Pátek 13. - povedená letní rocková párty

Publikováno 25. 08. 2010 v rubrice Kultura « zpět « úvod

Na pátek 13. srpna 2010 byly očekávány silné bouřky. I kvůli pověrčivému datu měli pořadatelé obavy o průběh akce s tímto názvem. Proto zajistili stan a celá stage byla také zakryta plachtami. Akce probíhala nejen v okolí hospody na Posluchově (Restaurace Barandov), ale i v jejích vnitřních prostorách, kde se konala výstava obrazů a fotografií s posluchovskou tématikou. Své práce zde vystavovali Petr Mokroš, Vítězslav Novák, Lucie Nastoupilová, Marie Fialová, Petr Plíska a Ivo Krkoška.

Kapela Amigos

Kapela Amigos z OlomouceModerátor Pavel „Santa“ Gruz zahájil tento páteční festival nekonvenční hudby okolo 19. hod. První kapela Amigos, v jejichž repertoáru se objevilo přibližně 15 skladeb od renomovaných autorů světových jmen jako je A. C. Jobim, The Beatles, Miles Davis, Santana…, si získala pozornost zatím asi čtyřiceti přítomných a za krásného počásí je naladila na další pokračování.

Hardcoreové Šrouby

Kapela ŠroubyJako druhá v pořadí vystoupila hardcoreová kapela Šrouby. Kluci na to jako obvykle vlétli ve velkém stylu a svými pro velkou část publika známými tvrdými riffy vyprovokovali první fanoušky k tanci. Současně s tímto koncertem přicházelo další publikum. Než kapela dokončila své energií nabité vystoupení, pohybovalo se ve všech prostorách akce kolem dvou stovek lidí. Jedna část si prohlížela výstavu, druhá část „pařila“ ve stanu.

Kdo chtěl, mohl si v klidu popovídat u vystavených artefaktů, pro všechny pak bylo připraveno výborné čepované pivo do skla (žádné kelímky) a skvělé uzené domácí klobásky.

Kapela Neverlay - Jakub DvorskýNeverlay z Mariánského Údolí

Jako zlatý hřeb večera vystoupila místní kapela Neverlay, která navázala na již výbornou atmosféru. Díky dobrému zvuku, který pomohl vytvořit šikovný zvukař Mrak.cz a také díky rozjetým posluchačům, předvedla asi doposud své nejlepší vystoupení vůbec. Jejich grunge-rock v čele s energickým zpěvákem dokázal rozproudit krev snad v každém, kdo se rozhodl tento páteční večer prožít na hudební rockové vlně.

Afterparty v rytmu bubnů

Publikum na PosluchověNa závěr vystoupil sólově Zdeněk Pospíšil a trochu netradičním způsobem představil písně své kapely Já Taky, která bohužel nemohla vystoupit v plné sestavě. Po tomto vystoupení pokračoval ve vnitřních prostorách program pro nejvytrvalejší v podobě afterparty bubínkářů za doprovodu exotického nástroje didgeridoo. Každý se mohl ponořit do rytmů a zároveň ohodnotit obrazy a fotky, které nerušivě visící okolo dokreslovaly výtečnou atmosféru. Na závěr po půlnoci si někteří v hospodě Barandov užili i černou hodinku, když vypadl proud v prudké letní bouřce.

Pokud celou akci shrneme, myslím si, že se za přispění obce Hlubočky, pořadatelů, jejich kamarádů a v neposlední řadě díky příjemné obsluze, povedlo na Posluchově snad úplně vše. Neobjevily se žádné problémy a lidé si mohli nerušeně užít rockový večer. Kapely i pořadatelé děkují všem, kteří si našli cestu a podíleli se na úžasné atmosféře. Snad zase za rok?

Ing. Pavel Šperka

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Kultura |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. Study (27.08.2010 - 12:41) odpovědět IP: 195.47.102.179

    Ať žije Šperák - je to borec!!! :o)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.