Přehled činnosti obecní policie za IV. čtvrtletí 2012

Publikováno 08. 02. 2013 v rubrice Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

Výběr z činnosti a událostí, které řešila Obecní policie Hlubočky ve čtvrtém čtvrtletí 2012.

Vybrané události:

 • Neznámým pachatelem vykradená kotelna Moravské hospody v Hlubočkách-Dukle. Odcizena motorová pila a prázdné sudy. Šetřeno Policií ČR.
 • Opakované krádeže v areálu kamenolomu Hrubá Voda, kdy neznámý pachatel zcizil videokameru, autorádio, větší množství pohonných hmot, elektrické kabely aj. Šetřeno Policií ČR.
 • Účast OP na rekonstrukci trestného činu krádeže, jehož pachatele se podařilo odhalit na základě poznatků OP. Jednalo se o rozebírání haly areálu bývalé pily v Hlubočkách-Dukle. Areál je však i nadále rozebírán zloději železného šrotu.
 • Případ vykradení rekreační chaty v chatovišti Suchý Žleb, kdy majitelka chaty odešla k sousedům a v době její nepřítomnosti se vloupal oknem pachatel, který odcizil motorovou pilu, oděv a lahev alkoholu. Na místě Policie ČR včetně nasazení služebního psa.
 • Opakované porušování obecně závazné vyhlášky týkající se držení psů, kdy majitelka není schopna zajistit, aby se psi nepohybovali na veřejném prostranství bez dozoru. Případ předán k projednání do přestupkové komise.
 • Případ sprejerství na sídlišti v Hlubočkách, kdy pachatelé posprejovali omítku panelového domu, okrasné dřeviny, kůru stromů, garáže aj.
 • Opakovaně vykradená hospoda Barandov na Posluchově, kdy pachatelé po vypáčení bezpečnostních dveří vnikli do provozovny. Odcizili alkohol, hotovost aj. V šetření Policie ČR.
 • Technickou závadou na vozidle způsoben únik pohonných hmot na parkovišti Mariánské Údolí. K likvidaci povoláni hasiči z Hluboček.
 • Výjezd do domu na sídliště Na Orátě k případu rušení nočního klidu, kde došlo k fyzickému napadení a narušení občanského soužití mezi sousedy. Na místě zasahovala i hlídka Policie ČR.
 • Případ krádeže elektrického kabelu pod napětím, přívodu elektřiny do domu v tenisovém areálu v Burku. Vzniklá škoda 3.000,- Kč.

Vykradená chataPřehled činnosti za rok 2012:

 • V blokovém řízení řešeno 24 přestupků. V sedmnácti případech se jednalo o překročení nejvyšší povolené rychlosti v obci, za což byly uloženy pokuty v celkové výši 13.500,- Kč. Ostatní doprava 500,- Kč. Šestkrát pokutováno porušení obecně závazné vyhlášky o držení psů v celkové výši 4.100,- Kč.
 • V šesti případech byly přestupky řešeny oznámením příslušnému správnímu orgánu.
 • Odchyceno 56 psů.
 • Osmnáctkrát nařízeno odstranění vozidla.

Doporučený postup při telefonickém oznamování událostí

Obecní policie Hlubočky čítá dva strážníky, což znamená, že není zajištěna stálá, respektive nepřetržitá služba. V případě, že se oznamovatel nemůže dovolat na telefonní čísla OP, tj. 602 579 021 (str. Zdeněk Osoba), 724 521 265 (str. Jan Plhák), a případ nesnese odkladu, doporučujeme využít tísňového volání:

 • Tel. 112 – Jednotné evropské číslo tísňového volání.
 • Tel. 150 – Hasičský záchranný sbor ČR.
 • Tel. 155 – Zdravotnická záchranná služba.
 • Tel. 158 – Policie ČR.

Nedoporučujeme volat na tísňovou linku 156, protože se dovoláte na Městskou policii Olomouc.

Obecní policie Hlubočky

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Černá kronika, policie a hasiči | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (4)

 1. Redakce (14.02.2013 - 15:20) odpovědět IP: 176.97.245.28

  Ke zprávám z černé kroniky a policie připojujeme ještě aféru se smrtícím metanolem, která má souvislost i se zaměstnanci likérky HP Premium z Hluboček. Zde je článek a reportáž České televize: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/213744-akteri-metanolove-kauzy-zustavaji-ve-vazbe/

 2. chili (17.02.2013 - 12:59) odpovědět IP: 176.97.244.28

  mam dotaz musi byt pes na voditku nebo mit alespon nahubek pri venceni ? treba v hlubockach se rozmohli pejskari s bojovymi plemeny pristehoval se sem par a ti maji tyto psi dva a chodi snimi naprosto navolno a ted proc to pisu doslechů jsem se o incidentu kdyz slecna vencila jednoho ztehle psu tak se ji pes zakousl do krku psa pani petraskove ale nic se asi neresilo se slovy slecny ze se strasne omlouva ale ze psa nezvlada to zustava rozum stat bude se timto nekdo zabyvat ???????? mam male dite a byl bych nerad kdyby jednou to doceho se ten pes zakousne bylo prave ono

  1. Redakce (17.02.2013 - 21:37) odpovědět IP: 176.97.245.28

   Dobrý den, venčení psů upravuje obecně závazná vyhláška o pohybu psů na veřejném prostranství, ve které se mmj píše:

   Osoba, která psa doprovází, je povinna

   (1) zajistit, aby se pes na veřejném prostranství v zastavěné části obce (dle příloh č.1,2,3,4,5) pohyboval vždy na vodítku a byl pod trvalou kontrolou doprovázející osoby,

   (2) zajistit, aby pes na veřejném prostranství mimo zastavěnou část obce byl pod kontrolou doprovázející osoby.

   Viz: http://www.hlubocky.cz/ozv-c-1-2006-o-pravidlech-pro-pohyb-psu-na-verejnem-prostranstvi/d-50071

 3. Jan (22.02.2013 - 13:19) odpovědět IP: 109.80.173.98

  palicí po hlavě

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.