Problém s chlorovanou vodou v Hlubočkách

Publikováno 27. 01. 2011 v rubrice Názory občanů « zpět « úvod

V polovině ledna 2011 se objevil v Hlubočkách problém s pitnou vodou, která byla silně cítit chlorem. Ozvalo se nám několik občanů s žádostí o vysvětlení, proto jsme kontaktovali zástupkyni Moravské Vodárenské, a. s. a poprosili o její vyjádření. Přestože byl problém již vyřešen, přetiskujeme pro vysvětlenou email s oficiální odpovědí:

Dobrý den paní Koutná,

Ilustrační fotoobrátili se na mne obyvatelé Hluboček s problémem týkajícím se pitné vody. Asi 4 dny je voda silně cítit chlorem. Jaké je pro to vysvětlení? Bylo by možná také dobré, kdybyste nám poskytli stručnou informaci o tom, jak se voda vlastně upravuje, než se dostane do domácností.

Děkuji, Marek Bohuš, redaktor Zpravodaje Hluboček

Dobrý den.

Obce Mariánské Údolí a Hlubočky jsou zásobovány pitnou vodou z úpravny vody Černovír. Zdrojem surové vody pro úpravnu je voda podzemní z pramenišť Černovír, Štěpánov, Moravská Hůzová a Chomoutov. Na úpravně Černovír se ze surové vody odstraňuje železo, mangan a voda se hygienicky zabezpečuje plynným chlorem. Pitná voda pak jde do čerpací stanice Droždín a následně do vodojemu Posluchov, kde se opět hygienicky zabezpečí plynným chlorem na cestu ke spotřebiteli.

V obcích Hlubočky a Mariánské Údolí byl po několik dnů zvýšený obsah volného chloru z důvodu technické závady na zařízení pro chlorování na vodojemu Posluchov. Problém byl provozovatelem zjištěn v úterý 18. ledna a závada se začala okamžitě řešit. Technoložka odpovídala telefonem a e-mailem na několik dotazů obyvatel a informaci o technické závadě předala na Krajskou hygienickou stanici Olomouc. Ve čtvrtek 20. ledna již byla voda v pořádku a měla hodnoty volného chloru v mezích vyhlášky.

Voda dodávaná společností MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. již odpovídá všem zákonným limitům pro pitnou vodu. Pokud se odběrateli zdá, že s vodou není něco v pořádku, doporučujeme nahlásit závadu na bezplatné lince 800 100 063.

S pozdravem, Helena Koutná, MOVO

Mohlo by vás také zajímat:

Rubrika: Názory občanů | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. Katka (27.01.2011 - 15:21) odpovědět IP: 90.177.86.75

    Dobrý den nejen že jde cítit chlorem tak tlak vody je mizerný už 4 den.

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.