Oslavy 65 let od založení prvního fotbalového klubu v Hlubočkách

Publikováno 17. 08. 2011 v rubrice Kultura, Sport « zpět « úvod

V sobotu 18. června 2011 proběhly v Hlubočkách oslavy 65 let od oficiálního založení prvního fotbalového klubu v Hlubočkách. Na jaře roku 1946 byly založeny v Hlubočkách resp. Mariánském Údolí hned dva fotbalové kluby – SK Hlubočky (založený v březnu) a SK Moravia (založený v dubnu).

První utkání se odehrálo v roce 1946

ArabelaTeam, ženy a starší žáci FK HlubočkySamozřejmě, že první přátelský zápas se odehrál mezi těmito kluby, a to dne 26. 5. 1946. Utkání se sehrálo na hřišti u obecního domu v Hlubočkách–Vsi a přihlíželo mu na dnešní poměry neuvěřitelných 600 diváků.

Fotbalový klub Hlubočky chtěl připomenout tyto památné milníky a uspořádal oslavy 65 let od založení. Zároveň tato akce probíhala i jako oslava postupu A mužstva mužů do vyšší soutěže. Pozvání do Hluboček opět přijal soubor mediálně známých osobností pod názvem Arabela Team, ale k vidění byla i další zajímavá vystoupení.

Mažoretky na hřišti FK HlubočkyProgram začal v sobotním odpoledni zápasem starých gard mezi FK Hlubočky a FK Brodek u Prostějova, po kterém následovalo vystoupení děvčat z taneční skupiny Rytmus z Olomouce. Po tomto prologu následovala hlavní část programu, což byl sportovní víceboj složený z několika netradičních disciplín (např. házení čerstvým vajíčkem, přetahovaná lanem, střelba do otvorů v plachtě, automobilový závod).

Soupeřily hvězdy Arabela Teamu, ženy a starší žáci z Hluboček

Ženský tým FK HlubočkySoupeřily proti sobě hvězdy z ArabelaTeamu, ženy a dívky z Hluboček a starší žáci FK Hlubočky. Za Arabela Team nastoupili např. Zdeněk Srstka, Petr Vondráček, Jaroslav Sypal, Míša Nosková, Martin Tankwey, Pavel Novotný či Kamil Emanuel Gott. Přestávky jednotlivých disciplín byly proloženy vystoupením dětských mažoretek z Bohuňovic, pěveckou vložkou Petra Vondráčka a k pobavení přispěly i výroky mnoha slavných a známých osobností z úst imitátora Petra Jablonského.

Diváci na oslavách 65 let FK HlubočkySvé umění předvedl také fotbalový driblér Jan Skorkovský, několikanásobný světový rekordman v dovednostních disciplínách, zapsaný i ve světové Guinessově knize rekordů, který dokázal, že driblovat se dá opravdu snad se vším. Konečné pořadí disciplín není důležité, nicméně první místo vybojovala děvčata, těsně za nimi skončil nejmladší tým a hvězdy z Arabela Teamu obsadily bronzovou příčku.

Večerní program v Kulturním domě Na Letním

Zdeněk Srstka a Petr VondráčekVečerní část pokračovala zábavnou show v Kulturním domě na Letním. Ke slyšení byly písničky v podání Martina Tankweye, Míši Noskové, K. E. Gotta, humorné příběhy z natáčení Zdeňka Srstky či Jaroslava Sypala.

Bohužel, jak je již v Hlubočkách na většině akcí zvykem např. v porovnání s vedlejší Velkou Bystřicí, nebylo divácké publikum tak početné, jak si organizátoři i účastníci představovali. Snad někdy příště.

Tomáš Svozil, předseda FK Hlubočky

Video: Oslavy 65 let FK Hlubočky s Arabela Teamem

Video: Jaroslav Polcer

Fotogalerie: Oslavy 65 let FK Hlubočky s Arabela Teamem

Foto: Petr Plíska a Radek Bednařík

Rubrika: Kultura, Sport | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (2)

  1. Jaroslav (02.09.2011 - 17:19) odpovědět IP: 88.146.150.2

    Program oslav, odpolední i večerní čát byla zaznamenána na DVD-VIDEO. Délka záznamu je dvě hodiny.DVD video lze získat ve stánku občerstvení na hřišti FK Hlubočky, nebo objednat na e-mailu jaroslavpolcer@seznam.cz.

  2. vaclav (08.09.2011 - 20:45) odpovědět IP: 88.146.150.2

    ne e diky

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.