirka (03.03.2012 - 8:28) odpovědět IP: 176.97.242.1

   ještě jedna možnost tu je….když se oddělají značky na cyklostezce může se jezdit po ní alespon na Orát….stejně jezdí všichni po té rozbité cestě a né po ní….myslím cyklisty…

   1. Josef Hrbek (04.03.2012 - 1:20) odpovědět IP: 176.97.242.60

    Souhlasím, jednostopá vozidla + osobní auta jedním směrem do Hřebíkové a cyklisté jedoucí v obou směrech přece nemůžou Orátu nijak ublížit.

    Situace začíná být neúnosná a to se ještě nekoplo!

    Josef Hrbek

    1. Zbyněk Brázdil (04.03.2012 - 8:43) odpovědět IP: 217.170.97.33

     Pepo, to by bylo ještě nebezpečnější, než to co se objevuje nahoře. Možná ještě cyklisti a malé motocykly (Babety a spol.). Teď jsou jen dvě možnosti, buď se bude pokračovat ve stavbě (dotace, nebo úvěr) nebo provést provizorní opravu silnice stříkaným asfaltem a sypaným štěrkem, což vyřeší situaci tak na dva roky. A kanalizaci stejně jednou budeme muset dodělat, tak bych se přikláněl k možnosti dodělat i za cenu úvěru.

     1. Josef Hrbek (04.03.2012 - 11:43) odpovědět IP: 176.97.242.60

      Ahoj Zbyňku,

      vím, je nešikovné jezdit po stezce pro chodce a cyklisty motorovými vozidly, ale když tudy bez obtíží projede Police ČR a Policie Obecní, nemusel by to být pro ostatní rozumné občany až takový problém. Ale to by musela posoudit osoba s touto problematikou obeznámená, nikoliv já, laik. Takže to ber a berte, prosím, jako jakýsi návrh diskutujícího “spoluobčana Jirky” k řešení krizové situace; já se pouze snažíím tuto myšlenku trochu rozvést, závěr nechť sdělí osoba kompetentní.

      K druhé části Tvého komentáře: Zadlužit obec cca 50 miliony v době, kdy reálné příjmy obce budou v budoucnosti téměř jistě klesat, je velice nešikovné. Bezpodmínečně by se muselo nalézt jiné řešení.

      Ale třeba jsou dotace už na spadnutí, jak velice opatrně informoval starosta na jednání ZO a úvěry v řádu desítek milionů nebudou potřeba.

      Uvidíme.

      Děkuji za komentáře, další názory a příspěvky.

      Josef Hrbek

 23. Michal (28.02.2012 - 12:06) odpovědět IP: 195.113.148.241

  Mohl bych mít požadavek, aby se k této situaci a diskuzi vyjádřil někdo s vedení obce.
  Myslím si, že pro vás na obecním úřadě není dobrá vizitka nespokojený občan, mezi které se tímto řadím také! Děkuji za odpověď, Michal

 24. David (28.02.2012 - 18:59) odpovědět IP: 176.97.243.131

  Obávám se, že i přestože obec tyto stránky cenzuruje, tak se zde žádných vyjádření ze strany obce nedočkáme!
  I toto je smutná realita komunistické obce 22 let po revoluci :-(

 25. kladivo (28.02.2012 - 19:09) odpovědět IP: 176.97.244.28

  nahrdu skody lze vymahat po majiteli komunikace jsou hlubocky majitel komunikace ??? jinak schovavejte uctenky bourejte tam auta a pak podame hromadnou zalobu protoze ty ku vy s tim nic delat nebudou

  1. mira zetka (29.02.2012 - 17:52) odpovědět IP: 82.144.130.229
 26. rozinka (01.03.2012 - 10:11) odpovědět IP: 158.194.15.71

  JE TO STRAŠNEJ BORDEL FAKT SE TAM NEDA JEWZDIT JE TO O ŽIVOT JO TO KDYBY TAM JEZDIL STROSTA A MISTOSTAROSTA TO BY BYLA ASVALTEČKA JEDNA RADOST ALE NA OBYČ.LIDI SEROU SDALŮŠÍ VOLBY UŽ SNAD NEBUDOU KDO BY JE VOLIL JDE TO OD DESET K PĚTI KATASTROFA

 27. Jiří (09.03.2012 - 16:30) odpovědět IP: 78.102.36.33

  Dotace nebudou. Je potřeba si to konečně uvědomit . Nelze se vymlouvat na to, že EU nedovolí financovat soukromé firmy. Udělala se chyba jako u mnoha jiných obcí. Kanalizace se pronajala za levný peníz a teď je průšvih.
  Rada obce by měla urychleně hledat jiné možnosti, jak dokončit kanalizaci a opravit cestu.

 28. POL (09.03.2012 - 22:28) odpovědět IP: 217.170.96.35

  http://youtu.be/LUz6ZGxMCw4
  Asi tak nějak :-)

 29. klokan (10.03.2012 - 18:38) odpovědět IP: 88.100.80.13

  :-D jak šity na nás

 30. Michal (11.03.2012 - 13:35) odpovědět IP: 176.97.242.237

  OPAKOVANÝ DOTAZ

  Docela rozvinutá diskuze k aktuální problematice.
  Co kdyby se také vyjádřil k této situaci někdo z vedení obce!!!

  Jak to tak vypadá, tak to asi nepřipadá v úvahu.
  Mám obavy, že tato část obce je vůbec nezajímá.

  Děkuji, Michal

 31. Katka (26.03.2012 - 11:21) odpovědět IP: 176.97.242.61

  Zaujetí pozice mrtvého brouka, není dobrá ani pro zastupitelstvo, ani pro lidi. Tak co s tím konečně začít něco dělat?

