Netradiční Vánoce s turnajem ve stolním tenise

Publikováno 29. 12. 2009 v rubrice Sport « zpět « úvod

Vánoce se dají přivítat různě. Ženy by mohly povídat o pečení vánočního cukroví, předvánočním úklidu, shánění dárků pro Ježíška atd.atd. Děti o nedočkavosti, kdy už konečně začnou vánoční prázdniny a s nimi se přiblíží ten nejkrásnější večer v roce. Jaké asi překvapení se bude ukrývat v krabicích, krabičkách a všech těch balíčcích do Štědrého večera pečlivě ukrývaných v těch nejtajnějších zásuvkách? Najdou tam všechno, co si přáli?

Vánoční turnaj ve stolním tenise - Ludmila ErbesováMožná stejně jako oni byli kdysi nedočkaví i jejich rodiče a určitě někteří z nich toužili najít v jednom z balíčků třeba tenisovou raketu nebo pálku na stolní tenis. A věřte nebo ne, možná dodnes na ten kouzelný večer vzpomínají, ba co víc, jejich vzpomínky jsou dodnes jako živé. I když jim neúprosný čas přidal sem tam nějakou vrásku či šedinu, „svému“ sportu zůstali dlouhá léta věrní, byť už jenom jako rekreační hráči.

Tradice vánočních turnajů

Když začnou na podzim plískanice, je to povel pro tyhlety nadšence k pravidelným tréninkovým hodinám na bývalém jevišti kulturního domu, no a vyvrcholením bývá už několik let předvánoční turnaj pro neregistrované hráče v sále kulturního domu. Nebylo tomu samozřejmě ani letos jinak. K zeleným stolům pořadatelé pozvali závodníky těsně před Vánocemi, na neděli 20. prosince 2009, aby změřili své síly v boji o nejlepšího z nich.

Vánoční turnaj ve stolním tenise - ceny pro vítězeLetos se zde sešel rekordní počet hráčů – 19, z toho 3 ženy. Jako tradičně byli nalosováni do skupin pro rozřazovací boje, z nich vždy nejlepší se nominovali do závěrečných bojů. Zkrátka ale nepřišli ani hráči z „chvostu“ tabulek, ti si zahráli soutěž útěchy.

Boje to byly líté, vítěz doposud jména skoro neznámého. Hosté – většinou fandové a fanynky z řad příbuzenstva - drželi palce seč jen mohli, přitom se ale i dobře bavili, prostě tak, jak to má být mezi kamarády.

Vánoční turnaj ve stolním teniseVítězové turnaje

V závěrečných bojích nakonec zvítězil p. Šolc z Dukly, když zvítězil nad mnohaletým vítězem turnajů p. Heitelem 3:1. Další místa obsadili v pořadí 3-6 místo p. Drahník, sl. Jurečková, Číhalík, J. Kryl, O. Šindler, K. Hataš, vítězem soutěže útěchy se stal J. Koukal st.

Největší poděkování patří manželům Hatašovým, kteří se starali o bezchybný průběh celého turnaje. Měli toho, jak se říká, plné kecky, ono zvládnout ve dvou organizačně takový turnaj není žádná legrace. Ještě jednou díky, Karle a Štěpánko, další turnaj už vám fakt pomůžeme. A taky srdečné blahopřání ke „kulatinám“, však vy víte, komu patří!

Vánoční turnaj ve stolním teniseNelze nevzpomenout sponzory akce – Obecní úřad Hlubočky, místní podnikatele – Moru Gorenje, Potraviny p. Palacky, Večerku Z. Škrdovou, Maso uzeniny p. Jurečku, Drogerii Naďa. Snad jsem na nikoho nezapomněla a pokud se tak neúmyslně stalo, omlouvám se a děkuji také. Specielní dík patří paní Klementové z vedení kulturního domu.

Co závěrem? Zvítězilo ne pohodlí předvánočních domovů, ale zdravý pohyb, ten neškodí v žádném věku.

Věra Zetková – za oddíl stolního tenisu, Foto: Ludmila Erbesová

Fotogalerie z vánočního turnaje ve stolním tenise:

Rubrika: Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.