Plastic People of the Universe na Posluchově 12. 6. 2010

Publikováno 24. 05. 2010 v rubrice Přehled akcí « zpět « úvod

V sobotu 12. června 2010 od 19 hodin vystoupí na Posluchově česká undergroundová legenda The Plastic People of the Universe. Kapela zahraje pod širým nebem v areálu hospody Barandov a přijede ve svém aktuálně nejsilnějším složení (bez Mejly Hlavsy, který zemřel v roce 2001).

Historie kapely

The Plastic People of the Universe (Palác Akropolis, Praha, 26.01.2010)The Plastic People of the Universe vznikli v roce 1968. Ve své tvorbě se z počátku nechali inspirovat Frankem Zappou nebo Velvet Underground, zhudebnili texty např. od Egona Bondyho a Williama Blakea. V 70. letech v době normalizace se odmítli přizpůsobit státní moci a nedobrovolně stanuli v opozici proti tehdejšímu režimu. Tato revolta vyvrcholila v roce 1976 zatčením a uvězněním některých členů skupiny včetně jejich manažera Ivana “Magora” Jirouse.

Vznik Charty 77

Z protestů proti uvěznění muzikantů posléze vzešla iniciativa Charty 77, která sjednotila opozici proti komunistickému režimu. Významným představitelem Charty 77 byl i Václav Havel, který se skupinou později spolupracoval na pořádání jejich utajených koncertů na Hrádečku a dokonce skupině vybíral texty jiných autorů ke zhudebnění.

The Plastic People of the Universe v hospodě Barandov na  PosluchověPlastic People na Posluchově

“Plastici” navštívili hospodu na Posluchově již v minulém roce a tímto letošním vystoupením se možná na chvíli chtějí vrátit do dob, kdy museli kvůli zákazům a stíhání koncertovat na všemožných odlehlých místech po celé ČR - většinou pod záminkou svatby některého z kamarádů. Stejně si k nim ale fanoušci vždy cestu našli…

Aktuální sestava kapely:

Vratislav Brabenec (saxofony, zpěv), Eva Turnová (basová kytara, zpěv), Josef Janíček (klávesy, tahací harmonika, zpěv), Joe Karafiát (kytary, zpěv), Jiří Kabeš (viola, zpěv) a bubeník Jaroslav Kvasnička.

Předprodej vstupenek:

  • od 1. 5. 2010 v hospodě Barandov na Posluchově
  • Simona Králíčková, tel: 608 869 676, 733 261 260
  • Vstupné: Kč 80,-
  • Místo konání: venkovní areál hospody Barandov

Další informace, odkazy a reference:

Video: The Plastic People of the Universe - Podivuhodný mandarin - live

Video: Major Zeman - Mimikry (skladba Bič Boží)

Rubrika: Přehled akcí | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.