Ohlédnutí za uplynulým víkendem v FK Hlubočky

Publikováno 12. 04. 2012 v rubrice Sport « zpět « úvod

O víkendu se naplno rozjela jarní část sezóny 2012/2013. Do bojů zasáhla všechna naše mužstva, mimo přípravky. Naše nejmladší bojovníky čeká premiéra tuto sobotu od 9 hodin v Grygově. A i když nebyl tento víkend bodově úspěšný, panuje v klubu určitá spokojenost. Herně totiž ani jedno mužstvo nezklamalo.

Zápas FK Hlubočky - OpatoviceMladší žáci uhráli s Náměští remízu 4:4

Začněme u mladších žáků, kteří proti favorizované Náměšti uhráli sice pouze bod za remízu 4:4, ale svým výkonem ve druhém poločase potvrdili, že lepší střed tabulky nemusí být pro toto mužstvo nereálný. Kluci ve druhém poločase rapidně zvedli obrátky a najednou soupeř nevěděl, kam dřív skočit. A i přes svou nespornou kvalitu byl nakonec i soupeř s bodem spokojen.

Chce to od kluků ovšem něco navíc. Přestat pořád brečet, že je něco bolí nebo píchá, že ten kope a ten šťouchá. Chce to zatnout zuby a od těchto věcí se oprostit. Střelci branek byli standardní, Staněk 2x – Henkl 1x. Čtvrtou branku, snad svoji první v žácích, vstřelil Michal Krupík. Za zaznamenání stojí také spolehlivý výkon Matěje Olborta v naší brance, který svými zákroky mužstvo několikrát podržel.

Starší žáci FKH podlehli Náměšti 1:4

Zápas FK Hlubočky - OpatoviceStarší žáci předvedli úvod z kategorie snů. Během prvních pěti minut si vytvořili tři megašance, z níž tu třetí už Honza Gotzel proměnil. Rychlé krátké narážečky, míče za obranu pro nabíhající záložníky, častá střelba a šance. Na lavičce jsme jen z otevřenou pusou zírali, co kluci také dokážou. Soupeř v prvních dvaceti minutách naši branku ani náznakem neohrozil a my diktovali tempo hry. Poté soupeř hru opticky srovnal, přidal na důrazu a začal pomalu vystrkovat ofenzívní růžky. Do poločasu dokázal ještě vyrovnat, a tak se ve druhém poločase začínalo znovu.

15 minut druhého poločasu to byl ještě z naší strany solidní fotbal s několika opravdu čistými šancemi, ovšem bez gólového efektu. Tady se lámal chleba. Bohužel skórovat se nám už nepodařilo a navíc nám rapidně začaly ubývat síly. V těchto chvílích už se začala projevovat tréninková docházka našich kluků, která je u některých borců absolutně nedostatečná, ovšem vzhledem k nízkému počtu hráčů a nemožnosti sáhnout do nižší kategorie (všichni použitelní už za starší hrají) musíme s těmito kluky ZATÍM pracovat. Tito borci také nakonec zápas rozhodli. Po jejich dvou fatálních minelách v obraně soupeř tvrdě trestal a nakonec je výsledek celkem jednoznačný 1:4 ve prospěch Náměště.

Výkon v prvních 60 minutách je určitě příslibem do dalších zápasů a věříme, že i s takto úzkým kádrem, kdy někteří hoši jsou až o čtyři roky mladší než jejich soupeři, budeme ostatním mužstvům zle zatápět. Z našeho pohledu jednoznačně nejlepší hráč na hřišti byl kapitán domácího celku Petr Bednařík. Na pozici stopera odvedl naprosto výtečný výkon. Čistě a hlavně konstruktivně odebíral míče, nevyhýbal se soubojům a bez zbytečného zmatkování zakládal a podporoval naše útočné akce. Precizní výkon.

Dorostenci FK Hlubočky – Velký Týnec 1:2

Hombok FansMužstvo dorostenců začalo také prohrou 1:2 s ambiciózním mužstvem Velkého Týnce, která sice zamrzí, ale důležitější je u této kategorie pořád ještě hra, a ne výsledek. A ta měla náboj, úroveň a kvalitu, což jen potvrzuje obecný názor na naše dorostenecké mužstvo. Fotbalově je toto mužstvo poskládáno slušně, ovšem kázeň a disciplína je (nebo doufejme že snad byla) u tohoto mužstva hluboko pod bodem mrazu. Jak jinak si vysvětlit podzimní debakly a odchozené utkání na soupeřových hřištích oproti svižnému a zodpovědnému výkonu proti lídrovy tabulky tuto sobotu? Doufáme, že kluci budou pokračovat v nastoleném trendu a pohlednou hrou se vrátí do horních pater tabulky. Následně potom ti nejstarší důrazně zaklepou na bránu mužské kopané, tak jako se to daří Markovi Goldschiedovi.

