Ohlédnutí za školním rokem 2009/10 v MŠ Mariánské Údolí

Publikováno 22. 05. 2010 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

V tomto školním roce čekaly na děti, rodiče a přátele školy nejrůznější zábavné aktivity, společné akce a setkání. Opět proběhla na podzim naše úspěšná a známá drakiáda a besídka s názvem “Podzimní jablíčko” jako poděkování prarodičům dětí.

S příchodem Vánoc jsme si s dětmi zazpívali u vánočního stromečku - jak v amfiteátru, tak i v kostele.
Dlouho očekávané jaro jsme společně s dětmi přivítali lidovou tradicí vynášení Moreny, kterou jsme utopili v místní řece a rozloučili se zimou.

MŠ Mar. Údolí - karnevalV rámci našeho nového školního vzdělávacího programu jsme využili tématu “Řemesla a povolání” a uspořádali karneval, kde se místo princezen, šašků a jiných klasických masek sešli opraváři, doktoři, zdravotní sestry, kuchaři a dokonce zavítal i hlídač z dinoparku! Velmi hodné a šikovné maminky nám upekly nádherné dorty a jiné dobroty. Tento netradiční karneval si užily nejen děti, ale i rodiče, kteří se zapojili do soutěží a velmi se bavili. Velkou výhodou bylo i místo konání - foyer KD Na Letním, kde nám atmosféru zpříjemnil DJ Roth. Všem pracovnicím školky byla ze stran rodičů složena velká pochvala.

Slet čarodějnic v MŠ Mariánské ÚdolíBlížil se “Slet čarodějnic”. Po vydařeném karnevalu jsme akci uspořádali opět v odpoledních hodinách a úspěch se dostavil. Zábavné odpoledne plné soutěžících čarodějů, ježibab a čarodějnic jsme si všichni společně pěkně užili.

Stejně jako loni, tak i letos jsme se zúčastnili soutěže o “Pohádkového maskota”. Společně s dětmi jsme v rámci ekologické výchovy vytvořili z darů lesa hejkala lesního.

Na Svátek matek potěšily děti svoje maminky vystoupením a vlastnoručně vyrobeným dárkem. Dále nás ještě čeká školní výlet do Příkaz u Olomouce, kde se děti seznámí s různými starobylými řemesly a budou si moci vyrobit vlastní výrobek. Předškoláci se zase rozloučí se školkou “Posledním spaním”. Mohou se těšit na pěší výlet se soutěžemi, na večerní stezku odvahy a “Pyžamovou diskotéku”.

Přejeme dětem krásné prázdniny a školákům úspěšný vstup do školy. Informace a aktuality o naší mateřské škole je možné najít na www.msmudoli.estranky.cz.

Radka Šolcová, učitelka Mateřské školky Mariánské Údolí

Rubrika: Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.