Muzika a výstava pro nezaujaté

Publikováno 04. 11. 2013 v rubrice Přehled akcí « zpět « úvod

V sobotu 16. listopadu 2013 v 19 hod. bude zahájen 8. ročník Výstavy pro nezaujaté oči, jejíž součástí bude vystoupení kapel – Muzika pro nezaujaté uši č. 11.

Muzika a výstava pro nezaujatéKořeny těchto aktivit sahají do 80. let minulého století, kdy dnešní pamětníci – členové tehdejššího Jazzklubu – byli mladí a společnost jim na jejich akcích, kromě vrstevníků, dělali dohlힾející kulturní činitelé, požžárníci, podrᾞdění vrátní, ostraha továrny a někdy i StB.

Muzika – 16. 11. 2013 od 19 hod.

Papalescu (electric soul live)

Moimir PapalescuTrio Moimir Papalescu (syntezátory, zpěv), Mitsuko (kytara, syntezátory) a Vrána (akustické a elektrické bicí nástroje) hraje skladby z Moimirova prvního sólového alba. To pod názvem Electric Soul vyšlo na sklonku loňského roku (listopad 2012) u vydavatelství X Production a bylo impulzem k založení stejnojmenného bandu. Hudba samotná osciluje mezi retro – elektro náladami, často ale překvapí i stylově různorodými melodiemi a rytmy. Přesto je to vždy typický Moimir Papalescu, jehož sound poznáte od prvního tónu i beatu.

Vše je zde vystavěno na tepajících linkách syntezátorů, které podporují přesné bicí a vokály, založené na interesantních kontrastech mezi robotickými a ryze člověčími hlasy. Člověk vs. technologie; futurismus vs. nostalgie - to jsou pojmy, které tento projekt výstižně charakterizují.

Y [:why]Y (Gornja Radgona, Murska Sobota, SLO)

Y [:why] je kapela ze severovýchodní části Slovinska, která vznikla v roce 2004. Jejich styl hudby je těžké kategorizovat a popsat – obsahuje prvky post rocku, metalu, psychedelie s prvky ambientního zvuku…

Ještě jsme se nedohodli

Ještě jsme se nedohodliJedni z brněnských reprezentantů tzv. brněnské nové vlny začali hrát již před třiceti lety a způsobili značný rozruch. Nejen tím, že zhusta ignorovali byrokratické překážky, kterými si režim ponechával kontrolu nad tím, co kdo komu a jak říká, ale především velmi neobvyklým hudebním a textovým projevem. Poukazuje se na stylovou spřízněnost s muzikou amerického samorosta Cpt. Beefhearta (byť kapela samotná tvrdí, že jej v začátcích vůbec neznala).

Mucha (femipunk)

MuchaMucha je nová brněnská femipunková kapela sdružená kolem mladé písničkářky Nikoly Muchové. Nikola vystupuje od svých patnácti let a byla již ozdobou mnoha undergroundových akcí. Původně vystupovala vždy sama s kytarou, pro ostré slovo nešla nikdy daleko a vůbec se u toho nečervenala. Snad proto bývá také někdy přezdívána jako „Záviš v sukni”. Své solitérní období má však již zřejmě za sebou. Nově se obklopila kapelou zkušených drsňáků (muzikantů známých z kapel Květy, Ty Syčáci či Budoár staré dámy), kteří dávají jejím nemilosrdným písním ještě sytější barvy. Debutové album Úplně slušné i úplně sprosté písně pro chytré lidi vyšlo na jaře 2013.

Výstava – 16.–23. 11. 2013

Plast jsi a v plast se obrátíš (Barbora Ilčíková, 2012)Letošní výstava jako každý rok bude opět zaměřená na výtvarníky začínající, amatérské i profesionály. Zde bude nabídnut prostor umělcům z Hluboček, okolí i pozvaných přátel, jež budou mít příležitost prezentovat svou tvorbu, byť jen na několik dní. Můžete se těšit na instalace, videoart, sochy, malby, grafiky, kresby, fotografie.

Vystavující:

Marie Fialová (malba, konceptart, workshop, kurátor), Vítězslav Novák (digitální grafika, organizace), Jiří Frýdek (kresba), Petr Palarčík (fotografie), Tereza Staňková (kresba), Fabian Horvath (kresba), Iva Vodičková (asambláž), Ivana Foretová (malba, kresba), Barbora Ilčíková (fotografie), Světlana Šumberáková (malba), Jakub Čermák ( malba, videoart), Michal Mašata (street art, malba), Roman Urubek (street art, malba), Radek Tomanec (streetart, malba), Karolína Mašková (kresby), Jiří Sosna (konceptart, fotografie), Lukáš Stuchlík (socha), Michael Esson (koláž), Aneta Jeníčková (malba), Jan Knitl (malba), Vlasta Mudruňková (malba).

Vstupné a předprodej

Vstupné předprodej – 100,- kč / Na místě - 150,- kč

PŘEDPRODEJ!
KD Na Letním,Tel: 585 351 231, mobil 724 521 267
e­mail: klementova@hlubocky.cz

EXHIBIT - GRAFICKÉ STUDIO Dům služeb v poschodí
Olomoucká 488 Hlubočky Mar. Údolí / info@exhibit.cz / tel:777 880 666

Kulturní a informační centrum Velká Bystřice, Zámecké nám. 775
Út–Pá 8.30–17.00 hod., So–Ne 13.00–17.00 hod

Další info:

Video: Muzika a výstava pro nezaujaté… (2010)

Rubrika: Přehled akcí |  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (2)

  1. Marek Bohuš (10.01.2014 - 22:34) odpovědět IP: 176.97.246.45

    Ve středu 15. ledna od 20 hod. vystoupí Hope Astronaut ve studiu Českého rozhlasu Olomouc. Koncertu se můžete zúčastnit, nebo poslouchat živě u přijímačů. Více zde:

    http://www.rozhlas.cz/olomouc/kultura/_zprava/hope-astronaut-zive-na-youtube-a-v-radiu–1298922

  2. návštěvník (11.01.2014 - 10:56) odpovědět IP: 178.17.80.114

    Ahojky,co nějaké aktuální video z poslední výstavy?Nebylo by?

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.