Noc kostelů 2012 v Hlubočkách

Publikováno 25. 05. 2012 v rubrice Přehled akcí « zpět « úvod

Letos podruhé se v Hlubočkách v kostele Božského Srdce Páně uskuteční Noc kostelů.

Kostel Božského srdce Páně v HlubočkáchNoc kostelů je kulturní akce v rámci Rakouska, České republiky a Slovenska, která se uskuteční v České republice již počtvrté. V naší zemi je do akce přihlášeno více než 1000 kostelů. Protože se tento rok Noc kostelů koná 1. června 2012, tedy v den, který bývá věnován dětem, je i letošní program v mnoha kostelech zaměřen na nejmladší návštěvníky.

“U nás v Hlubočkách zkusíme otevřít dětské výtvarné dílničky. Hlavním tématem našeho programu budou zvony, které neodmyslitelně ke každému kostelu patří. O zvonech se můžete něco zajímavého dozvědět, a taky si prohlédnout místo, kde je zvon zavěšený. V programu nebude opomenuta ani krásná hudba a příležitost pro netradiční zážitek.”

Finišuje výroba nového zvonu Sv. Václav

Oproti předpokladu nebude ještě dokončen nový zvon Sv. Václav, jehož voskový model ze zvonařské dílny Josefa Tkadlece v Halenkově na snímku J. Preče vidíte  vpravo. Ze snímku plyne, že práce na jeho výrobě finišují a jistě se jej brzy dočkáme v Hlubočkách.

Příznivci hlubočského svatostánku a hosté mohou jako upomínku získat ručně kolorovaný, zarámovaný linoryt s vedutou kostela. Grafiku v nákladu několika kusů vytvořil pro tuto příležitost výtvarník Adam Dostál.

Dagmar Samková, mb

Přílohy:

Mohlo by vás také zajímat:

Video: Noc kostelů v Hlubočkách v roce 2011


Autor: Jaroslav Polcer

Rubrika: Přehled akcí | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.