B-mužstvo FKH – Střelice 5:1

B-mužstvo rozbilo Střelice 5:1 a pouze potvrdilo dobrý vstup do jarní části soutěže. Jednoznačné výsledky jak z Horky, tak z utkání se Střelicemi jen potvrzují naše domněnky, jaký potenciál se skrývá v tomto mužstvu. Mix mladých hráčů pravidelně trénujících s A-mužstvem plus zkušení borci dávající mužstvu potřebnou kvalitu, to se dřív nebo později musí projevit.

Zápas FK Hlubočky - OpatoviceA tvrzení, že naše B-mužstvo bude patřit mezi pět nejlepších v soutěži, začíná pomalu nabývat na obrysech. Již na podzim mužstvo odehrálo solidní zápasy, ale většinou bez bodového efektu. Teď je z mužstva cítit síla a zápal, a tak doufejme, že „Benfika“ bude v těchto výkonech pokračovat a své soupeře dál válcovat.

A-mužstvo podlehlo Opatovicím 1:3

Vrcholem víkendových klání byl samozřejmě souboj našeho A-mužstva proti jednomu z nejlepších týmů v soutěži, a to mužstvu z Opatovic-Všechovic. Soupeř hlavně výsledkově potvrdil roli favorita a zvítězil u nás 3:1, což ho posunulo do čela tabulky.

Zápas FK Hlubočky - OpatoviceOvšem za výkon našeho mužstva se určitě nemusíme stydět, či ho dokonce hanit, což potvrdili i domácí fandové po skončení utkání, kteří kvitovali parádní zápas. Naše mužstvo se do soupeře zakouslo a dlouho to byla jen otázka času, kdy vstřelíme branku. Naši hroťáci pálili jednu vyloženou šanci za druhou, centry létaly do vápna zprava, zleva, ale bez výsledného efektu. Soupeř trpělivě čekal na svou šanci. Ta přišla po nešťastné ruce Matěje Krbečka v našem vápně, následoval pokutový kop, který hosté proměnili, a dál jen zkušeně čekali, co vymyslíme.

Zápas FK Hlubočky - OpatoviceV poločase trenér v podstatě neměl co vytknout, kluci hráli opravdu hodně dobře a chtělo to jen gól. Ten, taktéž z pokutového kopu, přišel po přestávce z kopačky Tondy Melichárka. Bohužel byl z naší strany poslední. S postupem času se z utkání stával spíše boj bez vyložených šancí, což nahrávalo čekajícímu soupeři. Ten se 10 minut před koncem přece jen dočkal po své typické rychlé akci po zemi a utkání rozhodl. Gólem v poslední minutě potom potvrdil svůj plán, trpělivě čekat na šance, které proti takto útočnému mužstvu, jako je náš tým, většinou přijdou.

Nechme stranou řeči jestli vyhrál lepší nebo šťastnější tým. Tři body putují do Opatovic a pogratulujme sympatickému soupeři k úspěchu. A my nemusíme věšet hlavy. Pokud takové výkony podáme i v příštích utkáních, tak věříme, že body budou na našem kontě narůstat. Za zmínku určitě stojí, i přes tři inkasované branky, hra naší nově složené mladé obranné čtveřice ve složení Foukal–Bahounek–Goldschied–Korec.

Minimálně stejný výkon můžeme předvést i tuto neděli 15. 4. od 16 hodin, kdy zajíždíme k aktuálně druhému týmu tabulky do Bělotína. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni na autobusový zájezd s naším mužstvem. Veškeré informace najdete buď na webových stránkách www.fkhlubocky.cz nebo též v nově opravených vývěskách. Jsou umístěny na sídlišti v Mar. Údolí, u cesty před obchodem pana Palacky a před restaurací „Skleník“ v Hlubočkách-Dukle. Na viděnou a na slyšenou v neděli.

Text: Jiří Henkl, Foto: Petr Plíska

Autor videa: Jaroslav Polcer

Rubrika: Sport | Téma: ,
Možnosti sdílení: Více |