  Apropoo také mám doma již fakturu za opravu auta.

 32. Mirek (29.04.2012 - 8:20) odpovědět IP: 176.97.246.10

  Stav tohoto tankodromu je zoufalý.V takovém stavu nejsou komunikace ani ve VVP Libavá.A o nějaké údržbě se nedá vůbec mluvit.Zaplácání několi děr lopatou něčeho,co se jen velmi vzdáleně podobá asfaltové směsi ,je jen zbytečné vyhazování peněz daňových poplatníků.Částka 600000 Kč není tak závratná,aby ji nemohli ze svého zaplatit rukou nerozdílnou ti,kteří tento stav zapříčinili.Souhlasím s názorem,že kdyby toto měli někteří naši zastupitelé před sými okny,jednalo by se daleko rychleji.Ne každý z obyvatel Hluboček ,si totiž může zakoupit vozidlo do terénu.

 33. Pravda (13.05.2012 - 15:27) odpovědět IP: 188.175.244.237

  Cesta u hřbitova se rozkopala před rokem,do současnosti nejsou známky jakékoliv změny,co se děje ? kde jsou dělníci ? ta cesta tak zůstane ? takový přístup k práci jsem neviděl ani na ukrajině…

 34. Petr Raab (13.05.2012 - 19:26) odpovědět IP: 217.170.97.33
  1. Michal (13.05.2012 - 19:39) odpovědět IP: 176.97.242.237

   DOPORUČUJI TOTO VIDEO SHLÉDNOUT (pro neznalé - ti co zde denně jezdí, to znají) ale skutečná situace je ještě horší. Navíc tyto problémy už zde přetrvávají necelý rok a obec (zastupitelstvo) dělá jako by se nic nedělo!!!
   Michal

   1. Michal (13.05.2012 - 19:43) odpovědět IP: 176.97.242.237

    Zrovna zde: http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/ceske-silnice-pripominaji-tankodrom-mapa-vymolu.html sledují v republice nejhorší vozovky (výmoly) myslím, že ta naše by se tam právem měla zařadit také!!!

 35. Michal (14.05.2012 - 18:54) odpovědět IP: 176.97.242.237

  Dovoluji si přidat taky jedno video - aktuální neutěšený stav silnice v Hlubočkách
  http://www.youtube.com/watch?v=Fguv-Luay_I&hd=1

 36. Pravda (16.05.2012 - 19:38) odpovědět IP: 188.175.244.237

  Jestli to dobře chápu-majitelé těch nových domů co jsou u hřbitova směrem do hlu..zažádaly o stavbu kanalizace a tlačily na obec ? Obec samozdřejmě schválila,protože nový obyvatelé pro obec velký plus,takže se nesmyslně rozkopala ceste,udělala se kanalizace,majitelé spokojeni …obci už nezbyli peníze tak situaci už rok neřeší a vypadá že ani nebude.a zajímalo by mě ,kdo zaplatí nové tlumiče na autě,protože i pomalá jízda na té cestě je katastrofa,občas jezdím na jednání na Hrubou…a můžu říct ,že moje auto dostává zabrat a nejedná se o žádný křáp….

 37. Tomáš (18.05.2012 - 12:32) odpovědět IP: 93.99.185.17

  No já mám spíš dojem, že kanalizace musí být kvůli tomu co ČR slíbila při vstupu do EU - tj. 100% odkanalizování. A horší je to, že pod většinou té rozbité cesty ani kanalizace udělaná není. Ta je jenom pod tím kouskem u mostu, kde už je novej asfalt.

 38. Petr Prášil (21.05.2012 - 15:31) odpovědět IP: 88.146.221.133

  Zdravím všechny. Napsal jsem e-mail s dotazem přímo starostovi obce panu Černíkovi. Dnes jsem dostal od pana starosty tuhle odpověď -

  Od pátku 18.5.12 mám v ruce z Ministerstva životního prostředí ČR „Program na podporu vodohospodářských akcí,“ které byly svého času evropskou komisí zastaveny z důvodu neplnění závazků a slibů MŽP a SFŽP ČR, potažmo Českého státu vůči Evropské unii. Podle sdělení poslance parlamentu za TOP 09 pana Prof. Šarapatky a 1. náměstka ministra, rovněž z pátku, bychom měli dostat do cca týdne na obec konkrétní návrh smlouvy a poté by to měla být otázka krátkého času, kdy dostaneme dotační příslib a měla by se stavba obnovit. Věřím, že nekonečná anabáze jednání bude již završena a občané budou jezdit zase po slušné komunikaci
  S pozdravem a přáním, že příště Vám již sdělím konkrétní datum obnovy stavby kanalizace.

  Tož tak. Doufejme, že to tak bude. Mějte se a hezký den Peťa P.

 39. David (21.05.2012 - 22:02) odpovědět IP: 90.179.155.185

  je velmi důležité, že má obec Hlubočky svého mluvčího a proto ti Petře tímto děkujeme za snad pozitivní informaci

 40. Michal (03.09.2012 - 10:29) odpovědět IP: 195.113.148.241

  Jen pro informaci:
  aktuální stav silnice je v tuto chvíli katastrofální!!!, dřív se alespoň zasypávaly výtluky (i když po projetí několika těžkých nákladních vozidel, které obcí projíždí, to vypadalo jako před tím), nyní se na toto dočasné řešení úplně se** (promiňte mi ten výraz, ale jinak to snad ani napsat nejde) - stačí se zajet podívat, opravdu to stojí za to.
  Z vedení obce se k nám pouze dostávají sliby, ale řešení je v nedohlednu. Spíš to vypadá, že tyto části obce jsou zastupitelům opravdu lhostejné (přece zde nebydlí).

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.