Pozvánka na cyklistický závod Štrauzák 2010

Publikováno 25. 08. 2010 v rubrice Přehled akcí « zpět « úvod

Již po deváté se cyklisté všech věkových kategorií vydají zdolat tento hlubočský kopeček, kterému místní neřeknou jinak než „Štrásgrunt“. Tato již tradiční cyklistická akce se uskuteční v sobotu 4. září 2010. Trať této „časovky“ je dlouhá 4400, skoro celá vede krásným prostředím místních lesů a cíl je umístěn ve výšce 551 m n. m. na kótě „Dómský les“.

Prezentace a začátek závodu

Štrauzák 2009Prezentace a start závodu bude u restaurace „Pod Vráblem“ již od 11:30. Každý přihlášený cyklista obdrží startovní číslo a pak může kdykoliv ve startovním okně, které je od 12:00 do 14:00, pokořit tento krásný kopeček. Za úspěšné zdolání obdrží prvních 200 přihlášených cenný suvenýr - dřevěnou pamětní medaili. Výsledky tohoto klání budou vyhlášeny v místě startu v půl čtvrté a na úspěšné závodníky čeká řada cen, které věnovali štědří sponzoři v čele s obcí Hlubočky.

Štrauzák 2009Ceny pro vítěze

Každý vítěz kategorie dostane pohár, první tři v kategorii medaile. Všechna startovní čísla budou slosována a řada šťastných cyklistů obdrží drobné ceny. Soutěžit se bude v těchto kategoriích: absolutní pořadí, tříčlenná (i smíšená) družstva, sedačky a tažná zařízení, lehokola, jednotlivci (zvlášť muži a ženy) v kategorii do 10, 15, 20, 40 a nad 40 let.

Štrauzák 2009Nejlepší výsledky loňského ročníku

Minulého ročníku se tohoto závodu zúčastnilo 170 cyklistů a nejlepší z nich, Petr Janíček, tento kopec zdolal za 11:37. Nejmladšímu cyklistickému potěru, Kačence Šlížkové a Davidovi Špannerovi , kteří aktivně zdolali převýšení 231m bylo necelých 7 let. Nejstarším účastníkem byl pan Miroslav Parlovec (1940), který se s kopcem popral za 26:15.

Akci bude opět moderovat Mirek Roth mladší a na bezpečnost cyklistů při závodu bude dohlížet obecní policie. O občerstvení vyčerpaných závodníků a hlasivek znavených fandů se postará kolektiv restaurace „Pod Vráblem“.

Více informací o tomto závodu naleznete na internetových stránkách www.meki.cz v sekci Štrauzák, kde budou po závodě ke stažení výsledky i akční fotografie přímo z trati. Naleznete zde i videozáznam z vyhlášení vítězů. Na všechny aktivní účastníky a příznivce tohoto závodu se první zářijovou sobotu těší pořadatelé.

Martin Pejzl

Mohlo by vás také zajímat:

Rubrika: Přehled akcí | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.