Nečekaný obrat v kauze výstavby hospůdky v Mariánském Údolí

Publikováno 08. 02. 2010 v rubrice Co se děje v obci, Rada a zastupitelstvo « zpět « úvod

Výstavbu „malé hospůdky“ na sídlišti v Mariánském Údolí provázejí od voleb z roku 2006 značné nesrovnalosti a emoce ze strany stavebníka, obecního úřadu i našich zastupitelů.

3 roky boje o stavbu

Rozestavěná stavba \Po dobu asi tří let se snažil stavebník o legalizaci této stavby s hlasitou podporou zastupitelů, zvolených za KSČM a SOS – viz tzv. Hlasy z Hluboček, diskuse a stanoviska na webech www.hombok.cz nebo www.hlubocky.eu. Hlavní boj se následně stočil na dodatečné získání obecních pozemků, na nichž má dojít k dokončení této akce, do vlastnictví stavebníka. Na 31. zasedání ZO dne 14. 10. 2009 byl po dlouhé a emotivní diskusi schválen záměr prodeje předmětných parcel za cenu 750,- Kč/m² – pro hlasovali zastupitelé Tylich, Ponikelská, Stojmenov, Hrbek, Zaoral, Pastorová, Zetková, Prstková (viz zápis z jednání).

První překvapení nastalo na 33. zasedání ZO dne 9. 12. 2009, kdy pracovníci OÚ museli konstatovat, že ve veřejně vyhlášeném termínu podávání nabídek tj. do 19. 11. 2009 nebyla podána žádná žádost o odkup těchto pozemků, žádost byla současným stavebníkem podána až 26. 11. 2009 a proto musí být vyhlášen nový záměr prodeje těchto pozemků. V rámci diskuse k tomuto bodu nabídl sám stavebník cenu 800 Kč/m² a tento nový záměr byl schválen – pro hlasovali zastupitelé Tylich, Ponikelská, Prášil, Hrbek, Bystroň, Pastorová, Zetková, Prstková (viz zápis z jednání).

Rozestavěná stavba \Nečekaný obrat v kauze

Zdálo by se, že tedy tato kauza bude nějakým způsobem postupně dotažena do konce. Ale naši zastupitelé, když chtějí, tak dovedou zkomplikovat téměř vše. A tak překvapení pokračovala i na 34. zasedání ZO dne 27. 1. 2010, kdy již mělo zastupitelstvo schválit smlouvu o prodeji těchto pozemků z majetku obce do vlastnictví stavebníka za cenu 800 Kč/m² (pro pozemky o rozloze 320 + 8 m²), kterou si sám navrhl na 33. zasedání ZO. Pan zastupitel Krajčovič ovšem navrhl snížit vyhlášenou a odsouhlasenou kupní cenu z původních 800 na 200 Kč/m², přestože byl místostarostou upozorněn, že záměr o prodeji byl vyhlášen za cenu 800 Kč/m².

Zastupitelé mění své stanovisko

Zastupitelstvo obce HlubočkyV následném hlasování byli pro tento nový návrh pouze zastupitelé pp. Bystroň, Zetková, Krajčovič. Zastupitelstvo tedy přistoupilo k hlasování o původním návrhu, tj. schválení uzavření kupní smlouvy na prodej pozemků za vyhlášenou cenu 800 Kč/m² panu P. M. Pro prodej pozemků hlasovali p. Tylich, Prášil a Stojmenov, proti prodeji hlasovali pp. Filípek, Dosoudil, Bystroň, Zetková, Krajčovič. Hlasování se zdrželi pp. Drábek a Šiška, ostatní zastupitelé nebyli v této době na zasedání přítomni (Hrbek, Pastorová, Ponikelská, Zaoral, Prstková) – viz zápis z jednání.

Otázek se tedy naskýtá hodně, snad nám je zodpoví a tuto mnohaletou kauzu vyjasní další kroky, které budou následovat na nejbližších zasedáních našich zastupitelů.

Leopold Bubeníček

Mohlo by vás také zajímat:

Rubrika: Co se děje v obci, Rada a zastupitelstvo | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. leopold bubeníček (11.03.2010 - 9:30) odpovědět IP: 88.102.11.243

    Na 35. zasedání ZO se na písemný návrh zastupitelky paní Zetkové opět jednalo o záměru prodeje parcel v okolí tzv. malé hospůdky v MÚ. Prodejní cenu navrhla paní Zetková na 750 Kč/m2. Názory v diskuzi byly různé - bez uvedení ceny (p.Zaoral), 300 Kč/m2 (p.Hrbek), 800 Kč/m2 (p.Filípek). V závěrečném hlasování byla odsouhlasena a bude tedy vyhlášena cena 750 Kč/m2. Pro toto usnesení hlasovali následující zastupitelé: pp. Bystroň, Hrbek, Ponikelská, Prstková, Stojmenov, Tylich, Zaoral, Zetková. Pokud se tedy do 26.3.2010 přihlásí nějaký zájemce či zájemci, dá se předpokládat, že na následujícím jednání ZO se bude jednat již o prodeji těchto pozemků.
    Bubeníček

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.