Na škole v přírodě se ZŠ Mariánské Údolí

Publikováno 22. 06. 2011 v rubrice Tipy na výlet, Školy a školky « zpět « úvod

Letos, jako každý rok, se žáci a učitelé naší školy vypravili na Školu v přírodě. V pondělí 30. 5. 2011 jsme se všichni ráno sešli před školou, a jakmile byla všechna zavazadla naložena do autobusů, vyrazili jsme směr Lipová-Lázně, kde nás čekal penzion Slatina s krásným dětským hřištěm a bazénem.

Penzion SlatinaPo příjezdu na penzion nás každého ubytovali do pokojů a následoval oběd. Jen co jsme si trošku odpočinuli, nastalo rozdělování do pěti pohádkových skupin. Letošním tématem totiž bylo Z pohádky do pohádky. Děti dostaly barevné lístečky a podle nich poznaly, jestli patří do žluté skupiny trpaslíků, červené skupiny vlků a Karkulek, oranžové skupiny strašidel, zelené skupiny vodníků nebo bílé skupiny víl a elfů. Každý člen skupiny dostal tričko, na které si pomocí barevných sprejů vytvořil logo školy v přírodě.

Celý týden jsme plnili mnoho zajímavých úkolů. V úterý nás čekala pohádková olympiáda a výlet do Lipové-Lázně. Na večer si některé děti připravily vystoupení a předvedli ho svým spolužákům v programu Bavíme se navzájem. Všechna vystoupení byla velice podařená a odměnou jim byl nejen potlesk diváků, ale i drobné dárečky.

ZŠ Mariánské Údolí na škole v příroděStředou nás provázela pohádka Polámal se mraveneček, takže jsme se učili obvazovat, přenášet a polohovat raněné. Odpoledne jsme se vypravili do Jeskyní na Pomezí, jež nás velice zaujaly. Jakmile nastal večer, přišel na řadu karneval, na který přišlo mnoho pohádkových postaviček.

Ve čtvrtek nachystala paní učitelka přírodovědnou stezku, v níž si mohli ověřit své znalosti z přírodovědy a zdravovědy a po večeři jsme se vydali ve skupinách hledat perníkovou chaloupku. Bohužel nikde v okolí žádná nebyla. Aby mohly děti předvést, jak jsou statečné, byla pro ně připravena stezka odvahy.

A než jsme se nadáli, byl pátek a čekalo nás balení a cesta domů, kam jsme se všichni vrátili unavení, ale spokojení, protože se nám vše vydařilo a moc se nám to líbilo.

Michaela Niklasová, ZŠ Mariánské Údolí

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Tipy na výlet, Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.