Obec má dalšího pomocníka na údržbu komunikací a chodníků

Publikováno 18. 01. 2010 v rubrice Co se děje v obci « zpět « úvod

V prosinci 2009 schválilo zastupitelstvo nákup nového malotraktoru s různým příslušenstvím (radlice, rozmetadlo, nakládací lopata, sekačka) v hodnotě cca 840 tis. Kč, který byl v těchto dnech dodán a pracovníci správy majetku obce jej po vyzkoušení a zacvičení obsluhy nasadí co nejdříve do stálého provozu.

Nový malotraktor v obci HlubočkyV tomto období především do údržby cest a chodníků. Sněhu napadlo v několika vlnách poměrně dosti a silný vítr počátkem ledna tohoto roku ještě více ztížil běžný úklid. OÚ, který je nyní ze zákona odpovědný za případné úrazy na veřejných chodnících, vyzval občany k pomoci při úklidu, protože svými silami není schopen v reálném čase zprůjezdnit nebo zprůchodnit veškeré komunice.

Současně SMO nabídla těmto občanům dovoz posypového materiálu ke snadnější údržbě. Mnoho občanů na tuto výzvu zareagovalo pozitivně a chodníky uklidilo, za což jim pan Pácl (SMO) veřejně poděkoval – viz www.hlubocky.cz.

Kromě nasazení techniky se do prací zapojili i stálí pracovníci SMO a také mnoho občanů zapojených do VPP a úklid stále pokračuje, jak je patrné i z přiložené fotogalerie.

Leopold Bubeníček

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Co se děje v obci | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (3)

 1. Dokládalová Šárka (26.01.2010 - 11:38) odpovědět IP: 217.170.97.36

  Požádala jsem o dovoz posypového materiálu do ulice Čs.Armády asi 15.1.2010 a o odvoz sněhu u svého bydliště ,poněvadž sníh se již nedal kam uklízet, na tomto úseku se chodník neudržuje,dodnes se nikdo neukázal a ani neozval , osobně jsem byla na obci ,kde jsem o to požádala p.Janošíkovou .Tímto vám také děkujeme

 2. Josef Hrbek (26.01.2010 - 14:16) odpovědět IP: 88.146.150.236

  Žádost jsem urgoval u vedoucího odboru.

  Josef Hrbek

 3. leopold bubeníček (10.02.2010 - 14:04) odpovědět IP: 88.102.11.243

  Na 34. zasedání ZO veřejně poděkoval zastupitel pan Drábek pracovníkům OÚ za udržování sjízdnosti a schůdnosti obecních komunikací a za úklid sněhu. Já rovněž vyslovuji uznání těmto pracovníkům a musím konstatovat, že oproti loňskému roku se situace hodně zlepšila a daří se i postupně sníh odvážet.
  Bubeníček

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.