Obecní úřad a kulturní dům se dočkaly zateplení, další investice probíhají

Publikováno 13. 09. 2011 v rubrice Co se děje v obci, Zprávy z úřadu « zpět « úvod

V průběhu letošního roku se podařilo v obci Hlubočky zrealizovat několik významných investičních akcí, které jistě přispějí ke zlepšení vzhledu obce.

Kulturní dům Na Letním po rekonstrukciZateplení kulturního domu a obecního úřadu

Při vjezdu do Mariánského Údolí si nelze nevšimnout nové podoby kulturního domu Na Letním. Zateplení fasády a střechy a výměna oken byly realizovány firmou K-STAV STAVEBNÍ. Celá akce si vyžádala investici 11.090 tis. Kč. Více než polovina bude financována z dotace Státního fondu životního prostředí. Pro kulturní dům tato rekonstrukce znamená nejen podstatnou změnu vzhledu k lepšímu, ale především úsporu energie cca 220 tis. Kč ročně.

Obecní úřad Hlubočky po rekonstrukciDalší neméně významnou akcí jsou pro obec stavební úpravy obecního úřadu. Firma ECOVIA Haná se postarala nejen o zateplení obvodových stěn, střechy a výměnu oken, ale také o prostranství před obecním úřadem, které je v těchto dnech dokončováno. Celkové náklady na tyto stavební úpravy činí cca 3.600 tis. Kč, z toho 2.509 tis. Kč bude financovat Státní fond životního prostředí ve formě dotace. Obec uspoří na energiích dalších cca 167 tis. ročně.

Další letošní investiční akce v obci

V obci Hlubočky také proběhly nebo stále probíhají další akce, které jsou již hrazeny plně z obecního rozpočtu. Mezi nejzajímavější patří například opěrná zídka u silnice III/44317 u vlakové zastávky v Hlubočkách, stavba asfaltového hřiště na sídlišti Na Orátě, nově vybudované chodníky v Hlubočkách–Dukle a v Mariánském Údolí na ulici Letní, či oprava střechy „staré“ budovy ZŠ v Mariánském Údolí.

Kanalizace v Dukle stále nevyřešena

Daří se tak naplňovat hlavní záměry rozvoje obce stanovené zastupitelstvem obce pro letošní rok, i když nejrozsáhlejší stavba – kanalizační sběrač IV. etapa – je stále pozastavena z důvodu neujasněnosti spolufinancování ČR a EU na úrovni Ministerstva životního prostředí. Po řadě jednání čekáme rozhodnutí ministra v co nejkratší době a budeme obyvatele obce samozřejmě obratem informovat.

Ing. Lenka Pólová, Obecní úřad Hlubočky

Mohlo by vás také zajímat:

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Co se děje v obci, Zprávy z úřadu | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. dalsi nazor (13.09.2011 - 18:27) odpovědět IP: 88.146.150.250

    Moc hezké a je to dobře, je to naše vizitka!

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.