Podpora právní gramotnosti občanů - potřebujete poradit?

Publikováno 04. 05. 2011 v rubrice O právu vážně i nevážně, Zprávy z úřadu « zpět « úvod

Obec Hlubočky zajistila pro občany novou bezplatnou online službu, která vychází z Národního programu podpory právní gramotnosti občanů (PPGO). Cílem programu je zvýšit obecné znalosti práva a předpisů občanů, zajistit online přístup k základním předpisům, sbírce zákonů, vzorovým smlouvám a řešením ožehavých právních témat.

Ilustrační fotoProč vznikl PPGO?

V současné době se klade velký důraz na podporu finanční gramotnosti, protože se lidé stále více zadlužují a neumějí hospodařit s financemi. S tím je ale spojena neznalost zákona, která ovšem nikoho neomlouvá. Lidé, kteří jsou méně finančně gramotní, jsou tak často terčem různých finančních institucí, které těží ze situace těchto lidí a nabízejí těmto lidem finanční produkty, které často vedou k ještě větším nesnázím občanů.

Dále se společnost potýká s problémy domácího násilí, pojistnými podvody, pracovněprávními problémy atd. Pokud mají občané lepší přístup k zákonům, vzorům smluv a předpisů s případnými komentáři, mohou se vyhnout případným problémům.

Proč obce a města?

Pokud se občané naší obce dostanou do svízelné finanční situace, je zde stát, aby těmto lidem zajistil alespoň životní či existenční minimum. A obce nebo města často rozhodují o osudu svých občanů. Proto je potřeba na komunální úrovni řešit prevenci a pokud možno využít maximum dostupných prostředků ke zvýšení právní gramotnosti.

Program právní gramotnosti občanů je pro obce a města poskytován zdarma a zobrazuje vybrané aktuální zákony a předpisy, které vybírají advokátní kanceláře.

Právnické rady, vzory smluv, odkazy na zákony apod. z programu PPGO si můžete prohlédnout zde:

Zdroj: www.zakonycr.cz

Webové stránky programu podpory právní gramotnosti občanů: www.ppgo.cz

Rubrika: O právu vážně i nevážně, Zprávy z úřadu | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.