Nezapomínat na ohleduplnost

Publikováno 16. 10. 2013 v rubrice Co se děje v obci, Názory občanů « zpět « úvod

Silnice v Hlubočkách v současnosti nejsou v ideálním stavu. Všichni máme jistě v paměti rozkopaný úsek mezi hřbitovem a prodejnou kol na Dukle. Jak by také ne. Výstavba kanalizace zde trvala téměř rok a půl. Takto dlouhá doba jistě prověřila trpělivost všech řidičů, kteří zde pravidelně jezdili. Věřím, že tato situace našponovala jejich nervy do takové míry, že při zadrnkání by vydaly čistý tón.

Objížďka na Hlubočky přes KovákovKlakson provoz nezrychlí

Sám jsem zmiňovanou trasu příliš často absolvovat nemusel. Bydlím totiž v Hlubočkách-Vsi, a tak mě vzniklé nepříjemnosti minuly. Jediné problémy, které jsem zaznamenal, nastaly v době, kdy byl zmiňovaný úsek řízen světelnou signalizací. Před semaforem se často tvořily kolony dlouhé několik desítek metrů. Někteří jedinci za volantem si navíc patrně mysleli, že hlasitým troubením popoženou stojící vozidla před sebou anebo zkrátí interval mezi zelenou.

Rozkopaná silnice na KovákověNa hluk si obyčejně nemůžu stěžovat. Přestože bydlím u cesty, provoz téměř neslyším – plastová okna dělají své. Pokud se vám ale přímo před domem několikrát do hodiny ozve netrpělivý klakson, nic příjemného to není.

Tankodrom na Kovákově

Oprava Černého mostu mostu přes řeku Bystřici v BurkuSituaci, jež panovala v Hlubočkách-Dukle, nyní zažívají i šoféři, kteří se jí vyhnuli. Mezi Velkou Bystřicí a Mariánským Údolím totiž probíhá rekonstrukce silničního mostu. Ta má trvat do 4. listopadu 2013. Do té doby musejí řidiči mířící do Olomouce jezdit přes Kovákov. Ale ani tam nevypadá silnice o mnoho lépe. Jako by neexistovalo lepší načasování, protože v Mrsklesích a Kovákově se dokončuje výstavba kanalizace. Levý jízdní pruh je tím pádem rozkopaný. A tak v těchto místech dochází k nepěkným zážitkům. Komunikace připomínající tankodrom však ještě neznamená, že by se na ní řidiči měli chovat jako osádka obrněného bojového vozidla.

Byl jsem svědkem případu, kdy automobil jedoucí směrem na Hlubočky málem vytlačil protijedoucí až do pole. A to jen z toho důvodu, že osobě sedící za volantem se očividně nechtělo přeřadit na nižší rychlostní stupeň a zajet do opravovaného pruhu.

Jistě, dlouhotrvající omezení na cestách způsobují, že někteří ztrácejí trpělivost. Neměli by to ale promítat do svého chování vůči spoluúčastníkům silničního provozu. Na ohleduplnost se zapomínat nemá. Jedeme v tom přeci všichni.

Marek Hofman

Rubrika: Co se děje v obci, Názory občanů | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (4)

 1. julie (20.10.2013 - 12:43) odpovědět IP: 178.72.253.230

  Dobrý den ,pane Hofmane,moc dobrý příspěvek snad si z toho vezmou někteří ponaučení ale moc v to nedoufám,když vidím co někteří řidiči předvádějí mám někdy strach jezdit a co jezdí z Dukly zvláš mladí někdy si to pletou s ecce homo dědina nedědina klidně jedou 80 i více asi by bylo potřeba aspoň občas tam vidět policii s radarem.

 2. Josef Hrbek (21.10.2013 - 0:04) odpovědět IP: 176.97.242.60

  http://www.hlubocky.eu mají nového redaktora?

  Bezva!

 3. Revolucionář (22.10.2013 - 13:33) odpovědět IP: 109.80.173.98

  …….téměř rok a půl……? :-))))))))))))))))))))))))))))

 4. helena (26.10.2016 - 16:01) odpovědět IP: 176.97.241.107

  DOBRÝ DEN,PROSÍM VÁS KDO HLÁSÍ TOU STRAŠNOU MLUVOU VŽDYT TO RVE UŠI PANÍ MIHALÍKOVÁ TO JE PŘEDNES ALE TA DRUHÁ LALALALA LALA LALA O TELFONÍCH ČÍSLECH NEMLUVĚ VY TO SNAD NESLYŠÍTE PROČ JI NAPŘED NENAUČÍTE ČÍST A PAK PUSTÍTE HLÁSIT JE TO ZATÍM NEJHORŠÍ ČTENÍ ASI SE SAMA NESLYŠÍ

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.