Připomínky k jízdním řádům autobusové dopravy

Publikováno 10. 09. 2009 v rubrice Názory občanů, Zprávy z úřadu « zpět « úvod

Autobusové zastávky v Hlubočkách - Mariánském ÚdolíDne 13. 12. 2009 vstoupí v platnost nové jízdní řády veřejné linkové autobusové dopravy, které budou platit do 11. 12. 2010. Zároveň se budou měnit i jízdní řády vlaků, kde zřejmě dojde k omezení některých spojů na trati Olomouc - Hrubá Voda č. 310.

Protože autobusová doprava v naší obci nabývá na důležitosti, chtěli bychom poprosit vás - občany, abyste nám zaslali své připomínky a návrhy k autobusovým linkám, které platí v současné době.

Vyjádřete svůj názor na věc

Vaše názory budeme následně konzultovat s jednotlivými dopravci (firmy Auta-Busy Studený a Veolia) tak, aby jejich služby do budoucna cestujícím v Hlubočkách co nejvíce vyhovovali.

Své relevantní připomínky včetně odůvodnění můžete zasílat nejpozději do 18. 9. 2009 prostřednictvím komentářů pod tímto článkem nebo na email: pliskova@hlubocky.cz.

Další informace:

Bc. Hana Plísková - referentka SMV

Rubrika: Názory občanů, Zprávy z úřadu | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (12)

 1. Jarda (10.09.2009 - 21:27) odpovědět IP: 90.178.204.214

  Měl bych jen připomínku k řidiči autobusu panu Berezovi. Chová se dost neurvale k cestujícím a neohleduplně k ostatním řidičům na silnici. Někdy mám strach že způsobí neštěstí. Jinak jsou myslím autobusy lepší než vlaky, hlavně taky levnější.

 2. Nikol (11.09.2009 - 10:29) odpovědět IP: 88.146.150.2

  Rozhodně souhlasím, že autobusy jsou skutečně nejen levnější, ale i lepší než ČD a já osobně bych uvítala, kdyby autobusy do Hlubočky-Dukla jely nejen dopoledne, potom v 13hod a poslední v 17:20, navíc mi to přijde jako zbytečná časová prodleva a to nemluvím o spojích z Dukly do Olomouce..poslední jede v 12:04 hod. A ostatní jedou pak už jen z Mar. Údolí. Rozumím tomu, že by mi někdo dal rozumné vysvětlení proč to tak je a jistě to má i své důvody, ale já pokud bych chtěla změnu, tak právě tu, která se týká změny jízdních řádů, jinak žádné výhrady nemám a myslím, že i páni řidiči vykonávají dobře svoji práci.

 3. Koutný (04.10.2009 - 13:31) odpovědět IP: 90.183.248.253

  Když se zamyslíte nad poetikou dopravních prostředků - estetikou dopravy, řekl bych, potom nemůžete myslet vážně to, co jste napsali: …autobusy, jsou lepší než vlaky…” Viděli jste někdy kalendář nebo plakát s autobusem? Zažili jste snad někdy historickou jízdu autobusem? Jsou dopravní prostředky, které mají kouzlo - letadla, lodě, vlaky. Ovšem ne smrduté a karcinogenní autobusy. Pana Berezi bych se rád zastal, za starých dobrých časů to byl řidič, který dovedl žertovat a vzít vás i mimo běžnou linkovou trasu a vysadil vás tam, kde jste potřebovali. Osobně dávám přednost modré armádě. Víte, že v Maďarsku zvažují zavedení přirážky za zpoždění? Když se vlak zpozdí, připlácí cestující, ve vlaku jsou přeci déle, než měli. Opotřebovaná sedadla, používání WC, v zimě se více topí atd. Jsem pro, aby se něco podobného zavedlo i u nás. Jen tak můžeme zlepšit kvalitu poskytovaných služeb ČD!

  1. Lenochod (17.01.2011 - 19:08) odpovědět IP: 88.146.150.2

   Pane Koutný,to snad nemyslíte vážně??? Tohle přece nemůže říct člověk se zdravým rozumem. To by pak mohly i cestující ČD platit od minuty stání na perónech,né? Více opotřebení laviček a nástupišť… A co se týče Maďarů,tak to v tom případě nemají v hlavách v pořádku,pněvač ve většině případech je zpoždění zaviněno ČD.

   A co se týče pana Berezi,tak bejt Váma tak se ho nezastávám,co bylo,bylo-ale už není…
   Měl jsem jednou na výběr mezi ČD a autobusem,jak jsem za volantem viděl p.Berezu tak jsem měl jasno,ČD zvítězila. Byl nepříjemný i na děti,což se mi osobně ten člověk zprotivil.
   Slyšel jsem že už nejezdí - SLÁVA….
   S pozdravem Běhal

 4. Pavlína Vojnová (03.11.2009 - 20:09) odpovědět IP: 217.170.97.33

  Dobrý den, chtěla bych přidat příspěvek.
  Myslím si že jakákoliv pomoc občanům k jejich spokojenějšímu životu je vždy přínosem. V Mariánském na sídlišti nebydlím a opravdu si vůbec nedovedu představit každodení cestu do toho šíleného kopce. Pokud tomu vyhovují cesty, aby doprava proběhla bez problémů, určitě lidé žijící v této části by byly jen rádi.
  Chtěla bych ještě přidat jednu poznámku o autobusové dopravě. Žiji na Hrubé Vodě a i tady by bylo potřeba, aby si autobus našel cestu o ty necelé 2 km dále. Pokud vím nejsme nijak nároční, jde nám pouze o 2 - 3 spoje v prac. dny a to ráno dětem do školy a odpoledne dětem ze školy.Není mi moc jasné, proč autobus stojí u Domova důchodců, když by mohl zajet třeba o necelé 2 km dále na točnu u Vráblu, lidem by to velice pomohlo a náklady by se snad tolik nezvětšily.Pokud na této cestě mohou perfektně fugovat nákladní auta z lomu, myslím si, že by to mohl zvládnout i autobus s minimální frekvencí jízd, oproti nákl. autům co míří z lomu.
  Vojnová

 5. Josef Hrbek (09.11.2009 - 14:21) odpovědět IP: 88.146.150.236

  Dobrý den.

