Nový plán zimní údržby

Publikováno 09. 12. 2009 v rubrice Co se děje v obci, Zprávy z úřadu « zpět « úvod

Vážení občané, jak jste se určitě dočetli z novin, letos v dubnu vstoupila v platnost změna zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, která řeší údržbu komunikací, což se týká také chodníků. Nově byla přenesena odpovědnost za úklid chodníků z majitelů přilehlých nemovitostí na skutečné majitele chodníků, tedy převážně na obec.

Hlubočky - DuklaNaše obec vypracovala nový plán zimní údržby a s ním i nařízení o udržování schůdnosti místních komunikací a chodníků, ve kterém jsou zmíněny pozemní komunikace, na kterých se nezajišťuje schůdnost a sjízdnost odstraňováním sněhu a náledí pro jejich menší dopravní význam. Jedná se z pravidla o chodníky, které slouží jako vstupy do domů z hlavního chodníku nebo místní komunikace, a to jak z přední strany domu, tak ze zadní strany domu.

Pomozte s úklidem sněhu

Z naší strany uděláme maximum proto, abychom zimní úklid zvládli. Na úklid sněhu využijeme i občany vykonávající veřejnou službu a veřejně prospěšné práce. Dále zakoupíme další malotraktor s potřebným vybavením na úklid sněhu, ale není v našich silách čelit náporu při jednorázovém množství sněhu.

Proto bychom vás chtěli požádat, abyste sníh na přilehlých chodnících v rámci svých možností nadále odklízeli, čímž přispějete ke zkvalitnění úklidu sněhu v naší obci.

Děkujeme, RNDr. Miroslav Dosoudil - starosta obce

Rubrika: Co se děje v obci, Zprávy z úřadu | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (3)

 1. Jirka (06.12.2009 - 15:59) odpovědět IP: 88.100.233.238

  Obec již předem vyhlásila, že některé chodníky nebude v zimě udržovat a označila je tabulkami. Bohužel jich není málo. Zajímalo by mě, jak by se to řešilo v případě, že by se stal na takovém místě někomu úraz. Je snad nějaké takové usnesení obce o úklidu - neúklidu nad zákon? Chápu, že se nedá vše stihnout ihned. Ale vyhlásit předem, že se nebude dělat to co obci ukládá zákon to je trochu silná káva.

 2. Josef Hrbek (23.12.2009 - 14:49) odpovědět IP: 88.146.150.236

  Dobrý den.

  Tak nám v obci napadl sníh.

  Přestože obec již předem vyhlásila, že některé chodníky nebude udržovat, protože to není v silách obce a koupila traktorek za 860 tis., který by zbytek chodníků udržovat měl, situace v obci tomu dle mého názoru neodpovídá. Chodníky jsou možná shrnuté, zametené ovšem nikoliv. :-(

  Lidé v Mariánském Údolí se snaží si před vlastním prahem uklidit a tam, kde si sami sníh neuklidí, se z větší části chodí ve sněhu. Taková je moje zkušenost z Mariánského Údolí.

  Chyba, myslím…

  Ale je to jenom můj názor, jaký názor máš Ty, Občane?

  Děkuji za diskuzi, připomínky a případné návrhy vedoucí ke zlepšení situace.

  Krásné Vánoce, bohatého Ježíška a lepší celý příští rok přeje všem

  Josef Hrbek

 3. Josef Hrbek (24.12.2009 - 4:41) odpovědět IP: 88.146.150.236

  Dobrý den ještě jednou.

  Sníh roztál, bohudík!

  Omlouvám se čtenářům a dementuji informaci o koupi malotraktoru.

  Zastupitelstvo obce sice na svém 33. zasedání dne 9. prosince 2009 schválilo koupi malotraktoru za cenu 841.330,- Kč, nicméně dodací lhůty dodavatele neumožnily, aby byl malotraktor pořízen včas.

  Obec tedy k dnešnímu dni malotraktor nevlastní a veškerý úklid chodníků v současné době leží na bedrech zaměstnanců obce a místních obyvatel.

  Doufejme tedy, že traktorek bude dodán obci co nevidět a úklid nejenom sněhu v obci se pronikavě zlepší.

  Za neúmyslnou dezinformaci se omlouvám ještě jednou.

  Josef Hrbek

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.