Nejlepší soutěžní snímky přírody z Hluboček 2011

Publikováno 27. 11. 2011 v rubrice Kultura « zpět « úvod

Konec světa (3. místo) - autor Ladislav NeštrákPři derniéře Výstavy pro nezaujaté oči byly v pátek 25. 11. v kulturním domě v Mariánském Údolí předány ceny autorům tří vítězných snímků za rok 2011.

Letošní druhý ročník soutěže o nejlepší snímek z Hluboček vyhlásila redakce Zpravodaje na téma přírody. Po loňské premiéře, kdy byli fotografové omezeni jen místem vzniku fotek, tak došlo k tématickému omezení. Do redakce doputovalo cca 50 fotografií od 20 autorů, z nichž většina využila možnosti prezentovat tři své výtvory.

Ovce (1. místo) - autorka Lenka StrnadováHodnotící komise, složená ze čtyř členů redakce, posuzovala větší množství snímků než loni. Z těch po diskusi vybrala deset nejlepších, kterým pak každý její člen přiřadil body od 1 do 10. Vítěznými se staly fotografie s nejvyšším počtem bodů.

Komise přihlížela k respektování základních pravidel fotografování, neotřelé volbě objektu a způsobu jeho zachycení. Snímky účastnících se redaktorů, kteří pojali svou účast jako povinnou, nebyly hodnoceny, ale jsou zařazeny mezi ostatní. Hodnotné ceny pro vítěze, kterými jsou kompaktní digitální fotoaparát Canon, stativ značky Velbon a kniha o fotografování, poskytla obec Hlubočky, zastoupená při předávání panem starostou PhDr. Ivo Černíkem a místostarostou Ing. Antonínem Plískou.

Vítězní fotografové

Vítězové fotosoutěže - Lucie Řezníčková (2. místo), Lenka Strnadová (1. místo), Ladislav Neštrák (3. místo)Jako nejlepší byl vyhodnocen hravý snímek ovce od Lenky Strnadové, na druhém místě se umístila fotka ze života v trávě Lucie Řezníčkové a na místě třetím skončil atmosférický obrázek oblohy Ladislava Neštráka, který mezi oceněnými zastupoval nejmladší generaci.

Protože se osvědčilo vymezení tématu soutěže, které nutí autory přemýšlet a hledat objekty pro svou tvorbu, rozhodla se redakce pokračovat v tomto duchu a na rok 2012 vyhlašuje téma:

Fotosoutěž 2012 – „Architektura a stavitelství v Hlubočkách“

V prostoru mezi Smilovem a Mariánským Údolím se staví již celá staletí, byť nejstarší památky této lidské činnosti postupně podléhaly zkáze. V sídlech a jejich okolí se setkáváme s obytnými i hospodářskými budovami, sakrálními stavbami (kostel a kaple), fortifikační středověkou architekturou (hrad Hluboký), s technickými stavbami (mlýny a pily, náhony, nádraží) a architekturou industriální (tovární provozy, elektrárna), s mnohdy svéráznou výstavbou rekreační, ale také důmyslně budovanými komunikacemi, ať už to jsou lesní cesty, nebo tunely a viadukty Moravské centrální dráhy.

Jak je vidět, možností je spousta, stačí si vybrat a pokusit se o zajímavý snímek, který může v příštím ročníku fotosoutěže uspět.

Nikdy se nedotkneme (2. místo) - autorka Lucie ŘezníčkováStejně jako v roce 2010 přicházely maily s obrazovou přílohou hlavně v posledních dnech před uzávěrkou soutěže, někdo využil k tvorbě dokonce poslední minuty před půlnocí. Snímky je ale možné posílat během celého roku.

Redakce blahopřeje vítězům, děkuje všem účastníkům za zaslané snímky a vyzývá dosavadní účastníky, aby se nejen opět do soutěže přihlásili, ale aby také oslovili další potenciální přispěvatele.

Fotky z fotosoutěže “Příroda Hluboček” 2011

Mohlo by vás také zajímat:

Rubrika: Kultura | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. čenda (19.12.2011 - 17:10) odpovědět IP: 217.170.97.33

    hmmmmm dobré jen mi nepřijdou že to jsou krásy Hluboček -může to být odkudkoli

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.