Při cimbálu bylo veselo

Publikováno 21. 03. 2009 v rubrice Kultura « zpět « úvod

Cimbálová muzika Radošov

V sobotu 14. března 2009 jsme se v sále Kulturního domu Na Letním zaposlouchali do zvonivých tónů cimbálové muziky Radošov pod vedením Ing. Světlíka z Veselí nad Moravou. Akci pořádala místní organizace KSČM spolu s SOS za finanční podpory obce Hlubočky.

Kdo přišel nebo přijel - byl vypraven autobus z Velké Bystřice až po Hrubou Vodu - nebyl zklamán. Nálada skvělá, muzika tradičně vynikající, občerstvení na vysoké úrovni. Účast 61 platících hostů nebyla sice z nejvyšších, řekla bych tak prostřední, ale ti, kdo přišli, akci hodnotili jako zdařilou a při loučení vyslovovali přání, aby se co nejdříve zopakovala.

Cimbálová muzika RadošovNa pozvánkách jsme avizovali, že posezení u cimbálu bychom chtěli pojmout i jako opožděnou oslavu Mezinárodního dne žen a nastávajícího Mezinárodního dne mužů - Josefa. V průběhu večera jsme se dozvěděli, že právě v těchto dnech je to 20 let od otevření zrekonstruovaného kulturního domu, tak i na tohle jsme pozvedli číše dobrého vínečka z Moravy. Jak už to většinou bývá, když se lidé dobře baví, nakonec se kromě rozezpívání podařilo muzice i roztančit sál.

Při debatách jsem zaznamenala i mnohé dotazy. Na některé jsem znala odpověď, při jiných jsem bohužel musela krčit rameny. Třeba když padl dotaz, proč jde vařit např. při akcích i ve stísněných prostorách předsálí, zatímco restaurační prostory v přízemí jsou prakticky jen nálevny. Což tedy prezentuju k zamyšlení.

Závěrem:

Cimbálová muzika Radošov - hostéDíky všem, kdo se jakoukoliv formou na zdárném večeru podíleli - obětavým pořadatelům, fantastické obsluze v baru z Večerky Zuzanky Škrdové, dobrovolným hasičům ze Vsi, specielně panu Prstkovi, díky jehož zkušenostem a znalostem pořadatelé takzvaně neškobrtali a přesně věděli, co a jak dělat, vedení kulturního domu, řidiči panu Berezovi, některým členům bývalé kulturní komise a obci Hlubočky, která poskytla ze svého rozpočtu finanční prostředky. Pokud jsem na někoho zapomněla, promiňte mi to, nebylo to úmyslně.

PS : Možná na shledanou na podobné akci někdy do konce roku 2009.

Za pořadatele - MO KSČM a SOS - Věra Zetková

Můžete si prohlédnout také fotky z cimbálovky

Rubrika: Kultura |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.