Olomoucký taneční festival zavítal do Mariánského Údolí

Publikováno 01. 03. 2011 v rubrice Co se děje v obci, Informace z okolí, Kultura « zpět « úvod

Olomoucký taneční festival v Mariánském Údolí3. ročník Olomouckého tanečního festivalu se konal ve dnech 26. 2. ve Slovanském domě v Olomouci a 27. 2. 2011 v Kulturním domě Na Letním v Mariánském Údolí, který byl pro tuto soutěž vybrán díky velkému a krásnému tanečnímu sálu s veškerým zázemím pro soutěžící i diváky.

Pořadatelé z Klubu sportovního tance QUICK Olomouc měli plné ruce práce, protože během dvou dnů startovalo celkem 480 párů - z toho 258 v Olomouci a 222 v Mariánském Údolí. Soutěž byla mezinárodní, a tak se vedle českých tanečníků zúčastnily i páry ze Slovenska, Polska a Maďarska.

Kristýna CoufalováZnámé osobnosti v porotě

Diváci mohli vidět známé tváře z populárního televizního pořadu StarDance aneb když hvězdy tančí, jako např. královnu tanečního parketu Kristýnu Coufalovou, která byla taneční partnerkou Romana Vojtka. Kristýna v sobotní části festivalu soutěžila v kategorii A - latina a úspěšně se probojovala do finále. V neděli pak moderovala celou soutěž v Mariánském Údolí.

Olomoucký taneční festival v Mariánském ÚdolíV porotě během obou dnů zasedly i další osobnosti známé z televizních obrazovek jako např. Eva Bartuňková - porotkyně StarDance a také Petra Kostovčíková - účastnice StarDance, taneční partnerka Václava Vydry a později porotkyně soutěže, ve které si zatančili celebrity společně s nejlepšími českými tanečníky.

Úspěchy domácích párů

Miroslav Sokol a Veronika KosíkováCo se týká výsledků domácích párů z Klubu sportovního tance QUICK Olomouc, tak nejlépe si vedly dva páry. Jiřímu Burdovi s Milenou Vargovou se v sobotní části podařilo probojovat do finále a jsou čerstvými držiteli nejvyšší národní třídy ve standardních tancích. Druhý pár Miroslav Sokol a Veronika Kosíková uspěli v nedělní části v Mariánském Údolí, kde na plné čáře svoji kategorii vyhráli a taktéž postoupili do kategorie nejvyšší národní třídy “A” v latinskoamerických tancích.

Sandra Juračková a Tomáš SmékalVýborným úspěchem bylo v Mariánském Údolí také vítězství domácího tanečního páru Vališe Stojčeva a Elišky Spurné v kategorii C - latina a dále pak bronzové umístění Tomáše Smékala a Sandry Juračkové v kat. D - standard. Posledně zmiňovaná jistě potěšila svým výkonem domácí publikum z Mariánského Údolí, odkud pochází.

Nejlepší taneční pár v Olomouckém kraji

Nutno zmínit i skvělé výsledky současného nejlepšího tanečního páru v Olomouckém kraji Tomáše Přidala a Gabriely Hořínkové, držitele mezinárodní třídy v tancích standardních a latinskoamerických, kterým se v sobotní části ve Slovanském domě podařilo probojovat do finále v obou disciplínách pohárové soutěže a byla jim udělena cena za nejlepší výkon v tzv. kombinaci deseti tanců.

O významu této akce svědčí kromě velkého počtu soutěžících i počet diváků, kterých se přišlo podívat v sobotní části 500 a v neděli 400. Záštitu nad festivalem převzal primátor Statutárního města Olomouc Martin Novotný. Spolupořadateli byli Taneční škola Coufalovi a Český svaz tanečního sportu - Olomoucká divize. Již nyní se těšíme na další ročník Olomouckého tanečního festivalu 2012.

Autor: Petr Plíska, zdroj informací: Mgr. Jitka Šoustalová - Klub sportovního tance QUICK Olomouc, o. s.

Odkazy:

Video: Olomoucký taneční festival v Mariánském Údolí

Autor videa: Jaroslav Polcer

Fotogalerie: Olomoucký taneční festival v Mariánském Údolí

Autor fotografií: Petr Plíska

Rubrika: Co se děje v obci, Informace z okolí, Kultura | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.