Otevřená odpověď panu Berezovi

Publikováno 12. 01. 2009 v rubrice Co se děje v obci, Názory občanů « zpět « úvod

Pan Rudolf Bereza z Hluboček musel prožívat velmi smutné Vánoce 2008, jak je patrno z jeho otevřeného dopisu zástupcům obcí Mikroregionu Bystřička z 21. 12. 2008. Není se ani čemu divit, za poslední 2 roky prožívá jednu politickou ránu za druhou.

ilustrační fotoJeho kandidáti (včetně něho) prohráli místní volby do zastupitelstva obce Hlubočky v roce 2006. Dopadli vlastně nejhůře ze všech kandidujících stran a sdružení. Oproti minulému volebnímu období, kdy měli 5 mandátů, získali v těchto volbách pouze 2 mandáty. Přes tento výrazný neúspěch začali kolaborovat  s komunisty a za odměnu získali i post místostarostky.

Počátkem roku 2007 přišla další rána, tehdejší koalice se rozpadla a skončila v opozici. A pan Bereza, ruku v ruce s opozičními zastupiteli za KSČM a SOS, začal intrikovat proti novým představitelům obce. No budiž, kritika by se neměla zatracovat, musí však být pravdivá, úplná a slušná. Toto všechno však těmto lidem scházelo a schází.

Další rána přichází po volbách do krajských orgánů v roce 2008, kde kandidát pan Bereza opět neuspěl a ani neuspěla jeho SOS (pro úplnost - ztratila 5 mandátů z 8). Navíc se jejich kandidáti nedostali v senátních volbách ani do druhého kola. Zda bylo pro něj politickou ranou i to, že po volbách do Olomouckého kraje vznikla staronová koalice ČSSD-ODS-KDU ČSL, to opravdu netuším, pro jeho přátele z KSČM však ano - viz pamflet HLAS Z HLUBOČEK.

Toto všechno by určitě porazilo i zdravého člověka. A tak se objevuje něco, co si ještě nikdo z občanů nedovolil - otevřený dopis pana Berezy, ve kterém znevažuje obec Hlubočky a vyzývá zástupce obcí Mikroregionu Bystřička k pranýřování demokraticky zvolených zástupců obce Hlubočky. Plivá nejen na to, co zvolení zastupitelé a všichni pracovníci obce Hlubočky denně vykonávají, ale znevažuje i práci bývalých volených orgánů. Co sám pro obec udělal ? Nazývá se předsedou místní organizace SOS. Nikde jsem neviděl činnost této místní organizace SOS, ani nevím kolik má členů. „Zlí jazykové” tvrdí, že pouze jednoho, oficiální informace nejsou nikde veřejně dostupné.

Panu Berezovi ale svítá ještě jedna naděje. Blíží se volby do Evropského parlamentu, a tak se asi pokusí dostat na kandidátku nějakého politického subjektu. Úspěch v těchto volbách bych mu ale vůbec nepřál.

Tak, jak je panu Berezovi smutno z vývoje v obci, tak je mně smutno z něj a rozhodně se od jeho výzev distancuji. Pro smysl svého života asi potřebuje mít stále nějakého nepřítele, a tak se nestydí zostuzovat obec Hlubočky. Soudní zástupci obcí Mikroregionu Bystřička si určitě udělají obrázek o tomto „občanovi Hluboček” sami.

Leopold Bubeníček

Rubrika: Co se děje v obci, Názory občanů | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (11)

 1. Milan Bosák (13.01.2009 - 15:27) odpovědět IP: 77.48.27.78

  Zdravím Vás, pane Bubeníčku.

  Zveřejněte prosím, onen otevřený dopis pana Berezy.
  Rád bych také reagoval, ale nemohu, jelikož neznám obsah onoho dokumentu.
  Chtěl bych si o panu Berezovi udělal svůj úsudek.

  Předem děkuji

  Milan BOSÁK

  1. leopold bubeníček (13.01.2009 - 17:40) odpovědět IP: 88.102.11.243

   Děkuji za Váš zájem, ale musím Vás zklamat. Já rozhodně nebudu zveřejňovat články pana Berezy na internetu, nechť si to udělá sám, třeba na http://www.hombok.cz Určitý návod najdete i v HLASU z Hluboček, asi v polovině 1. stránky. Je tam i doporučení mít s sebou brýle na čtení. Zdravím Vás
   Bubeníček

   1. Milan Bosák (14.01.2009 - 16:20) odpovědět IP: 77.48.27.78

    Pane Bubeníčku,

    v tom případě nechápu, Vaši veřejnou reakci na otevřený dopis.
    Reagujete, ale na co??? Jak si má čtenář udělat svůj vlastní úsudek, když ani neví na co vlastně v tomto článku reagujete. Nicméně akceptuji Váše stanovisko.

    Hlasu z Hluboček (panu Berezovi):
    Žádám o zveřejnění otevřeného dopisu pana Berezy, děkuji.

