Označení nemovitostí číslem popisným, popř. evidenčním

Publikováno 11. 11. 2011 v rubrice Zprávy z úřadu « zpět « úvod

Upozorňujeme občany na povinnost mít své domy označeny číslem popisným, popř. evidenčním. Objekty určené k rekreaci a samostatně stojící garáže se označují číslem evidenčním, nemovitosti k trvalému bydlení číslem popisným.

Ilustrační fotoPopisné či evidenční číslo se zpravidla umísťuje na průčelí domu na místě viditelném z ulice u vchodu do domu. Je-li budova situována ve větší vzdálenosti od plotu, lze umístit číslo na oplocení.

Číslo popisné popř. evidenční přiděluje po dokončení stavby Stavební úřad OÚ Hlubočky. U objektů stávajících sdělí tato čísla na požádání odbor výstavby OÚ.

Samotný vzhled čísla si může zvolit majitel nemovitosti dle svého uvážení. Je však nutné odlišovat čísla popisná od čísel evidenčních chat a garáží, u těch se uvádí před číslem 0 (nula).

Povinnost označení budov je upravena zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích. Za neoznačení budovy hrozí majiteli pokuta až do výše 10.000,- Kč. Kontrolu dodržování této povinnosti budou provádět průběžně strážnici Obecní policie Hlubočky.

Neoznačené nemovitosti komplikují práci záchranářů

Neoznačené nemovitosti v případě nutnosti značně komplikují a zpomalují práci složek integrovaného záchranného systému (hasiči, policie, záchranná služba) a to si nikdo z nás jistě nepřeje. Že se toto běžně stává, jsme se přesvědčili v nedávné době, kdy při vnitřním požáru domu (neoznačeného číslem popisným) hasiči ani policie nebyli schopni postižený dům najít.

Ing. Lenka Pólová, Obecní úřad Hlubočky

Rubrika: Zprávy z úřadu |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.