Otevření hasičské zbrojnice po rekonstrukci

Publikováno 01. 12. 2009 v rubrice Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

Hlubočtí hasiči slaví v příštím roce 125. výročí založení. Vždy potřebovali místo, kde by si odložili své věci, výstroj a výzbroj či hasební prostředky. A k tomu slouží hasičské zbrojnice. Ta naše nedávno rekonstruovaná byla do předchozí podoby dostavěna v 70. letech.

Přestavba v 70. letech

Nově zrekonstruovaná hasičárna v Hlubočkách - Dukle

Vznikla přestavbou původní zbrojnice, která byla mnohem menší. Původní zdivo je stále patrné v zadní části, kde se dnes nachází kuchyňka. Přestavba v 70. letech byla významná, vytvořila se místa na stání pro tři automobily, velká šatna, sociální zázemí, klubovna a věž na sušení hadic. Přestože na svou dobu bylo vybavení moderní, časem zastaralo a v letošním roce jsme se dočkali obnovy.

Dotace na novou zbrojnici z ROP

Nejpodstatnější změnou je zvětšená  garáž a snovými roletovými vratyV loňském roce obec využila možnosti zajistit dotační titul z Regionálního operačního programu na rekonstrukci hasičárny ve výši 1 700 000 Kč. Hlavním požadavkem bylo zvětšení vrat a prodloužení parkovací plochy pro auta, aby byla možnost případně získat lepší vozidla. Stará vrata a okna navíc znamenala velké tepelné ztráty, a tak platba za plyn tvořila velkou část výdajů na energie.

Upravená klubovna je třešničkou na dortu. Ale vzhledem k tomu že zde v zimním období trávíme mnoho času při povinném školení jednotky i tahle stránka věci má svůj význam.Stavba byla zahájena v půli července roku 2009. Bylo nutno vše co by překáželo vystěhovat a připravit se na stísněné podmínky. Vozidla jsme mohli umístit do areálu zdejší továrny a zbytek výstroje jsme umístili do klubovny. Když jsme odstranili vrata, bylo nutno hlídat zbrojnici i v noci, ale co bychom pro naši „boudu” neudělali. Stavba postupně přibývala a přesto, že ne vše odpovídalo přesně našim představám, dospěla stavba do zdárného finiše. Svoji ruku k dílu jsme přiložili i my hasiči. Byly nějaké drobné nedodělky, některé úpravy se do plánů nevešly, některé věci nás napadly až po předání stavby.

Slavnostní otevření

Moderní kuchyňkaKonečně nastal “Den D”, kdy jsme mohli říct, že je vše připravené a v sobotu 21. listopadu 2009 rekonstruovanou hasičárnu slavnostně otevřít a představit veřejnosti i hostům. Ráno bylo určeno právě veřejnosti, zbrojnice byla přístupna od 9 do 11 hodin. Nečekali jsme velké davy, přišla se podívat necelá stovka lidí, především rodiny s dětmi. S takovouto návštěvou jsme byli spokojeni, návštěvníkům jsme se mohli náležitě věnovat a odpovědět na různé dotazy, ale také návštěvníci mohli být spokojeni. Kromě čaje na zahřátí jsme nabízeli i svatební koláčky a štamprličku na zahřátí.

Slavnostní přestřižení páskyOdpoledne potom proběhlo oficiální přestřižení pásky za účasti hasičů, představitelů  obce, Hasičského záchranného systému a dalších hostí. Pásku přestřihli náměstek ředitele IZS Olomouckého kraje Ing. Karel Kolařík, ředitel IZS Olomouc Ing. Libor Pop, starosta obce Hlubočky RNDr. Miroslav Dosoudil a starosta SDH Hlubočky Vlastislav Jahn.

Věříme, že nám zbrojnice dlouho vydrží takto pěkná a upravená, vykonáme zde mnoho dobrých a bude nám sloužit stejně dobře jako my hasiči sloužíme Vám občanům.

Za SDH Hlubočky Ing. Zbyněk Brázdil

Rubrika: Černá kronika, policie a hasiči | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.