    S pozdravem,
    Milan Bosák

    1. Josef Hrbek (15.01.2009 - 13:28) odpovědět IP: 88.146.150.236
     1. Milan Bosák (15.01.2009 - 14:17) odpovědět IP: 77.48.27.78

      Dobrý den, pane Hrbek.

      Díky za snahu, ale to není to co chci, resp. to není “otevřený dopis zástupcům obcí Mikroregionu Bystřička z 21. 12. 2008″.
      Vaší snahy si ale vážím, proto ještě jenou dík.

      S pozdravem

      Milan Bosák

 2. Jirka (14.01.2009 - 18:39) odpovědět IP: 78.136.142.128

  Pane Bubeníčku,
  nelze než souhlasit s panem Bosákem. Myslím, že není problém dát do článku odkaz nebo jen info o umístění (nástěnka ….) pokud tyto informace máte.
  Vy jako člen nezávislé redakční rady Zpravodaje Obce Hlubočky by jste měl být příkladem.
  Ačkoliv o vaší osobní nezávislosti mám v poslední době díky vašim článkům a reakcím na webu http://www.hlubocky.eu svůj “subjektivní” názor.

  S pozdravem Jirka

 3. Pavel (15.01.2009 - 8:27) odpovědět IP: 85.70.107.130

  Pane Bubeníčku,

  zvažte, nejste Vy právě ten kdo na svého protivníka plive? Není to náhodou další pamflet? Co Vás motivuje? Mimochodem příspěvek od neznámého pana Emila k článku “kam směruje opozice” je určen i Vám!

  Prosím o zamyšlení se!

  1. leopold bubeníček (15.01.2009 - 16:55) odpovědět IP: 88.102.11.243

   Panu Pavlovi - mým záměrem v otevřené odpovědi je, jasně se distancovat od názorů a výzev pana Berezy a to veřejně. “Zástupci obcí mikroregionu Bystřička” musí vědět, že v Obci Hlubočky žijí i lidé, kteří s tímto nesouhlasí. A pokud v mém článku najdete nějaký nepravdivý údaj, tak mi jej sdělte a pokud jsem se zmýlil, tak se za případný omyl i omluvím. Já jsem demokrat a budu veřejně demokracii obhajovat. A pro pana Bosáka - ano, autoři Hlasu z Hluboček (i pan Bereza) slibili, že od nového roku toho “bude více na http://www.hombok.cz“. Je to jejich web, nechť si tam zveřejňují co uznají za správné.
   Bubeníček

   1. Milan Bosák (15.01.2009 - 18:08) odpovědět IP: 77.48.27.78

    Pane Bubeníčku,

    nynější stav je že:

    Zástupci obcí mikroregionu Bystřička vědí, že v Obci Hlubočky žije pan Bubeníček, který s názorem (otevřeným dopisem…) nesouhlasí. Jak může občan Hluboček nesouhlasit s něčím s čím nebyl seznámen?

    Pro příklad: Pan “A” obžaluje paní “B” z pronevěry. K soudu (čtenáři těchto stránek) pošle žalobu (Vaši reakci), ale důkazy (dopis pana Berezy) nedoloží. Soudce by tedy měl rozhodnout na základě důvěry, náklonosti, osobní vazby…. k žalobci panu “A” a paní “B” by odsoudil… to není demokracie.

    Věřím, že pan Bereza, či autoři Hlasu z Hluboček onen dokument zveřejní.

    Toť mé finální stanovisko k tomuto příspěvku.

    S pozdravem
    Milan Bosák

    1. Bubeníček (17.01.2009 - 6:55) odpovědět IP: 85.70.111.150

     Pane Bosáku - jen krátce - s otevřeným dopisem jsem se samozřejmě seznámil, a nejen já, ale i další občané, kteří chodí s brýlemi na čtení k “veřejným vývěskám” SOS. Kde jsou všude umístěny to nevím a ani vědět nechci. Toto je záležitostí autorů. Takže i Vy máte možnost např. MÚ si tento dopis “veřejně” přečíst. Proč si to nevyvěsili na HOMBOK, to nevím. Proč si nedali do HLASU třeba i mapku těchto vývěsek, když je inzerují, to také nevím. Bubeníček

 4. občan (15.01.2009 - 14:07) odpovědět IP: 77.48.132.150

  Musím se tady pana Bubeníčka zastat. Kdo seje vítr, sklízí bouři. A tak přesně to je s panem Berezou.
  Svoje štvavé články zveřejňuje na nástěnce v Mariánském Údolí u obchodu. V minulosti tam např. vyzíval hejtmana a vedení olomouckého kraje, aby okamžitě zajistili větší mzdy ve firmě Mora-Gorenje a podobných nesmyslů je tam spousta. Jak si může myslet, že vedení mikroregionu odvolá demokraticky zvolené zastupitele v obci? Navíc neustále veřejně špiní koho může a svým jednáním dle mého poškozuje naší obec .
  Nevím, jestli je ten člověk nemocný, nebo je to jen čistě populismus z jeho strany.
  Pokud vím, tak vše co zveřejňuje píše na psacím stroji (zřejmě neumí pracovat s PC) - naštěstí, jinak by toho byl plný internet.