Ohlédnutí za sezónou hasičů 2010

Publikováno 24. 11. 2010 v rubrice Sport, Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

Vzhledem k tomu že letos byla věnována hasičům v místním tisku pozornost již v souvislosti s oslavami založení sboru, rád bych jen krátce zhodnotil letošní již pomalu končící rok. Z našeho hlediska nebyl nijak výjimečný, ale i tak bychom se rádi pochlubili našimi výsledky.

Zásahy na povodních

Začnu u výjezdové jednotky. Ta zažila rok, který byl z hlediska zásahů lehce podprůměrný, na druhou stranu opět jsme se účastnili zásahu na povodních a to v Troubkách. Byli jsme tam jedna z prvních zasahujících jednotek a naši kluci tam za sebou zanechali prakticky 10 dní práce.

Je to tvrdá dřina v nebezpečných hygienických podmínkách, ale naprostá většina jednotek, které se takovýchto akcí účastní, je na ně dobře připravena a vycvičena. A musím pochválit i hasiče z Hluboček - Vsi, kteří zasahovali v Troubkách také a odvedli stejně dobrou práci jak ostatní jednotky.

Nový záchranný raft pro zásahovou jednotku

Záchranný raft zásahové jednotky hasičů Hlubočky

Zásahová jednotka se v průběhu roku dovybavila záchranným raftem včetně příslušenství, na který si hasiči vydělali především na kulturních akcích, a také novou dýchací technikou - dvěma dýchacími přístroji Dräger, získanými z dotací kraje. Věřím že i v příštím roce trochu vylepšíme vybavení naší zásahové jednotky, abychom udrželi vysokou akceschopnost, nebo případně vyřešíme alespoň částečně náš problém se zastaralými výjezdovými vozidly.

Výchova hasičské mládeže

Mladí hasiči z Hluboček

V oblasti výchovy mládeže to byl spíše rok ústupu ze slávy. Výměna generací byla znát, přesto si myslím, že jsme ostudu neudělali. Starší žáci se umístili na třetím místě v okresním kole celostátní hry Plamen a v lize skončili na pěkném druhém místě, přestože podzimní část prakticky vypustili.

Mladší žáci sbírali zkušenosti, které doufám na jaře zúročí a umístí se ještě lépe než letos. Jenom tak mezi námi, páté místo ve hře Plamen a osmé v lize je pěkné umístění, na to že šli letos poprvé.

Budeme tedy věřit že trenéři budou mít pevné nervy a děti chuť závodit, a že hlubočtí žáci budou nadále v mezi špičkou. A nejen žáci, ale i dorostenci a dorostenky!

Tak jsme se pomalu dostali ke kategorii mužů a žen. Muže bych chtěl pochválit a ženám vyhubovat. Muži již pochopili, že v hasičárně už nemáme poháry kam dávat a tak letos téměř žádné nepřivezli, zatím co ženy to ještě nepochopily a vozili poháry jak o život. A kdyby alespoň nějaké menší, ale ony vozí poháry co zabírají místo pro tři normální!

Hasičky z HlubočekŽeny s novými dresy zabodovaly

Ale ne, pochválit musím především ženy, ale o něco méně (tak na půl) i muže. Ženy byli na postupových soutěžích druhé na okresním kole a šesté v krajském kole, ale na pohárových soutěžích zářily a byli snad pouze dvě soutěže, ze kterých nedovezly umístění jak se říká na bedně. Ale to bylo určitě těmi novými dresy, které letos oblékly a doufám, že jim to kouzlo vydrží i do příští sezóny.

Muži uspěli v soutěžích jednotlivců

To u mužů bylo méně důvodů k radosti. První místo v okresním kole bylo příslibem dobré sezóny, ale tím to také skončilo. Čtvrté místo na krajském kole bylo vzhledem k postupovým ambicím hořké zklamání. A nejen to, častá změna sestavy a množství chyb vedlo k tomu, že jsme se na soutěžích i se slabšími soupeři umisťovali na pořadích v druhé polovině desítky či ještě hlouběji za ní.

A tak bych rád kluky pochválil alespoň za přístup k soutěžích jednotlivců, kde dokázali běhat výborné časy a dokázali k tomu také dovést ženy, čímž zlepšili připravenost na postupové soutěže v disciplíně, která pro nás poslední dobou byla achylovou patou.

Nejtvrdší hasič přežije

Také se tři odvážlivci vydali na soutěž TFA v Dolanech, což je soutěž která se provádí v zásahových oblecích, se zásahovou přílbou a s dýchací technikou, což rozhodně není pro nějaké zhýčkané chlapce ale pro tvrdé chlapy. Česky se to překládá jako „nejtvrdší hasič přežije” a vzhledem k tomu, že jsme přežili, tak jsme dostatečně tvrdí a věřím, že v příštím roce navštívíme tyto soutěže na šumperském okrese, kde se běhá v tomto sportu liga.

Jak vidíte naši hasiči měli i letos co dělat a tak bychom Vám čtenářům popřáli hodně štěstí v příštím roce, a ať se s námi setkáváte pouze na soutěžích nebo kulturních akcích jako bude třeba III. hasičský ples, který se uskuteční 29. 1. 2011 od 20 hod. v Kulturním domě Na Letním v Mariánském Údolí.

Za hasiče z Hřebíkové Zbyněk Brázdil

Mohlo by vás také zajímat:

Rubrika: Sport, Černá kronika, policie a hasiči | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.