  Vaši připomínku rád přednesu na jednání Zastupitelstva obce Hlubočky.

  Josef Hrbek

 6. Josef Hrbek (12.11.2009 - 14:01) odpovědět IP: 88.146.150.236

  Jak jsem slíbil, tak jsem udělal.

  Starostou mi bylo odpovězeno, že z Vráblu to máte dvě minuty pěšky na zastávku vlaku, tj. že je zbytečné se tímto problémem zabývat a nikdo další ze zastupitelů obce mě nepodpořil.

  Bohužel.

  Josef Hrbek

  1. hrubovoďák (14.11.2009 - 12:49) odpovědět IP: 217.170.97.36

   Škoda,starosta mohl autobus od Vrábla taky využívat,místo toho tam bude dál spávat opilý na stole pokaždé když navštíví Vráblo.Tak ho mohla aspoň paní hospodská posadit na autobus domů.

 7. Vojnová Pavlína (09.12.2009 - 13:36) odpovědět IP: 217.170.97.33

  Dobrý den pane Hrbek,
  děkuji Vám, že jste nejen můj dotaz přednesl, názory a stanoviska pana starosty jsou nám jasné a známé. Hrubá voda je jen Hrubá Voda, ze které jdou peníze pouze do rozpočtu, ovšem na druhou stranu již není potřeba je jakoliv využít pro potřeby obyvatel Hrubé Vody, pro kterou není třeba vůbec nic dělat. Taže Vám ještě jednou děkuji a doufám, že po dalších volbách se tento názor změní, na obec si ( snad ) zvolíme zastupitelé, kteří budou zastupovat zájmy všech občanů obce Hlubočky. Přeji příjemný den Vojnová

 8. Vojnová Pavlína (09.12.2009 - 14:03) odpovědět IP: 217.170.97.33

  Ahoj Hrubovoďáku,
  no mohla jsem tam tedy ještě dopsat o jeden večerní spoj sólo pro p.starostu a nemyslet jen na děti, které musí v ohrožení života díky silnicím které vedou na žel. zastávku docházet a vstávat nejpozději v 6. hod. ráno, jeden večerní spoj navíc a p. starosta by se tím určitě zabýval a snad by prošel i ten autobus, ovšem asi jen s tím jedním večerním spojem.

 9. leopold bubeníček (11.12.2009 - 18:05) odpovědět IP: 88.102.11.243

  Dobrý večer paní Vojnová, asi budete mít pravdu v tom, že na Hrubou Vodu (ale i Posluchov, o Smilovu ani nemluvě,) se poněkud zapomíná a určitě si zaslouží veškeré místní části pozornost. Kladu si ovšem otázku, proč obyvatelé těchto místních částí nemají sami zájem o rozhodování ve věcech obecních. Vyslovila jste názor, že si snad v dalších volbách zvolíme zastupitele, kteří budou mít zájem o blaho všech občanů. Prakticky to vyznívá tak, že současní zastupitelé z celého politického spektra (KSČM, SOS, ODS) resp. nepolitická uskupení se o problémy místních částí - možná kromě Mariánského Údolí - moc nezajímají. Jinak by asi pana zastupitele Hrbka podpořili. Mám tedy jeden návrh - nechť si obyvatelé těchto částí obce do příštích voleb v roce 2010 založí nějaká svá místní sdružení a kandidují v těchto volbách. A pokud je obyvatelé podpoří, budete mít v novém zastupitelstvu určitě své “lidi”, kteří budou prosazovat ve větší míře vše, co bude pro vás prospěšné. Zatím tomu tak není a např. nikdo z těchto místních částí se nezůčastnil ani naší výzvy na zadávání návrhů k rozpočtu na rok 2010. Nevěřím tomu, že by se tam nenašlo několik aktivních občanů, kteří by kandidovat mohli a vaše zájmy prosazovali. Máte ještě asi půl roku času a za zkoušku to stojí. Leopold Bubeníček

 10. Vojnová Pavlína (12.01.2010 - 17:42) odpovědět IP: 217.170.97.33

  Máte pravdu pane Bubeníček, ale je to trošku složitější. Nevím kolik lidí z Hrubé Vody je tak aktivních( ikdyž jde samozdřejmě i o čas a chuť), že by šli do zastupitelstva. V minulých volbách tam byl od nás jeden jediný člověk, vlastně dva ( když počítám i chataře). Bohužel zvolen nebyl - nedostatek hlasů.( Což je veliká škoda, protože přesně takového člověka potřebujeme). Volby jsou samozdřejmě svobodné a přesvědčovat nějak místní obyvatelé, že podpora toho jediného člověka je pro Hrubou Vodu výhodná se mi nejeví jako zrovna šťasná cesta - přece jen nejsme ve vysoké politice, nehledě na celkový počet hlasů z Hrubé Vody .Spíše bych přivítala jiné cesty např. přes občanské sdružení, jak jste již řekl. Ale je pravda, že by se stím konečně mělo něco udělat a ve větší míře to záleží jen na nás. Děkuji s podravem Vojnová Pavlína