Pohádkový les

Publikováno 08. 06. 2009 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Pohádkový les 2009V sobotu 6. června 2009 si v lese nad Mariánským Údolím daly sraz pohádkové bytosti, aby se zde setkaly s dětmi z Hluboček v pohádkovém lese.

Na startu každý dostal startovní lístek a doprovod, t.j. rodič nebo prarodič, byl poučen, že má nejen pomoct svým malým svěřencům s plněním úkolů, ale na trase také sledovat obrázky z pohádek. Po cestě lesem děti skládaly puzzle perníkové chaloupky u Perníkové báby a Mařenky, sbíraly poházená polínka u Vilíka a Lesní ženy, chytaly rybičky u Křemílka s Vochomůrkou, Pohádkový dědeček sledoval jejich šikovnost při zatloukání hřebíků, u Berušky a Ferdy Mravence se házelo tenisákem do otevřené gorilí tlamy.

Za každý splněný úkol dostali soutěžící kartičku s obrázkem pohádkové postavičky. V cíli je pak čekala sladká odměna za vynaložené úsilí. Rodiče a prarodiče vzpomínali, které pohádky to cestou vlastně viděli, a ti zvláště pozorní odhalili malý chyták - z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci byly obrázky dokonce dva.

Pohádkový les 2009Zúčastněných dětí bylo přes sto a podle výrazu jejich rozzářených oček si myslíme, že 1. pohádkový les se vydařil. Akci zaštiťoval Obecní úřad Hlubočky, největší kus práce však na stanovištích odvedli žáci II. stupně Základní školy Hlubočky spolu se svými vyučujícími, které vše vymyslely a připravily. A všichni jsme neváhali obětovat své volné sobotní dopoledne, aby se všechny hlubočské děti mohly pobavit.

Doufáme, že se v příštím roce znovu setkáme a do přípravy se zapojí také další školské subjekty v obci.

Mgr. Jarmila Morkesová, ZŠ Hlubočky

Rubrika: Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.