Na Bílý kámen autokarem

Publikováno 12. 04. 2012 v rubrice Přehled akcí « zpět « úvod

Dne 28. dubna 2012 se uskuteční již XIX. ročník cykloturistické akce BÍLÝ KÁMEN, kterou pořádá město Velká Bystřice spolu s místním Auto-velo-klubem.

Akce je určena především cyklistům a turistům, ale využít možnosti navštívit vojenský prostor Libavá mohou i starší lidé nebo rodiny s menšími dětmi formou autokarového zájezdu.

Zastávky a místa na cestě:

Autokar s průvodcem projíždí postupně vojenský prostor s osmi zastávkami, na kterých se účastníci seznamují se zajímavými místy a objekty. Podniknou krátkou procházku a vystoupí na legendami opředené skalisko Bílý kámen, prohlédnou si z výšiny doslova prérijní pláně taktického cvičiště mezi Jestřabím a Nepřívazy, zastaví se u zámečku Bores (přezdívanému Čepičkova vila), prohlédnou si památníček na místě zlikvidované obce Velká Střelná, vyjedou na generálskou pozorovatelnu součinnostní střelnice. Ve Městě Libavá pak navštíví odsvěcený libavský kostel, větrný mlýn a památník založení útvarů PTP, zajedou na Starou Vodu, kde si prohlédnou i interiéry unikátního starovodského kostela se zbytky kláštera a podniknou procházku ke Královskému prameni, vyvěrajícího v nedávno krásně rekonstruované kapličce. Celý zájezd pak ukončí výšlapem k prameni řeky Odry, odkud vojenský prostor opustí a vrátí se do Olomouce (Hluboček).

Přihlášky do autokarového zájezdu:

Také obec Hlubočky pořádá autokarový zájezd, který je určen starším občanům nebo rodičům s menšími dětmi, kteří nemohou absolvovat Bílý kámen pěšky nebo na kole. Zájemci o místa v autobuse se mohou přihlásit na Obecním úřadě Hlubočky osobně nebo na tel. 585 359 023, a to až do vyčerpání kapacity autobusu. Cena jízdného je 100,- Kč na osobu + 30,- Kč poplatek za vstup do vojenského prostoru.

V autobuse je odpovědnou osobou určený vedoucí, který dbá na dodržování zásad uvedených v propozicích akce.

Autobus odjíždí:

  • Hlubočky-Dukla – dům služeb v 7:40 h.
  • Hlubočky – OÚ v 7:45 h.
  • Hlubočky – u obuvi v 7:50 h.
  • Mar. Údolí – u potravin Palacka v 7:55 h.

Děti mladší patnácti let se mohou zájezdu zúčastnit jen v doprovodu rodičů nebo odpovědných osob.

Další informace včetně mapy, propozic, diskuse a fotogalerií z minulých ročníků naleznete na oficiálních webových stránkách akce: www.akcebilykamen.cz.

Ing. Antonín Plíska, místostarosta obce Hlubočky

Fotogalerie: Akce Bílý kámen 2011

Foto: Petr Plíska a Marek Bohuš

Rubrika: Přehled akcí | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.